NT screening, plod větší než je skutečné stáří

23426
15.7.13 15:24

NT skreening, plod větší než je skutečné stáří

Po dnešní návštěvě u doktorky mi vrtá hlavou jak to je při tomto skreeningu.
Byla jsem dneska na prvním odběru krve. Dle OVU jsem měla být 11+1, dle UTZ z minulé kontroly 11+2, ale plod byl 12+0.
Zajímalo by mně, zda to může nějak ovlivnit výsledky testu, když plod stářím odpovídá limitu, kdy se má brát krev, ale velikostí v limitu už není.
Na UTZ na měření NT jdu příští týden, abych byla ještě v limitu velikostí plodu a abych byla v limitu i co se týče faktického stáří.
Setkala jste se některá se stejným problémem a jak test dopadl. V předchozím těhotenství jsem na NT skreeningu nebyla, ale nyní mi ho sama doktorka napsala z důvodu srdeční vady syna.
Předem děkuju za odpovědi, mě to už od kontroly vrtá hlavou. Doktorka říkala, že ten pozdější odběr nevadí, ale má být do 11+3.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

50169
15.7.13 15:30

Ten limit je až týdenní rozdíl, takže dle mého se tam ještě vejdeš. Jinak ano, já byla dle ovulace (100% jisté) 12+1 a na tom screeningu naměřili, že plod velikostně odpovídá 13+0 a zkonstatovali, že je to zcela v normálu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5413
15.7.13 15:32

Já jsem byla na utz i odběrech až ve 14.tt, dr. měl dřív dovolenou. Taky jsem se ho na to ptala, říkal, že čím později to je, tím je přesnější utz a zase nepřesnější odběry, takže je to vlastně jedno (ohledně kompetencí mého dr. mám ale delší dobu pochyby, tak nevím :nevim: ). Jo ale dopadlo to dobře a kluk je zdravý :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2633
15.7.13 15:33

@Aspera a ty víš přesně, kdy byla ovulace? Záleží jistě i na tom, jak to doktorka poměří, z rozdílu pár dní bych si asi hlavu nelámala. Já myslela, že na ten NT screening se chodí na pracoviště s certifikátem a jde se tam cca12 týdnů od poslední ms… :?:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29174
15.7.13 15:36

@Aspera podívej se pořádně na žádanku: já vždy na testech (PaPP i potom triple) měla kolonku „Stáří těhotenství-dle uzv“. Takže dr. mi tam vždy psal velikost plodu podle uzv, i když se to liší třeba jen o dva dny (u mě teď). Takže se nemusíš bát, že by to bylo zkreslené. Genetika s tím počítá, že ne každé dítě je počato 14.DC ve 12:00, ale že tam můžou být rozdíly.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5998
15.7.13 15:37

Já byla na NT screeningu v dle MS 10+4 dle OVU 8+3 ale plod odpovídal 11+4. Výsledky dopadly jak nejlépe mohly a nikdo se nad tím nepozastavoval ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23426
15.7.13 15:39

@krokodylek kdy jsem měla OVU vím. Poznám ji na sobě a zatím jsem se nikdy nespletla. A minule mi to podle OVU sedělo až teď si mimčo zase vyrostlo.

Na měření NT jdu na genetiku do Budějovic, ale odběry dělá doktorka u sebe.

Tak snad to problém nebude. Mě si doktorka pozvala tahle pozdě, protože měla dovolenou, ale kdyby mimčo rostlo tak jak mělo tak by jsem byla v limitu v pohodě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29174
15.7.13 15:42

@Aspera ale hodnotí to taky v ČB ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2633
15.7.13 15:44

@Aspera neboj, u měření bude jistě ok-oni nerostou úplně tabulkově ;),a to měření je podle mě u běžné prohlídky stejně spíš orientační…a gratuluju :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23426
15.7.13 15:44

@elanaa jojo hodnotí to ČB. Uvidíme jak to bude, snad mimčo bude příští týden v limitu aspoň na UTZ.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29174
15.7.13 15:47

@Aspera a když nebude, tak to fakt neva. Zrovna genetika v ČB právě má na těch žádankách to stáří dle uzv, resp. je tam vyloženě: Uzv dne: a dr. vyplní datum a Odpovídá stáří plodu: a dr. vyplní tt+dny. Takže když oni to pak zadají do PC, tak jim to vyhodí stáří plodu k tomu datu, kdy Ti nabírali tu krev. Kolonka na PM je tam samozřejmě taky, takže oni taky hned vidí, že je tam rozdíl mezi stářím skutečným a teoretickým.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama