Nový vztah, práce, stěhování

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

kukushka55
Stálice 89 příspěvků 07.12.17 10:36
Nový vztah, práce, stěhování

Ahoj.
Nevím co dál a začíná mě to stresovat, tak prosím o radu. Začátkem října jsme se rozešli s přítelem, zrovna v době, kdy jsem nastoupila do nové práce. Už cca rok jsem nespokojená ve městě, kde žiju, a teď, když jsme se rozešli, mě tu vlastně nic nedrží, jenom ta práce. V téhle práci mám možnost se rozvíjet, cestovat na konference, mám i docela volnost, šéfová mi přijde fajn a říkala, že je ráda, že tam jsem. Já bych se chtěla ale přestěhovat blíž k mému rodnému městu, blíž k rodině, jsem slovenka a tady v Praze jsem v podstatě izolovaná. Skoro každý víkend ted jezdím domů, jsou to 4 hodiny cesty :/.. Začala jsem tam „u nás“ i randit s jedním klukem, vypadá to dobře, počítá s tím že se chci stěhovat, ale je taky docela pracovně vytížený. Dalším důvodem proč odejít – pořád bydlím v bytě s bývalým klukem a jedním kámošem. Nevím, jestli to ten kluk, se kterým randím, ví. A jsem si vědoma toho, že pokud budeme bydlet v jednom bytě dál, neposunu se nikam, ani s tím novým klukem. Dvakrát se stalo, že mě bývalý svedl, a vždycky jsem měla výčitky, slibuju si, že už se to nestane, ale když mi to chybí a on chce, tak je těžké odolat. Je mi to blbý i vůči tomu novému klukovi, i když my jsme se o tom, že bychom spolu oficiálně chodili, a co bude s námi dál, ještě vůbec nebavili. Ta práce, ve které momentálně jsem, má menší pobočku i v jiném městě, které je cca hodinku od mého rodného města. Tam bych se chtěla přesunout. Největší dilema mám v tom, zda a kdy se na to zeptat mé vedoucí. Vůbec nevím, jaká bude její reakce, ale asi nebude nadšená, je dost pravděpodobné, že kdybych chtěla přestoupit, už nebudu pracovat pod ní a možná bych dělala i jinou pozici. Možná mi to zamítne vůbec, možná mě vyhodí úplně, vůbec nevím. Dělám si i zadní vrátka a mám před sebou pohovory, čekám, jestli mi něco vyjde, ale nebude to tak dobrá práce, jako mám ted. Koncem prosince mi končí zkušební doba, tak co myslíte, mám se zeptat vedoucí teď, jestli je možnost, že bych přestoupila na tu druhou pobočku? V novém městě a nové práci budu začínat od znova, může se stát, že s novým klukem to nevyjde, ale budu blízko rodiny a přátel. Ze začátku možná budu v novém městě smutná, ale na druhou stranu v Praze pro mě nemá smysl zůstávat, protože zde nechci bydlet a usadit se, s bývalým je konec a vracet se k němu nebudu. Co byste dělali na mém místě? Děkuji ????

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

cecetka
Kelišová 7143 příspěvků 07.12.17 10:43

@kukushka55 Kdyz nechces v Praze byt ani do budoucna, kdyz te tam nic nedrzi, tak je snad odpoved zrejma. Vrat se domu. Ne proto, ze tam snad zacinas novy vztah, ale proto, ze v Praze nechces zit.

káťa
Extra třída :D 12495 příspěvků 07.12.17 10:43

Asi bych to rekla sefove v klidu na rovinu. Bud ti umozni prestoupit na tu jinou pobocku, nebo si najdes jinou praci v miste rodiny, bydliste. Asi nema cenu to protahovat kdyz vis, ze v Praze nechces zustavat a budes se stehovat stovky km.

Sany80s
Kelišová 6125 příspěvků 07.12.17 10:47

Přítel by se nechtěl přestěhovat k tobě?
Popravdě řečeno, máme v práci dost lidí ze Slovenska a oni by se nevrátili ani za nic, je tedy pravda, že jsou všichni z východního Slovenska, což ty asi nejsi, když ti to z Prahy trvá pouze 4 hodiny.
Je to tak, že se u nich celé rodiny včetně rodičů a sourozenců přestěhovali do ČR.
Líbí se jim tu víc, i když na Slovensko občas zajedou za některými starými přáteli(ti starší, ti mladší už mají všechny u nás).

kukushka55
Stálice 89 příspěvků 07.12.17 10:50

Asi máte pravdu, já to prostě nějak moc prožívám, mám hrozný stres z toho se jí to zeptat. Říct jí, že chci jinam, po tom, co jsem absolvovala školení, před týdnem konferenci v zahraničí, včera říkala, že je ráda že pod ní pracuji. Na druhou stranu, můžu se jí jenom zeptat, jestli by to teoreticky šlo, a možná má právo vědět, co já chci.

kukushka55
Stálice 89 příspěvků 07.12.17 10:51
@Sany80s píše:
Přítel by se nechtěl přestěhovat k tobě?
Popravdě řečeno, máme v práci dost lidí ze Slovenska a oni by se nevrátili ani za nic, je tedy pravda, že jsou všichni z východního Slovenska, což ty asi nejsi, když ti to z Prahy trvá pouze 4 hodiny.
Je to tak, že se u nich celé rodiny včetně rodičů a sourozenců přestěhovali do ČR.
Líbí se jim tu víc, i když na Slovensko občas zajedou za některými starými přáteli(ti starší, ti mladší už mají všechny u nás).

Není to můj přítel, jenom spolu randíme. Mimochodem, je to bratr přítele mé nejlepší kamarádky. A nechtěl, nechtěla bych to určitě ani já, jelikož v té Praze zůstávat nechci. Já jsem ze západu, hodně lidí od nás cestuje za prací do Bratislavy.

Sany80s
Kelišová 6125 příspěvků 07.12.17 10:57

@kukushka55 Tak pak máš vyřešeno. Já v Praze bydlela, nechtěla jsem tam být, a tak jsme se při první příležitosti odstěhovali pryč.
Dnes bych ještě rok nebo dva počkala. Z hlediska pracovních příležitostí je to jiný svět a mně by to pomohlo a manžel by práci našel i kdykoli jindy.
Nečekej, že to bude z hlediska práce byť jen minimálně srovnatelné s Prahou, navíc ještě s vedoucí, která tě opravdu oceňuje.
Můžeš mít štěstí, ale je to velmi nepravděpodobné a to dokonce i na pobočce stejné firmy.

kukushka55
Stálice 89 příspěvků 07.12.17 11:32
@Sany80s píše:
@kukushka55 Tak pak máš vyřešeno. Já v Praze bydlela, nechtěla jsem tam být, a tak jsme se při první příležitosti odstěhovali pryč.
Dnes bych ještě rok nebo dva počkala. Z hlediska pracovních příležitostí je to jiný svět a mně by to pomohlo a manžel by práci našel i kdykoli jindy.
Nečekej, že to bude z hlediska práce byť jen minimálně srovnatelné s Prahou, navíc ještě s vedoucí, která tě opravdu oceňuje.
Můžeš mít štěstí, ale je to velmi nepravděpodobné a to dokonce i na pobočce stejné firmy.

Takže ty lituješ, že jsi se odstěhovala :/ S tím, že tam bude jiný trh práce počítám, proto chci mít nejdřív práci jistou. To je asi otázka co je důležitější, jestli příležitosti, kariéra, nebo přátelé a rodina. Možná jsem ještě zapomněla zmínit, že práci chci jenom v oboru, nic jiného, proto mám možnosti ještě omezenější.

Malina7
Závislačka 2610 příspěvků 07.12.17 12:21

Já bych začala pomalu, tzn. první co bych udělala by bylo stěhování od bývalého. Tím bych uzavřela jednu etapu v životě. Také bych neřešila další vztah, evidentně nemáš vyřešeného ex, když se necháš svést, takže bych byla sama. Soustřeď se na sebe a práci a né na chlapy. Podle toho co píšeš máš slušný job a na to bych se soustředila. Bez výdělku nezaplatiš bydlení, nic. Víc se věnuj sama sobě a své pracovní a životní seberealizaci a chlapy vypustit z hlavy, máš kvůli nim akorát psycho a zmatek. Praha Ti dá hodně možností, dává Ti obživu a jako město je to jedno z nejkrásnějších.
Ať se Ti daří :kytka: :hug:

kukushka55
Stálice 89 příspěvků 07.12.17 12:44
@Malina7 píše:
Já bych začala pomalu, tzn. první co bych udělala by bylo stěhování od bývalého. Tím bych uzavřela jednu etapu v životě. Také bych neřešila další vztah, evidentně nemáš vyřešeného ex, když se necháš svést, takže bych byla sama. Soustřeď se na sebe a práci a né na chlapy. Podle toho co píšeš máš slušný job a na to bych se soustředila. Bez výdělku nezaplatiš bydlení, nic. Víc se věnuj sama sobě a své pracovní a životní seberealizaci a chlapy vypustit z hlavy, máš kvůli nim akorát psycho a zmatek. Praha Ti dá hodně možností, dává Ti obživu a jako město je to jedno z nejkrásnějších.
Ať se Ti daří :kytka: :hug:

Nejsem si úplně jistá, jestli by to bylo v mém případě vhodné, stěhovat se do jiného bytu nechci, je to zbytečné a stresující, když už, tak chci pryč úplně, psala jsem, že už rok nejsem v Praze spokojená a nechci se tady usadit, nechci mít ani další vztah s čechem. Já to mám s ex ukončené, to co se 2× stalo bylo čistě fyzické, jinak spolu netrávíme čas, občas se akorát bavíme, někdy hádáme, je to různé, ale jinak jsme se nerozešli ve zlém. Jestli ale zůstanu tady, tak tomu potenciálnímu novému vztahu nedám ani šanci. Zmatek mám, ale spíš kvůli té práci, to je to, na co se ted nejvíc zaměruju.

Sany80s
Kelišová 6125 příspěvků 07.12.17 16:01
@kukushka55 píše:
Takže ty lituješ, že jsi se odstěhovala :/ S tím, že tam bude jiný trh práce počítám, proto chci mít nejdřív práci jistou. To je asi otázka co je důležitější, jestli příležitosti, kariéra, nebo přátelé a rodina. Možná jsem ještě zapomněla zmínit, že práci chci jenom v oboru, nic jiného, proto mám možnosti ještě omezenější.

Já nemůžu litovat, že jsem se odstěhovala, Prahu jsem upřímně nesnášela.
Navíc mám celou rodinu tam, kde jsem teď. A my se vídáme často, třeba i na pět minut cestou z nákupu, i když jsem tam měla skvělé kamarádky, pro mě to nikdy nenahradí rodinný vztah a navíc úplně jiné myšlení a uvažování lidí.
Ale v Praze jsem začala hledat práci a do měsíce jsem v době krize měla úžasnou práci.
Tam, kde jsem teď, jsem nemohla najít práci přes rok ani tu nejméně kvalifikovanou.
A takovou, jakou jsem měla v Praze za měsíc, jsem tu nenašla za více než 8 let.
Dneska bych v té Praze ještě rok zůstala, možná dva, abych měla nějakou praxi. A ne dělnickou pozici, která se tu v době krize dávala přes známosti.
Manžel problém neměl, je IT. Toho se žádná krize nedotkla.

Emka1990
Kecalka 117 příspěvků 07.12.17 16:30

Vrať se domů k rodině :) v Praze Tě nic nedrží, naopak - bydlení s expřítelem tě brzdí v rozvíjení nového vztahu - nedej bože, kdyby se nový objev dozvěděl o tom, že bydlíš s ex a ještě si s ním užíváš!! Být tebou bych se nestresovala prací, nějakou seženeš i v místě bydliště a budeš spokojenější :-)

Cosmopol
Ukecaná baba ;) 1119 příspěvků 07.12.17 23:37

@kukushka55

Na to, ze jsi Slovenka, mas excelentni psanou cestinu. Skoro az neskutecne excelentni. Skolo az podezrele…

kukushka55
Stálice 89 příspěvků 08.12.17 08:41
@Cosmopol píše:
@kukushka55Na to, ze jsi Slovenka, mas excelentni psanou cestinu. Skoro az neskutecne excelentni. Skolo az podezrele…

Děkuji! V Praze jsem 3 roky, a hned od začátku jsem se snažila psát a mluvit česky, tak jsem se naučila :)

zrnko
Kecalka 360 příspěvků 08.12.17 09:24

@kukushka55
Když jsi psala o tom školení a konferenci, raději si zjisti, zda nejsi vázána zůstat v práci na určitý čas, jinak bys musela zamestnavateli uhradit náklady za školení a vycestovani.
Někdy byva vyslání na sluzebku, školení atp. vázané tím, ze ve firmě musíš třeba ještě rok zůstat.
Možná jsem cetla blbě, ale divím se, ze ve zkušební době te pošlou na konferenci. Je to pro ne hodně velký risk.
Taky nerozumím tomu, ze sis tu práci v Praze vůbec hledala, když jsi věděla, ze tam žít nechceš. Mohla ses odstěhovat hned po skončení te předchozí. Rozchod asi taky nebyl ze dne na den. Ted mas zbytecne komplikace.
Pokud je práce volná a máš třeba častý home office, můžeš zůstat i na současné pobočce a občas tam dojíždět.
Ale záleží, co na to šéfová. Může te klidne propustit, když ji rekneš o tom budoucím přeložení.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství,... číst dále >

Do první třídy jedině s kvalitní aktovkou. Víte, na co si dát při výběru pozor?

Prázdniny pomalu končí a blíží se začátek školního roku, pro mnohé děti... číst dále >

Články z Expres.cz

Organizovaný teror ve Švédsku: Mají hořící auta na svědomí migranti?

Několik švédských měst během noci na dnešek zachvátila vlna nepokojů.... číst dále >

Šlechtová zase jede bomby: Po tragédii v Janově se fotila se zříceným mostem na své dovolené!

Bývalá ministryně obrany Karla Šlechtová (41) má na dovolené na Balkáně... číst dále >

Články z Ona Dnes

Svět mě dřív štval, dospěla jsem teprve nedávno, říká Simona Babčáková

Proměna herečky Simony Babčákové na blondýnu se promítla i do chování lidí... číst dále >

K životu nepotřebujete spoustu oblečení, říká Kamila Boudová

Vždycky ji zajímala móda. Kamila Boudová vystudovala oděvní design, pak... číst dále >

Reklama