Nový vztah a už chybí jiskra?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Nouky
Ukecaná baba ;) 1225 příspěvků 22.02.17 16:16
Nový vztah a už chybí jiskra?

Ahoj. Nebyla jsem tu X let. Za tu dobu jsem se potýkala s hodně vážnými problémy v manželství, s rozvodem, sháněním podnájmu, odchodem s dětmi, změnou zaměstnání. Všechno tak nějak v kupě. Mám nového přítele (od listopadu). Seznámili jsme se přes seznamku. Je neuvěřitelný. Vážně. Hodný, spolehlivý, přepečlivý, pracovitý. Vážně skoro sen. Od počátku byla ta konverzace neskutečná. Sám říkal, že jsme druhé já toho druhého. Na jedné vlně. Fakt nevěřím, že by se tohle stávalo běžně. Od prosince k němu pravidelně jezdím (65 km). On tu párkrát byl taky, ale u něj na domečku je to lepší. Mívá děti každý víkend, plus i často v týdnu. Na děti je hodně fixovaný. S jeho holkama mám prima vztah, jsou stejně staré jako moje holky a i společně spolu vychází skvěle. Sex je dle jeho slov nejlepší, co kdy v životě zažil. Celkově bylo všechno naprosto megasuper. Potíž je v tom, že já mám práci tady, on tam, vídáme se víkendově a to jen s dětmi. On se nevzdá toho své děti na víkend nemít a já při svém zaměstnání v týdnu prostě nemůžu, pokud nejsou prázdniny. Tento víkend došlo k první jakési krizi. Mě namíchlo prohlášení, že dcera bude žárlit, když se budeme mazlit. Víkend byl divný. Odjížděla jsem a cestou bulela. Teď konverzujem večer po práci přes chat, přes den pár sms, ale je to špatný. Mluvíme spolu. Řešíme, v čem je potíž. Snažíme se přijít, co podniknout, abychom to napravili. Prostě si rozumíme tak extrémně moc, že jsme nějak okamžitě zabředli do modelu letití rodiče, společná domácnost, každovíkendové fungování. Svěřil se, že je to pro něj dost obtížný nezvyk. Jeho poslední roční známost byla bezdětná, bydleli blízko u sebe, byli spolu všechny všední dny a víkendy byl s dětmi. Ona se s nimi za rok viděla třikrát. Najednou je to obráceně. Víkend nás má všechny, v týdnu je sám. O víkendu neví, komu se věnovat dřív, aby to nikomu nebylo líto. Má pocit, že se nevěnuje naplno nikomu, každé straně napůl. To ho ubíjí a já ten postoj docela chápu. Další, co mi svěřil, je to, že se před dětmi nikdy s nikým neobjímal - ani s manželkou. A že mu to není příjemné (je fakt extra skvělý taťka, holky se mají). Omlouvá se mi. Mrzí ho, že má depku. Že jsme prostě v rutině, že jsem skvělá, je mu se mnou skvěle, dělám vše báječně, ale vytratila se ze vztahu šťáva. Co mám dělat? Moc o něj stojím. Vážně si sedíme perfektně. To tvrdí i on. Je ještě možný zapracovat na nějaké nové energii? A jak při našich možnostech?

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

Nowuka2
Ukecaná baba ;) 2326 příspěvků 22.02.17 16:20

Tam možná tak fakt něco bez těch dětí, abyste měli čas jeden pro druhého. Bohužel vzhledem k té dálce plus že ani jeden nechcete opustit to, kde jste, tomu moc nehraje…

Nouky
Ukecaná baba ;) 1225 příspěvků 22.02.17 16:23

Děkuji moc za reakci :-) Nene, já chci odejít. Ráda bych za ním. Ale to se týká obou a vzhledem k tomu, že je tak trochu potíž v té rychlosti vztahu, trochu se obávám, že by to spíš nepomohlo. Spíš naopak. Rutina by byla možná ještě větší. Nicméně i o téhle volbě docela uvažuju. Výhlědově.

Gosi
Kelišová 5689 příspěvků 22.02.17 16:24

Pokud se neobjímal před dětmi ani s manželkou, není to dobře a buduje holkám špatné vzorce partnerského chování(ono už rozvod stačil, ale ten je výraznej, tady u těhle „běžnejch“ situací to každýmu nedojde)…vzhledem k tomu, že oba máte děti, tak nějáké romantické akce co se podnikaly ve dvaceti za svobodna bezdětna moc v úvahu nepadaj(respektive né moc často), a co je ještě divný je, že jste spolu ani né čtvrt roku a už si hrajete na rodinu a taháte do toho všechny děti, to mu jako nevadí, že takhle se u něj střídat „tety“, ale partnerský něžnosti by děti pohoršovaly? :think:

Gábinkaa9
Zasloužilá kecalka 662 příspěvků 22.02.17 16:26

A přestěhovat k němu by nějak nešlo? Třeba by to bylo lepší :)

Nouky
Ukecaná baba ;) 1225 příspěvků 22.02.17 16:32

Gosi: No, právě to, že se znají vzájemně děti, je trochu dané tou vzdáleností a tím, že se vidíme víkendově. I když - 65 km není zas světa kraj. Jezdím autem a jsem tam ani ne za hoďku. To, co píšeš - že neobjímání se rodičů před dětmi není úplně skvělý vzorec chování, si myslím také. Dokonce jsem mu to včera psala. Pro mě je důležité, že mi o svých pocitech řekl, a že o tom společně přemýšlíme. Jsem typ, který se snaží pochopit druhého a jeho pohnutky. A on je naštěstí taky poměrně empatický. Vážně je to moc hodný chlap. Rok teď chodil s bezdětnou, se kterou si prostě přes týden užívali „svobodného“ života - tím nemyslím flámování, protože on ani alkohol nepije, ale prostě partnerské soužití bez „křoví“, jaké představují naše děti. Včera jsem mu psala, že jeho děti na naše objímání nereagují nijak negativně. Naopak, že jim tato předáváme hodnoty, jako je vzájemná úcta a láska. On to tak nikdy neměl. Je to pro něj něco nového. To zas taky chápu. Taky jsem mu psala, že bohužel máme děti a krásný rodinný život, byť jen víkendově, a že mi přijde pro nás a potažmo pro ty děti daleko smysluplnější fungovat jako rodina (byť zatím víkendově), než model dvou rolí, na jaký je zvyklý - tzn. pět dní v týsnu jsem partner a víkend táta. Je zvyklý tyhle role striktně odlišovat. Nikdo mu nikdy neukázal, jak má rodina vypadat a fungovat (ani jeho žena ani jeho vlastní matka). Takže chápu i to, že jeho model je pro něj přirozený.

Nouky
Ukecaná baba ;) 1225 příspěvků 22.02.17 16:37

Gábinka: Uvažuju o tom. Mám to v hlavě. Na druhou stranu tři měsíce jsou tři měsíce, ačkoli mám po letech trápení pocit, že mám někoho, s kým se ten život vyplatí sdílet. A jsem realista. Beru v potaz tu krátkou dobu a hlavně děti, které pokud vytrhnu z jejich zázemí, jaké představuje škola, přátelé atd., vím, že si musím být jistá. Jako pokus - omyl je kočování s dětmi takové nešťastné. I když bych si nepřála nic víc, než mu být blíž. Jinak paradox je právě to, že je to super… Kor když jsou všechny děti pohromadě. To na sebe máme času víc, než když máme jen jeho. Holky si spolu rozumí. Moje dcera se včera ptala, v jakém znamení je strejda a hledala si jeho horoskop. Mají ho rády. A jeho děti mě. Jeho malá, která jinak na tatínka hooodně žárlí, se jde už pomazlit i ke mně.

Bohulinka
Ukecaná baba ;) 1011 příspěvků 43 inzerátů 22.02.17 17:09

Jé kéž by Ti to vyšlo, každý si zaslouží hezky vztah. Ale je fakt hrozně brzo, tři měsíce jsou nic. A nešlo by nějak hýbat s jeho víkendy? Že by měl děti třeba ob týden, aby byl dva víkendy volný? A tvůj ex si občas děti na víkend nebere, nebo prarodiče? Přijde mi hrozné, že místo poznávání řešíte co budete vařit a máte pořád děti za zadkem :(.

Blahuše
Kecalka 324 příspěvků 22.02.17 17:37

Niceho se neboj, je videt, ze mu na vztahu zalezi a snazi se najit zpusob, jak o tebe neprijit. Pokud tobe samotne rika intuice, sesty smysl, ze je vse v poradku, neboj se ani te rychlosti, kterou se vas vztah ubira. Mam za sebou neco podobneho a zacali jsme spolu zit temer okamzite, ted uz manzel se za mnou odstehoval sto kilometru mesic po prvnim rande a rovnou se seznamily i nase deti. Nerikam, ze je to rozumne,,ale proste pokud citis a vis, ze je to ok, tak to je ok. Take jsme ihned najeli do stylu co uvarit, nakoupit, kam vezmeme deti a kdo vyzvedne leky, kdyz jeden marodi. A vis co, je to super. Plavat se taky nenaucis na sousi. Randit clovek muze ve dvaceti kdyz nema deti. Ale ted potrebujes vedet, ze zvlada rodinu, ze je oporou, ze je zodpovedny a zvladne i pro nej cizi deti a ty zvladnes jeho deti a to se na rande fakt nedozvis. Moznost, jak ziskat cas pro vas dva vidim v tom, ze proste najdete cas v tydnu a nekde na pul cesty si date rande. Moc drzim palce a uzivej si to, nenech si to zkazit zbytecnymi starostmi a ver, ze pokud oba chcete, vsechno se da zvladnout spolecne. A decentni projevy lasky pred detmi jsou sakra dulezite, zvlast u dcer, tata je jejich vzorem pro budouci partnery, tak at na to mysli
:hug:

Nouky
Ukecaná baba ;) 1225 příspěvků 22.02.17 18:55

Holky, děkuju za všechny reakce. Ono mi dneska bylo fakt mizerně. Učím ve škole a musím se sakra snažit, abych se věnovala výkladu a ne soukromým trápením… Od večera zvracím, jak je mi z té situace nanic. Já tyhle parnerské kolize nesnáším moc dobře. Nikdy člověku s nikým nebylo tak super a najednou ta samostatná, energická, všezvládající, pohodová a poměrně pohledná baba zjistí, že ztrácí šťávu… Mrzí mě to. Takže děkuju. Jakýkoli typ, návod, nebo jen reakce na sdílené trápení zaslouží poděkování. :kytka:

Nouky
Ukecaná baba ;) 1225 příspěvků 22.02.17 18:56

Blahuše: děkuju dvojnásob. :hug: Možná to dopadne jinak. Ale je fajn číst takovou pozitivní zkušenost. Dodá to síly :-)

lilith1
Ukecaná baba ;) 1470 příspěvků 23.02.17 09:46
@Nouky píše:
Ahoj. Nebyla jsem tu X let. Za tu dobu jsem se potýkala s hodně vážnými problémy v manželství, s rozvodem, sháněním podnájmu, odchodem s dětmi, změnou zaměstnání. Všechno tak nějak v kupě. Mám nového přítele (od listopadu). Seznámili jsme se přes seznamku. Je neuvěřitelný. Vážně. Hodný, spolehlivý, přepečlivý, pracovitý. Vážně skoro sen. Od počátku byla ta konverzace neskutečná. Sám říkal, že jsme druhé já toho druhého. Na jedné vlně. Fakt nevěřím, že by se tohle stávalo běžně. Od prosince k němu pravidelně jezdím (65 km). On tu párkrát byl taky, ale u něj na domečku je to lepší. Mívá děti každý víkend, plus i často v týdnu. Na děti je hodně fixovaný. S jeho holkama mám prima vztah, jsou stejně staré jako moje holky a i společně spolu vychází skvěle. Sex je dle jeho slov nejlepší, co kdy v životě zažil. Celkově bylo všechno naprosto megasuper. Potíž je v tom, že já mám práci tady, on tam, vídáme se víkendově a to jen s dětmi. On se nevzdá toho své děti na víkend nemít a já při svém zaměstnání v týdnu prostě nemůžu, pokud nejsou prázdniny. Tento víkend došlo k první jakési krizi. Mě namíchlo prohlášení, že dcera bude žárlit, když se budeme mazlit. Víkend byl divný. Odjížděla jsem a cestou bulela. Teď konverzujem večer po práci přes chat, přes den pár sms, ale je to špatný. Mluvíme spolu. Řešíme, v čem je potíž. Snažíme se přijít, co podniknout, abychom to napravili. Prostě si rozumíme tak extrémně moc, že jsme nějak okamžitě zabředli do modelu letití rodiče, společná domácnost, každovíkendové fungování. Svěřil se, že je to pro něj dost obtížný nezvyk. Jeho poslední roční známost byla bezdětná, bydleli blízko u sebe, byli spolu všechny všední dny a víkendy byl s dětmi. Ona se s nimi za rok viděla třikrát. Najednou je to obráceně. Víkend nás má všechny, v týdnu je sám. O víkendu neví, komu se věnovat dřív, aby to nikomu nebylo líto. Má pocit, že se nevěnuje naplno nikomu, každé straně napůl. To ho ubíjí a já ten postoj docela chápu. Další, co mi svěřil, je to, že se před dětmi nikdy s nikým neobjímal - ani s manželkou. A že mu to není příjemné (je fakt extra skvělý taťka, holky se mají). Omlouvá se mi. Mrzí ho, že má depku. Že jsme prostě v rutině, že jsem skvělá, je mu se mnou skvěle, dělám vše báječně, ale vytratila se ze vztahu šťáva. Co mám dělat? Moc o něj stojím. Vážně si sedíme perfektně. To tvrdí i on. Je ještě možný zapracovat na nějaké nové energii? A jak při našich možnostech?

Myslím, že to nebudeš mít jednoduché. Asi jsem sobec, ale chlapa, který se každý víkend věnuje dětem, bych nechtěla. O víkendech si přece partnera užívám nejvíce. Společné výlety akce. Přece když chodím ve všední dny do práce, tak to není ono..Kdyby to bylo ob víkend tak je to jiné..

zoidberg
Extra třída :D 11889 příspěvků 23.02.17 10:00

Děláš z komára velblouda ;)
Nevyráběj pseudoproblémy, nepřemýšlej tolik a užívej si hezkého začátku vztahu.
Za pár měsíců po sobě stejně budete ječet, ale na to je času dost ;)

Lumius
Extra třída :D 10604 příspěvků 23.02.17 20:48
@lilith1 píše:
Myslím, že to nebudeš mít jednoduché. Asi jsem sobec, ale chlapa, který se každý víkend věnuje dětem, bych nechtěla. O víkendech si přece partnera užívám nejvíce. Společné výlety akce. Přece když chodím ve všední dny do práce, tak to není ono..Kdyby to bylo ob víkend tak je to jiné..

To určíte nemyslíš vážně, že ne? Ty děti jsou jeho a jsou jeho součástí, patří k sobě. S tím se musí zakladatelka smířit nehledě na to že sama má děti. Bude to znít blbě ale ona je ten vetřelec u něj doma (není myšleno zle) To je úplně super, jestli si všichni sednou a nikdo nedělá žádný problémy. Toho si musí vážit a počítat s tím že budou velká rodina. Časem se naučí najít si čas i pro sebe ale chce to holt vymyslet.

Jak píše @zoidberg nedělejte z komara velblouda a buďte šťastní. O to přece jde ne?

Lumius
Extra třída :D 10604 příspěvků 23.02.17 21:24
@Bohulinka píše:
Jé kéž by Ti to vyšlo, každý si zaslouží hezky vztah. Ale je fakt hrozně brzo, tři měsíce jsou nic. A nešlo by nějak hýbat s jeho víkendy? Že by měl děti třeba ob týden, aby byl dva víkendy volný? A tvůj ex si občas děti na víkend nebere, nebo prarodiče? Přijde mi hrozné, že místo poznávání řešíte co budete vařit a máte pořád děti za zadkem :(.

A proč by měl mít děti ob týden? Tobě by se to líbilo? Jde vidět že své děti miluje a je s nima šťastný. Proč mu to chceš brát? Nechápu to co se vlastně řeší. Poznávat se můžou i u toho aspoň si budou vzácnější. Já bych byl stastnej kdyby se mnou někdo řešil co budu pro děcka vařit.
Nehledě na to, že se znají pouze chvíli a už mu chcete brát jeho děti? Vždyť ani ještě nemůžou vědět jestli budou spolu je to krátká doba a už mu chcete prekopat život? Takhle to přece nejde dělat. Musí to přece brát jak to je. Oba mají děti a s tím do toho jdou ne? :nevim:

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Premiéra Fantastických zvířat: Depp příjemně překvapil, zářil Law i autorka Rowlingová

Fanoušci Harry Pottera mají žně, do kin totiž zamířil druhý díl filmové série... číst dále >

Súdánec nabídl dceru na Facebooku. Dostal za ni 500 krav, tři auta a čtvrt milionu

K naprosto šokující události, která připomíná středověký obchod s otroky,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >

O 10 let mladší: Přece nesklouznu zpátky, kdy jsem byla vyžraná kisna

Drahomíra a Tomáš jsou kamarádi, kteří postrádají sebevědomí. Oba mají za... číst dále >