Nový vztah - jak se vyvine?

Anonymní
4.12.19 12:01

Nový vztah, jak se vyvine?

Ahoj ženy,
omlouvám se předem za anonym, ale kamarádky ženy navštěvují toto forum.

Byl jsem sám, hodně dlouho sám, několik let, žil jsem si takovým jiným životem, kdy jsem jen cestoval a chodil do práce, taky jsem dost času věnoval sportování. Měl jsem problémy si někoho najít, protože jsem měl tendence „tlačit na pilu“ díky tomu, jak jsem byl dlouho sám, byla až mnohdy ze mě číšit ta zoufalost.

Změnilo se to v létě, než jsem se zamiloval, ona do mě a já nasadil ten „nejflegmatičtější“ přístup a krásně se to vyvinulo ve vztah. Uplynul skoro půlrok, mně už opadly ty růžové brýle a vidím svou ženu v jiném světle. Už to není ta nejmilejší, ale je to „člověk“, kdy mi třeba vadí její výbušná povaha nebo žárlivost.

Měl jsem problém se smířit i s tím, že už třeba se svým mužem bydlela a měla víc partnerů než já, ale taky i více zklamání a špatných zkušeností.
Oba bydlíme u rodičů každý, ale každý máme velký dům, takže soukromí máme. Převážně většinu času trávím u ní, málo chce jezdit k nám a taky by chtěla být se mnou pořád, já třeba mám radši mít určitý odstup.

Padla řeč o společném bydlení, odhadujeme to na příští rok. Pořád se ve mně to pere, na jednu stranu ji miluji, na druhou stranu se toho bojím a nejsem si jistý v tuto chvíli, zda je to ten nejlšpší krok, protože je to moje poprvé, kdy budu moct se osamostatnit od rodiny.

Podporu její i mé rodiny máme. Finančně oba nemáme zrovna velké zázemí, na hypotéku nedosáhnu a ona by sama se svým platem taky moc dlouho nefungovala. Naštěstí jsme oba bez dluhů a bez dalších závazků (péče o blízké, dluhy…)

Vaše názory? Děkuji. ;)

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4.12.19 12:13

„Finančně oba nemáme zrovna velké zázemí, na hypotéku nedosáhnu a ona by sama se svým platem taky moc dlouho nefungovala.“

Byla by na ulici a natahovala ruku? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9056
4.12.19 12:38

Kolik vam je let?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1780
4.12.19 12:55

Jak se projevuje její žárlivost a výbušnost? s žárlivostí se nedobře žije.
A píšeš že trávit spolu čas, ona chce víc a ty míň, tam je problém v čem? Jen v tom, že se CHCEŠ držet zpátky, nebo v tom, že už tě to přestává bavit a začíná ten zájem opadat? Společný bydlení pak asi nebude to pravý…

Ale zas podle této věty: Měl jsem problém se smířit i s tím, že už třeba se svým mužem bydlela a měla víc partnerů než já, ale taky i více zklamání a špatných zkušeností. mi přijde, že žárlíš ty… :think:

Pokud se plánujete sestěhovat příští rok, tak prostě počkej ještě nějaký čas. Vyrazila bych asi někam na cestu s ní (dovolená, nejlíp na vlastní pěst, docela dobře prověří, jak budete fungovat, když už nemáte možnost bydlet spolu „nanečisto“).

Jinak do zázemí rodičů se asi můžeš vrátit, kdyby toto pak neklaplo, vždyť nemusíš hned brát hypotéku a kupovat nemovitost. Tak jako tak, je to dost dobrá příležitost, jak vyletět z hnízda už definitivně, stejně se budeš muset osamostatnit, bez ohledu na to, jestli jsi single nebo odcházíš z domova kvůli současné partnerce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16393
4.12.19 13:13

No upřímně - potřebuješ se primárně postavit na vlastní nohy, zjistit co to znamená sám si zajišťovat péči o domácnost a teprve pak se stěhovat se ženskou.

Zejména když evidentně neumíš moc řešit konflikty a zamilovanost tě přešla po pár měsících.

Pro začátek mrkni na princip tzv. nenásilní komunikace, mohlo by ti to docela pomoci - a klidně můžete jet na seminář oba, zejména pokud ona řeší konflikt tím, že si to chce vynutit emocionálním záchvatem, který ty úplně nezvládáš unést a necháš se někam zatlačit.

https://uloz.to/…kace-ocr-pdf

Ale stěhovat se z mládeneckého mamahotelu do partnerství bývá dost náročné.

Před tím než se sestěhujete jeďte na nějakou dlouhoou cestu, alespo 3 týdny, lépe delší a to takovou, kde nebudete v resortu all inclusive, ale ideálně na hory, na vodu a nebo větší trek. Tam se vcleku jasně ukáže, jak moc jste schopni být pohromadě delší domu a jak řeštíte či neřešíte problémy a jak moc velké podpásovky jste schopní na sebe vytáhnout abyste vyhráli konflikt.

Jinak komlpex z toho, že si ošukal málo holek je čistě tvůj problém a jestli jí to vyčítáš, tak svoje komplexy a mizerné sebevědomí řešíš taky dost podpásovým způsobem a chce si to uvědomit a řešit to jinak - tedy že se budeš učit přijámat sám sebe takový jaký si a nebudeš se rochnit ve vlastních mindrácích a egoobranných mechanismech.

Osobně si myslím, že spíš potřebuješ ještě skutečně dospět (mimo jiné se odstěhvoat od rodičů), než začneš řešit vážné vztahy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.12.19 19:33

Je nám oboum 28 let a nemám komplex z toho, že jsem měl málo žen a už vůbec to neprosazuji vůči ní.

Ona chce trávit dost času se mnou a já se buď držím zpátky, protože se chci věnovat svým koníčkum nebo mám přivýdělky bokem po pracovní době večer, což občas měla pochyby, protože její bývalý ji tímto způsobem podváděl a už jsem byl podeziraný, což se neobešlo z její strany bez kriku a obviňování, tak se projevila její žárlivost.

To byl takový první moment. Já k ní chovám city, jen si prostě po 4 měsících nejsem jeste jisty zda to je twn nejlepsi krok. Jako chci to udělat, ale ne Ještě teď.

A výlet do hor už za sebou máme, byli jsme v Alpách v penziónu a máme za sebou výšlap. Vše v pohodě.

• Citovat
  • Nahlásit
1780
4.12.19 19:53
@Anonymní píše:
Je nám oboum 28 let a nemám komplex z toho, že jsem měl málo žen a už vůbec to neprosazuji vůči ní.

Ona chce trávit dost času se mnou a já se buď držím zpátky, protože se chci věnovat svým koníčkum nebo mám přivýdělky bokem po pracovní době večer, což občas měla pochyby, protože její bývalý ji tímto způsobem podváděl a už jsem byl podeziraný, což se neobešlo z její strany bez kriku a obviňování, tak se projevila její žárlivost.

To byl takový první moment. Já k ní chovám city, jen si prostě po 4 měsících nejsem jeste jisty zda to je twn nejlepsi krok. Jako chci to udělat, ale ne Ještě teď.

A výlet do hor už za sebou máme, byli jsme v Alpách v penziónu a máme za sebou výšlap. Vše v pohodě.

Tak jako tak vyletet z hnizda budes muset. Pokud si s tim bydlenim s ni chces dat na cas, tak neni co resit. Ale dovolenou ktera proveri jsem nemyslela vyslap v Alpach s pobytem v penzionu. Ale treba dva tri tydny nekde v ne uplne luxusnich podminkach. Aby se obcas objevila nejaka vypjata situace. Ono teda se to blbe realizuje, pokud to neni vas konicek, ale nejlepsi je pobyt nekde v asii, jizni americe, nebo alespon v prirode. Clovek se najednou odkope, kdyz je brutalni hic, komari, prujem, nic nefunguje jak jsme zvykly a zhyckany z evropy. Na cestach se krystalizuji i kamaradsku vztahy, natoz partersky. K te zarlivosti, pokud mela nejakou slabou chvili jednorazove, to vubec nic neznamena, ma spatnou zkusenost, tak se to da pochopit. Pokud je zarliva stale iv jinych situacich, je to naprd

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat