Nucené ukončení kojení a špatný pocit

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.06.19 14:23
Nucené ukončení kojení .. špatný pocit

Ahoj holky, asi se potřebuju trochu vypsat a i třeba podpořit. Věc se má tak, že jsem rok po porodu a neustále měn pobolívají záda. Muž už toho měl dost, protože jsem mu tvrdila, že je to po těhotenství, a že se to srovná, a tak mě objednal na neurologii, kde zjistili vyhřezlou plotýnku. Což je fajn, aspoň vím na, čem jsem a po MMR to budu vědět určitě.

No, doktor to zhodnotil tak, že je potřeba, abych přestala kojit pokud možno hned a nasadí mně léky. Celkově si s kojením hlavu neláme a neřeší, že by to mohl konzultovat na dětském, kde mně nabídli, že zkusí najít něco, co se při kojení může.

No a já jsem z toho všeho nějaká přepadlá. Plánovala jsem kojit ca do Vánoc a nechce se mně toho vzdávat. Na druhou stranu zase vím, že se musím dát dohromady. A, že rok kojení je taky fajn. Ale fakt si to nedovedu prakticky představit, protože v noci cca 2×-3× kojím a občas i přes den. Jinak prďola dobře jí všechno ostatní. Ale prostě si nejsem jistá, jak to budu dávat v situacích, kdy mě prs zachránil. Jako třeba teď přes ty vedra, kdy skoro nic nejí, čaj moc nepije, ale dohání to v noci u prsu. A taky jsem ráda za tu blízkost při kojení. Každopádně dneska jsem koupila Hipp a lahvičky a zkusím ho dát v noci. Laktační mně řekla, že kojení musím natvrdo utnout a prso nedat.

Ale asi potřebuju nějaké nakopnutí a třeba i zkušenost někoho, kdo to absolvoval, protože je mně to tak trochu líto a mám strach, že s tímhle přístupem ten radikální řez asi moc nedám. :(

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Micaella22
Ukecaná baba ;) 1584 příspěvků 12.06.19 14:27

Tak co ti je prednejsi? Se rozhodni, ne? Dite je velky dost, tahat cecek uz nemusi :kytka:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.06.19 14:30
@Micaella22 píše:
Tak co ti je prednejsi? Se rozhodni, ne? Dite je velky dost, tahat cecek uz nemusi :kytka:

No, spíš mně nahlodali na tom dětském, že by se daly najít nějaké léky, které se dají kombinovat s kojením. :nevim:

luci.no
Zasloužilá kecalka 507 příspěvků 12.06.19 14:35

Spousta leku se pri kojeni nemuze. A to jen proto, ze nikdo nedelal testy. Nevim, co to ma byt za leky (jak moc silne), ale treba by to slo nejak vymyslet. Napr. je brat rano a pres den nekojit. Z prispevku mi prijde, ze bys rada kojeni zachovala i pres svoji bolest. Co jeste pres leto vydrzet a pak zacit omezovat? Z vlastni zkusenosti vim, ze dokud neni mama 100% rozhodnuta, tak se dite vesele koji dal.

Ennny
Závislačka 3898 příspěvků 12.06.19 14:37

:roll: ženský přestaňte řešit cipiny, já myslela že jde o novorozence :roll:

Naiadjana
Povídálka 28 příspěvků 12.06.19 14:39

Já moc nechápu, na co potřebuješ léky? Kvůli bolesti? Je tam zánět? Nebo se plánuje operace? Co mám zkušenosti s vyhřezlou plotýnkou, tak pokud tě nějak neparalizuje nebo to bolí tak, že se to nedá vydržet (což mi nepřijde jako tvůj případ, alespoň podle toho, co jsi psala), tak se to řeší fyzioterapií. Zkus sehnat nějakého fakt dobrého fyzioterapeuta a možná se dáš do pořádku i bez léků a kojit můžeš dál. Myslím, že bys měla začít co nejdřív, protože dítě určitě ještě často zvedáš, a to tomu vůbec nepomáhá… jen budeš muset cvičit každý den.
A pokud ti chce nasadit kortikoidy, zkusila bych hned jinýho neurologa (aspoň na konzultaci).

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.06.19 14:41
@luci.no píše:
Spousta leku se pri kojeni nemuze. A to jen proto, ze nikdo nedelal testy. Nevim, co to ma byt za leky (jak moc silne), ale treba by to slo nejak vymyslet. Napr. je brat rano a pres den nekojit. Z prispevku mi prijde, ze bys rada kojeni zachovala i pres svoji bolest. Co jeste pres leto vydrzet a pak zacit omezovat? Z vlastni zkusenosti vim, ze dokud neni mama 100% rozhodnuta, tak se dite vesele koji dal.

No, je to o tom, že to není nic, co by se nedalo vydržet, a že vím, že nic jiného než cvičení a dobré fyzio stejně nepomůže. Ostatně se mně to asi zhoršilo tím, že jsem měla rizikové těhotenství a necvičila tak, jak jsem byla zvyklá.

A upřímně, pokud by to mělo být jen na tu bolest, která se zatím vydržet dá, tak mně to přijde na nic. :? Ale vím, že to spousta doktorů řeší takhle a přitom ty léky samy o sobě primární problém neřeší.

Určitě potom zavolám na to dětské, až mně napíše léky, abych věděla.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.06.19 14:44
@Naiadjana píše:
Já moc nechápu, na co potřebuješ léky? Kvůli bolesti? Je tam zánět? Nebo se plánuje operace? Co mám zkušenosti s vyhřezlou plotýnkou, tak pokud tě nějak neparalizuje nebo to bolí tak, že se to nedá vydržet (což mi nepřijde jako tvůj případ, alespoň podle toho, co jsi psala), tak se to řeší fyzioterapií. Zkus sehnat nějakého fakt dobrého fyzioterapeuta a možná se dáš do pořádku i bez léků a kojit můžeš dál. Myslím, že bys měla začít co nejdřív, protože dítě určitě ještě často zvedáš, a to tomu vůbec nepomáhá… jen budeš muset cvičit každý den.
A pokud ti chce nasadit kortikoidy, zkusila bych hned jinýho neurologa (aspoň na konzultaci).

To je právě ono, zatím ještě nemám udělané MMR, ale léky už mně píše. Teď jsem to konzultovala se svojí fyzio, takže vytáhnu svoje SM lana, která jsem cvičila. A najdu DVD s rehabilitačními cviky. Byla jsem zvyklá cvičit dost, ale co jsem chodila teď na jogu, tak to bylo horší, takže jsem to moc nezatěžovala.

Alušáček
Závislačka 3814 příspěvků 12.06.19 14:46

Ohledně léků a kojení bych se informovala u opravdových odborníků, protože většině doktorů je to opravdu jedno a poradí kojení ukončit i kdy to třeba není nutné.. Tady by mohli poradit www.mamila.sk

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.06.19 14:50
@Alušáček píše:
Ohledně léků a kojení bych se informovala u opravdových odborníků, protože většině doktorů je to opravdu jedno a poradí kojení ukončit i kdy to třeba není nutné.. Tady by mohli poradit www.mamila.sk

Děkuju. Jsem domluvená přímo na dětském, kde jsem ležela, že mně poradí. Ironie je, že sídlí o patro výš a doktor tam odmítl zavolat, aby se poradil, které léky mně může napsat. :(

kolibrik1
Stálice 61 příspěvků 12.06.19 14:50

Zakladatelko, takhle jsem přestávala s osmiměsíční. Tedy, já nakojila a jela si pro lék v injekci a už jsem dál kojit nemohla. Dítě závisláček, ale daly jsme to. Dokonce jsem si i zjišťovala a teoreticky by se s mými léky kojit dalo, jenže já tomu moc nevěřím. Nejsou to léky typu paralen. Byť mně několik laktačních poradkyň i lékařů řeklo, že kojit s tím lze, tak naopak několik bylo proti a já jsem to sama vyhodnotila tak, že dítě je dostatečně velké, že to nebude žádná újma. Mrzelo mě to a mrzí moc, na druhou stranu jde o zdraví mé a dítě potřebuje mě zdravou daleko víc. U první to bylo dokonce už ve 4 měsících. Nenaděláš nic a netrap se s tím. Roční dítko mně přijde úplně v pohodě. Tam bych zvažovala kojit přestat už i sama, ale chápu, že Ty jsi měla plány jiné. Zdraví je opravdu přednější, zvládnete to :srdce:. Kdybys chtěla víc probrat, klidně napiš SZ.

Naiadjana
Povídálka 28 příspěvků 12.06.19 15:03
@Anonymní píše:
To je právě ono, zatím ještě nemám udělané MMR, ale léky už mně píše. Teď jsem to konzultovala se svojí fyzio, takže vytáhnu svoje SM lana, která jsem cvičila. A najdu DVD s rehabilitačními cviky. Byla jsem zvyklá cvičit dost, ale co jsem chodila teď na jogu, tak to bylo horší, takže jsem to moc nezatěžovala.

Do rezonance bych žádné léky nebrala, maximálně sem tam něco kvůli bolesti, kdyby se to nedalo vydržet. Začni zase cvičit a uvidíš. A dítě zkus moc netahat, mohlo se ti to zhoršit i tím (moje mamka si zrovna takhle odrovnala záda, když chovala mýho syna…)

sediza
Závislačka 2581 příspěvků 12.06.19 15:22

Rozhodně bych kvůli jednomu lékaři -jednomu názoru nepřestala kojit. S vyhrezlou plotenkou mam bohate zkusenosti. Jedine, co opravdu pomuze je cvičení a nejlepe SM system. Nevim na co léky.. na bolest??

Luclic
Stálice 68 příspěvků 12.06.19 15:23

Ahoj, taky jsem musela odstavit od prsu kvuli zdravotnim problemum. Male bylo už 20 mesicu, ale i tak mi ji bylo lito, protoze se vzdycky ma ten prs tak tesila. Kojila jsem uz jen pred odpolednim a vecernim spanim a krasne po tom usla, takze jsem se bala, jak to uspavani po odstaveni zvladne. Naraz jsem kojeni utla, mala byla zklamana, snazila se prs si vyřvat, do 3 dnu bylo po revu a do 14 dni jsme se naucily uspavani jinak. Prcek už je velky, zvladne to lepe nez cekas ;) a na vodu k piti si navykne taky az bude zizen, nic jineho mu nezbyde, mala se taky vztekala :nevim:

dog.s
Stálice 58 příspěvků 12.06.19 16:38

Odstavit. Dej se dohromady dokud je dítě malé. Pak to bude horší a nemožnější + dítě těžší. Jako kojení je důležité, ale zdraví důležitější - přečiž i to tvé.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama