Reklama

NT screenink v sedě zóně, kombinovaný test negativní, jit na AMC?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonym82
Závislačka 3885 příspěvků 16.08.18 13:19
NT screenink v sedě zóně, kombinovaný test negativní, jit na AMC?

Dobry den maminky, stojíme prd rozhodnutím. Jsem těhotná po IVF, je mi 36 let a nevyšel mi úplně dobre prvotrimestralni screenink. Výsledek je v tzv. šedé zóně, riziko DS je 1:240. Podstoupila jsem ted ještě triple test a kombinovaný test je nakonec negativní, riziko DS je 1:2200. Vzhledem kvůli vysokému fgHCG 5,18 MoM pri prvotrimestralnim screeninku me genetička doporučila jit na plodovou vodu. Ja se ovšem strašně bojím, ze po AMC potrtaim a přijdu o zdravé miminko. Další IVFuz s velkou pravděpodobnosti nebude :(. Takže mam ted dilema, zda je vetsi riziko, ze budu mit dite s DS nebo mužů po AMC přijít o zdravé miminko? Potratila jste tu některá po AMC a přišla tim pádem o zdravé dite?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Ibi
Ukecaná baba ;) 2050 příspěvků 16.08.18 13:21

@Anonym82 Kdyby dítě mělo DS, necháš si ho nebo ne?

Anonym82
Závislačka 3885 příspěvků 16.08.18 13:25

@Ibi tim si nejsem zcela jistá, ale s velkou pravďpodobnosti ne. Ale vic se asi bojím te AMC, abych nepřišla o zdravé dite. Kdybych ty testy měla pozitivní, tak s AMC neváhám a jdu na ni, ale toto je tak nejistý výsledek, ze fakt nevim, co dělat. :nevim:

Avu
Ukecaná baba ;) 1316 příspěvků 16.08.18 13:27

Šla bych na placenou Neinvazivní diagnostiku z krve, riziko minimální, stojí okolo 10 tisíc.

kytkalenka
Zasloužilá kecalka 579 příspěvků 16.08.18 13:33

Měla jsem ještě horší výsledky z krve, genetička taky doporučovala AMC, ale nešla jsem a mám 3 týdenní zdravou holčičku. U mě ty výsledky hodně ovlivňoval věk 39 a vyšší váha. Bylo to moje druhé těhotenství, předtím jsem donosila zdravého chlapečka, takže jsem byla naprosto v klidu ale ten tlak genetičky nebyl malý, to musím uznat. Pro měl byl směrodatný ultrazvuk prvotrimestrálního screeningu, aby byl v pořádku, šíjové projasnění a jestli má fyzicky všechno tak jak má mít ta krev je hodně nepřesná a moje hranice pro AMC byla pod 1/50 abych na ní šla.

Overlook
Kecalka 307 příspěvků 16.08.18 13:34

Já bych šla na AMC. Abych měla jistotu, takhle bych se klepala až do porodu. Downa bych nechtěla ani náhodou, to jako nevim, co bych dělala, to radši žádný dítě.
Na druhou stranu chápu obavy, vymodlené dítě po IVF. Navíc když to nakonec vyšlo negativní. U mě by asi ale byl větší strach, že porodím dítě s DS než že se něco podělá při AMC.

tininas
Zasloužilá kecalka 763 příspěvků 16.08.18 13:34
@Anonym82 píše:
@Ibi tim si nejsem zcela jistá, ale s velkou pravďpodobnosti ne. Ale vic se asi bojím te AMC, abych nepřišla o zdravé dite. Kdybych ty testy měla pozitivní, tak s AMC neváhám a jdu na ni, ale toto je tak nejistý výsledek, ze fakt nevim, co dělat. :nevim:

Zkus více vyhledat info o neinvazivní metodě. Nepůjdeš na AMC, ale vyšetření proběhne z krve, takže dítě nemůžeš nijak ohrozit. Je fakt, že to stojí kolem 15.000 Kč - asi. Ale pro klid duše.

Mallorka
Závislačka 2991 příspěvků 16.08.18 13:36

Na plodovku bych nesla. Šla bych na placený test. Vím, ze 10 000 je hodne pro rodinu s dětmi, ale za ten klid by mi to stalo.

makarka
Kecalka 363 příspěvků 16.08.18 13:39

@Anonym82 ahoj, zname se z jine diskuze…no pro mne by byla jasna volba neinvazivni genetika z krve… je jich na trhu vicero, cena kolem 10tisic…

Anonym82
Závislačka 3885 příspěvků 16.08.18 13:43

O tom neinvazivní testu jsme s genetickou taky mluvili, ale problem je, ze jak jsem po IVF, tak ho moc nedoporučuje, ze by hodnoty mohly byt zkreslené a navíc to je opět pouze na 98-99% přesně. Našla jsem tu v diskuzi dokonce jednu maminku, kdy ji naopak tento test vyšel jako negativní a přesto se ji narodilo dite s DS.

větvička1
Nováček 10 příspěvků 16.08.18 13:43

Bylo mi jako tobě, vyšší HCG, další hodnota (už nevím přesně co) zase nižší - plodovku jsem odmítla a zaplatila 12 500,– za Prenascan. Kdyby se nějaký problém ukázal, pak teprve bych na plodovku šla. Ty prachy mi za to stály, rizika potratu jsem se taky bála. Nakonec bylo všechno v pohodě, dítě je zdravé.

makarka
Kecalka 363 příspěvků 16.08.18 13:44

@Anonym82 jinak tedy ano, kolegyne prisla asi za tyden po Amc o zdrave dite.
Ono jde taky o to, z jakych duvodu geneticka doporucuje amc. Pokud „jen“ z duvodu rizika DS, tak to ty neinvazivni testy dokazi zjistit s presnosti kolem 99%. Pokud tam jsou i jine pochybnosti, pak je to cele samo slozitejsi.

makarka
Kecalka 363 příspěvků 16.08.18 13:46

@Anonym82 proc by mel byt kvuli ivf zkresleny?? Chapala bych to u darovanych oocytu, ale jinak…?

Colette77
Nováček 2 příspěvky 16.08.18 13:47
Prenascan

Zdravím, možná Vám dám naději, jsem těhotná ve 12tt,mam před screeningem,byla jsem v úterý na krvi a můj gynekolog mi říkal, že pokud mi vyjde screening v tzv.sede zóně tak nově pojišťovny hradí Prenascan tzn. vyšetření krve matky, který nahrazuje plodovku. Zkuste se na to zeptat. :)

luccifera
Zasloužilá kecalka 997 příspěvků 16.08.18 13:48

Pobavila bych se, jake maji v danem zdrav. zarizeni procent. uspesnost bezproblemovych AMC a podle toho se rozmyslela

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Rekonstrukce bytu: Na co si dát pozor?

Kupujete byt a potřebuje opravit? Anebo už nejste tolik spokojení s vlastním... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Jak pokračuje cesta za zdravým životním stylem?

Naše čtyři výherkyně jsou skoro u cíle! Nebo snad teprve na počátku? Ptali... číst dále >

Články z Expres.cz

Justin Bieber vypadá jako Macaulay Culkin, když byl na drogách

Kanadský zpěvák, který je momentálně na výletě v Londýně se svojí snoubenkou... číst dále >

Tajemství fotky bez cucku odhaleno: Kam se Kristelová vymódila jako Šebestová?

Světlo světa spatřila tajná nahrávka, na níž je slyšet hlas Kateřiny... číst dále >

Články z Ona Dnes

Šestadvacetiletá žena vážila jen sedmnáct kilo, dávali jí rok života

Kristina Karyaginová (26) z Ruska byla na pokraji smrti. Vážila jako čtyřleté... číst dále >

Dvojčata z Atlanty se narodila jako holčičky, dnes jsou z nich bratři

Angel a Fabian Griffinovi už od deseti let vědí, že jim příroda nadělila... číst dále >

Reklama