Nový vztah a změna plánu?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
7.10.21 07:04

Nový vztah a změna plánu?

Ahoj, chtěla bych znát vaše osudy co se týká nového vztahu už s dítkem z minulého vztahu.
Mám dítě věk 10 let, jsem samoživitelka zhruba 7 let. Zvyklá už tak trochu na svůj klid. Byla jsem přesvědčená, že už další dítě nechci, ale jak to tak bývá, tak je tam velké ALE.
Někoho jsem poznala a ten dotyčný děti nemá žádné a moc by si přál.
Najednou mě to hlodá, že bych snad ještě jednou mohla zažít vše od začátku.
Na druhou stranu už jsem zřejmě na to lenivá.
Prosím o vaše příběhy, jak vám to vyšlo a jak případně vaše první dítě přijalo malého sourozence z nového vztahu s rozdílem cca 11-12 let?
Je mi 31 a partner má 32 let. Říkám si, jestli mám ještě počkat a vše si pořádně promyslet nebo do toho jít co nejdřív? Oba máme zázemí, nic nám nechybí, mé dítě z prvního vztahu by nestrádalo. Otázkou je, jak by si zvyklo na nevlastního sourozence po tolika letech?
Přítel to má tak, že když bych dítě nechtěla, tak je náš vztah pro něj ztráta času, on prostě děti za každou cenu chce. Je to super chlap a nerada bych o něj přišla. Předem děkuji o vaše názory.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4067
7.10.21 07:16

Jak moc je ten vztah nový? Jsi mladá, nemusíš druhé dítě úplně honit. Pokud je to super chlap a fungující vztah, já bych do druhého šla. Pokud spolu jste opravdu krátce, trvala bych na tom že ještě nějakou chvíli počkáte, ale pak bych do toho šla :kytka:

A žádný nevlastní sourozenec to nebude, v životě by mě nenapadlo takhle obě vlastní děti mezi sebou nazývat. Samozřejmě to nebudou super parťáci v době vyrůstání, ale v dospělosti můžou mít super vztah. A nebo taky ne, stejně jako některé děti narozené blízko u sebe. To neovlivníš :) své dítě znáš nejlíp, nikdy jste se o případném sourozenci nebavili?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6141
7.10.21 07:23

V mém okolí šly takto holky i do 3. dítěte, když ten chlap stál za to a neměl děti. Vem si to naopak, nemáš dítě a toužíš po něm a 30 letý chlap ti řekne ne, jsem už na to lenivý… :roll:
Co se týká věku - táta má o 18 let mladší sestru a jsou i s jejím manželem největší kamarádi. Vztahy mají lepší mezi sebou než s rodiči :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33701
7.10.21 07:25
@Anonymní píše:
Ahoj, chtěla bych znát vaše osudy co se týká nového vztahu už s dítkem z minulého vztahu.
Mám dítě věk 10 let, jsem samoživitelka zhruba 7 let. Zvyklá už tak trochu na svůj klid. Byla jsem přesvědčená, že už další dítě nechci, ale jak to tak bývá, tak je tam velké ALE.
Někoho jsem poznala a ten dotyčný děti nemá žádné a moc by si přál.
Najednou mě to hlodá, že bych snad ještě jednou mohla zažít vše od začátku.
Na druhou stranu už jsem zřejmě na to lenivá.
Prosím o vaše příběhy, jak vám to vyšlo a jak případně vaše první dítě přijalo malého sourozence z nového vztahu s rozdílem cca 11-12 let?
Je mi 31 a partner má 32 let. Říkám si, jestli mám ještě počkat a vše si pořádně promyslet nebo do toho jít co nejdřív? Oba máme zázemí, nic nám nechybí, mé dítě z prvního vztahu by nestrádalo. Otázkou je, jak by si zvyklo na nevlastního sourozence po tolika letech?
Přítel to má tak, že když bych dítě nechtěla, tak je náš vztah pro něj ztráta času, on prostě děti za každou cenu chce. Je to super chlap a nerada bych o něj přišla. Předem děkuji o vaše názory.

Jak se znáte dlouho?

Tvoje dítě chlapa už zná?

Jaký má názor na chlapa dítě, chtělo by s ním bydlet?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.10.21 07:30
@SussieS píše:
Jak moc je ten vztah nový? Jsi mladá, nemusíš druhé dítě úplně honit. Pokud je to super chlap a fungující vztah, já bych do druhého šla. Pokud spolu jste opravdu krátce, trvala bych na tom že ještě nějakou chvíli počkáte, ale pak bych do toho šla :kytka:A žádný nevlastní sourozenec to nebude, v životě by mě nenapadlo takhle obě vlastní děti mezi sebou nazývat. Samozřejmě to nebudou super parťáci v době vyrůstání, ale v dospělosti můžou mít super vztah. A nebo taky ne, stejně jako některé děti narozené blízko u sebe. To neovlivníš :) své dítě znáš nejlíp, nikdy jste se o případném sourozenci nebavili?

Děkuji moc za tvůj názor.
Já takto taky nemluvím, jen jsem to napsala sem aby to bylo víc pochopitelný :) Jsme spolu půl roku a samozřejmě, že kdybych se rozhodla do toho jít, tak rok, dva potřebuji čas na poznání a užívání si ještě volnosti. Vím moc dobře, jak je to pak náročné s miminkem.

• Citovat
  • Nahlásit
1387
7.10.21 07:52

On to zas tak superchlap nebude. Dává ti dost zásadni podmínku. On chce děti, vybral si tě pouze pro tento účel?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.10.21 07:59
@vyrovnaná žena píše:
On to zas tak superchlap nebude. Dává ti dost zásadni podmínku. On chce děti, vybral si tě pouze pro tento účel?

Je ke mě upřímný od začátku.
Miluje děti a moc si by přál své.
Po půl roce vztahu je asi dobrý vědět kdo co chce a nechce. Nijak na mě netlačí, ale řekl mi, že nechce být bezdětný.

• Citovat
  • Nahlásit
411
7.10.21 08:22

Jste spolu krátce - to je zásadní problém. Větou „oba máme zázemí“ ve mně evokuješ pocit, že nežijete/nebydlíte spolu. V první řadě bych se sestěhoval, abych ten protějšek poznal v dobrém i zlém. Po roce bydlení 24/7 se teprve rozhodni - dříve neriskuj „nešťastný konec a pokračující samoživitelku“.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15913
7.10.21 08:30

Urcite rok pockej, at ho poznas, ale pak bych do toho sla, klidne deti dve (pocitej s tim, ze jedno mu nemusi stacit).

Lenost je priserna vec, zvlast ve 31 letech. Tu si nech, az ti bude sedmdesat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21740
7.10.21 08:31

Nechala bych tomu volný průběh, jste spolu moc krátce na nějaké sliby (já bych tedy žádnému muži po tak krátké době neslíbila, že s ním budu mít děti, i kdybych nakrásně žádné vlastní ještě neměla). Seznámila bych ho opatrně s dcerou, sledovala, jak se k ní chová, po čase zkusila společné bydlení a pak by se vidělo. Není ti 40, abys to musela nějak hrotit. A myslím, že pokud je to správný chlap, ty biologické hodiny sama uslyšíš :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6141
7.10.21 08:40
@vyrovnaná žena píše:
On to zas tak superchlap nebude. Dává ti dost zásadni podmínku. On chce děti, vybral si tě pouze pro tento účel?

Tak v tom případě neexistují superženy??? Protože většina chce děti a hledají může pouze pro ten účel???

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2219
7.10.21 08:49
@vyrovnaná žena píše:

A co se ti na jeho postoji zdá nepochopitelného??? 8o Když svobodná bezdětná ženská ve 32 letech hledá partnera a „brzy“ po seznámení partnera obeznámí se svými tikajícími biologickými hodinami, je to v pořádku, ale když se tak zachová chlap, tak je to špatně. :zed: :zed:
Ach jo… To je zas názor… Některé ženské musí za každou cenu najít na chlapovi to nejhorší, ať se chlap chová jak chce… :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4884
7.10.21 09:03
@vyrovnaná žena píše:

No to není moc dobrá poznámka. Proč by si ji vybíral pouze pro to plození? Já sama jsem byla v naprosto stejné situaci. Můj muž už děti má, tak jsem mu hned na druhým rande řekla, že chci svatbu a dítě. Aby to vzal v potaz.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.10.21 09:07
@Čičorečka píše:
No to není moc dobrá poznámka. Proč by si ji vybíral pouze pro to plození? Já sama jsem byla v naprosto stejné situaci. Můj muž už děti má, tak jsem mu hned na druhým rande řekla, že chci svatbu a dítě. Aby to vzal v potaz.

Můžu se zeptat, jak to nakonec dopadlo? Čtu muž, tak zřejmě se ti to vše splnilo? :) Zakladatelka.

• Citovat
  • Nahlásit
4884
7.10.21 09:09
@Anonymní píše:
Můžu se zeptat, jak to nakonec dopadlo? Čtu muž, tak zřejmě se ti to vše splnilo? :) Zakladatelka.

No muž, protože už nám není šestnáct :lol: ale ano, splnilo. Dítko máme, i když přes IVF, svatbu jsme měli mít letos, ale korona. Takže příští léto.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat