Nucení na čůrání po zánětu močového měchýře

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
192
4.11.21 13:12

Nucení na čůrání po zánětu močového měchýře

Ahoj, mám problémy po zánětu močového měchýře. Před 14 dny mi začal zánět klasicky, časté čůrání, pálení, bolest v podbřišku až do zad. Nalezena e colli přeléčena augmentinem. Nyní moč již bez nálezu. Ale stále přetrvává nucení jít na malou. A to i těsně po vyčůrání. Dělali mi rtg ledvin, utz ledvin i močového měchýře, v měchýři nezůstává po vymočení žádná moč. Nakonec urolog udělal i cystoskopii před týdnem a nález negativní. Močová trubice 24ch což je prý ještě ok. Trochu tu močovou trubici prý roztáhl. Propustil mne s tím, že jsem zdravá a dal léky na zklidnění močového měchýře, které ale zatím jsou bez účinku. Prý se jedná o běžný pozánětlivý stav. To mi potvrdil i můj praktik, že to někdy po zánětu trvá. Beru urinal a brusinky a D mannosu ale nucení na čůrání mám stále 😞. Žádné bolesti ani pálení pouze ten protivný pocit na malou jakoby podrážděná močová trubice. Prosím nemá s tím někdo zkušenost? Opravdu to může být jen po zánětu a časem to přejde? Jsem už psychicky dost na dně nemohu se na nic soustředit a vnímám jen to čůrání. Děkuji moc 🙏

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
331
4.11.21 13:47

Jop, je to po zanetu. U každého to přejde za jinou dobu. Já mám problémy v kuse cca. 3 roky. Teď už dost mírný. Prumerně to trvá pár týdnů až měsíců
Tipy: hodně vody, pozor ať není zánět znovu, blokurima, dýňové tablety na hyperaktivní močový měchýř (lékárna např. Dr Max), pri zhoršení - Rowatinex
Brusinky tohle můžou zhoršit. Ony pomáhají ničit ty bakterie, ale působí na mocak dráždivě. Ty tam zadny bakterie nemáš, ale máš ho podrážděný. Mně se to po brusinkach zhoršilo. Oni ti řeknou v lékárně: Kupte si brusinky. Jenže to říkají lidé, co tyhle problémy nikdy neměly a mysli si, že vás to pročistí. Vy čistá jste, mocak je prostě podrážděný

Žádný zázrak prostě neexistuje, lidské tělo je křehké a mocak citlivý orgán :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
192
4.11.21 13:59

@Karolína13210

Mockrát děkuji, že máš problémy 3 roky mě dost vyděsilo. Jsem zdeptaná už po 2 týdnech 😞. Na záněty netrpím, poslední jsem měla před 15 lety a pak až teď. Tehdy mi taky stále přetrvával pocit na čůrání a na cystoskopii zjištěna úzká močová trubice a podstoupila jsem rozšíření. Což teď urolog vyloučil, ale pocity na čůrání přetrvávají. Brusinky do sebe cpu hodně. Urinal akut a 3× denně piji takové pitíčka rozpustná s brusinkami a mannosou. Tenkrát i po tom rozšíření to trvalo minimálně měsíc než se to zlepšilo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
692
4.11.21 14:55

Prodělala jsem zánět a měla jsem úplně to stejné. Vyléčila jsem se teda přírodní cestou, ale pak jsem chodila čůrat po prvním napití po probuzení třeba 20×. Bylo to hrozný. Pořád jsem měla pocit na čůrání, ale bylo to bez pálení a jakákoli bolesti. Přešlo mě to asi za 5 dní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
337
4.11.21 14:57

Manozu určitě užívej déle. Můžeš ještě k tomu, co bereš, nasadit Urivac. ( E coli velmi ráda přežije v malém množství ATB léčbu, uchycená ve sliznici, a pak se znova a znova pomnoží. Urivac podpoří tvoji imunitu, aby s ní lépe zatočila. ) A taky mám dobré zkušenosti s Millgamou, která poléčí zánětem podrážděné nervíky.
Ještě bych dodala, hlídej si vaginální prostředí. Jestli bude e-coli přemnožená i tam, tak to bude mít tendeci rozlézat se i do močáku.

Příspěvek upraven 04.11.21 v 15:02

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
407
4.11.21 15:01

Měla jsem ten samý problém, 3 týdny po přeléčení ATB, gynekolog řikal, že to je normální, chvíli to trvá a podzim tomu moc nepomáhá. Hodně mít spodek a záda v teple, pít, můžeš doplňovat brusinkama, pokud se nerozmnoží nějaké skryté bakterie, tak to odezní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
192
4.11.21 15:35

Moc děkuji všem, právě že mám ty pocity na čůrání i týden po dobrání antb a mám strach. Přitom kultivace moči negativní a žádný nález ani z cystoskopie. Hodně piju, aby se zánět nevrátil, také si říkám, jestli mi tsm nějaké bakterie nezůstaly, ale urolog mě propustil s tím ať za tím nic nehledám, že jsem zdravá a mám pozánětlivý stav. Ale přesto se prostě bojím. Vůbec si netroufám s chlapem na sex třeba a tak 😞. Navíc jsem do toho dostala menzes. Až skončí půjdu i na gynekologii na vyšetření, ale myslím, že když jsem brala ten augmentin, tak by to přeléčilo i ty pomnožené e colli v pochvě 😞. Jsem z toho fakt špatná a mám pocit, že to snad nikdy nepřejde. :cry:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
337
4.11.21 16:59

Manoza, Urivac, Millgama a nějaké dobré vaginální laktobacily to jistí. Prostě to užívej a nečekej, až se to ještě zhoší. Ještě není na škodu Utipro. To potlačí přemnožení e-coli ve střevě a ta pak méně migruje, kam nemá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14.11.21 17:30

Potvrzuju, že brusinky jsou pro močový měchýř docela dost dráždivé - já si jimi spolu s atb zlikvidovala sliznici močového měchýře a už se jim obloukem vyhýbám. Už je to půl roku a stále to není ok, tak už se smiřuju s tím, že to tak asi zůstane. Stav dost zhoršuje i pití kafe a čaje. Z toho nejhoršího mi opravdu hodně pomohla instilace kyseliny hyaluronové do močového měchýře - provádí to některé urologie, ale ne všude. Ale je to prý to nejlepší, co se pro močový měchýř dá v těchhle případech udělat. Dá se koupit i v lékárně - ta se pak užívá vnitřně, např. Hyaluron N Medical a rozhodně nemá takový efekt jako ta aplikace na urologii, ale určitě neuškodí. Každopádně ty brusinky jsou fakt zlo, určitě bych je vysadila. Držím palce, ať je to lepší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
192
14.11.21 18:23
@Daniela303 píše:
Potvrzuju, že brusinky jsou pro močový měchýř docela dost dráždivé - já si jimi spolu s atb zlikvidovala sliznici močového měchýře a už se jim obloukem vyhýbám. Už je to půl roku a stále to není ok, tak už se smiřuju s tím, že to tak asi zůstane. Stav dost zhoršuje i pití kafe a čaje. Z toho nejhoršího mi opravdu hodně pomohla instilace kyseliny hyaluronové do močového měchýře - provádí to některé urologie, ale ne všude. Ale je to prý to nejlepší, co se pro močový měchýř dá v těchhle případech udělat. Dá se koupit i v lékárně - ta se pak užívá vnitřně, např. Hyaluron N Medical a rozhodně nemá takový efekt jako ta aplikace na urologii, ale určitě neuškodí. Každopádně ty brusinky jsou fakt zlo, určitě bych je vysadila. Držím palce, ať je to lepší.

To mě mrzí, já na záněty netrpím, měla jsem jeden před 15 lety a pak až teď. Dělali mi dost nepřijemných vyšetření, cévkování, cystoskopie a teď před palr dny opravdu hodně nepříjemný výtěr močové trubice, tak doufám, že mám pouze podrážděnou sliznici v té močové trubici a že to odezní. Všichni lékaři mě ujišťují, že to tak bude. Veškeré výsledky mám v pořádku, cystoskopie ok, stěry i moč negativní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15.11.21 07:29

@Alice33 Já na záněty právě taky netrpím. Ale letos na jaře jsem jeden prodělala (asi po 20ti letech) a bohužel patrně nedoléčením to přešlo v zánět ledviny, kdy následovala měsíční léčba silnými ATB a k tomu ty brusinky, kterýma jsem močový měchýř dorazila :-( A vidím, že se to dost těžko pak napravuje a doktoři, co tak sleduju, vlastně moc nevědí, co s tím. Takže jen chci právě taky varovat před brusinkama.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
192
15.11.21 09:48
@Daniela303 píše:
@Alice33 Já na záněty právě taky netrpím. Ale letos na jaře jsem jeden prodělala (asi po 20ti letech) a bohužel patrně nedoléčením to přešlo v zánět ledviny, kdy následovala měsíční léčba silnými ATB a k tomu ty brusinky, kterýma jsem močový měchýř dorazila :-( A vidím, že se to dost těžko pak napravuje a doktoři, co tak sleduju, vlastně moc nevědí, co s tím. Takže jen chci právě taky varovat před brusinkama.

A oni ti potvrdili, že máš poničenou sliznici močového měchýře? Mně dělal cystoskopii a že močový měchýř je v pořádku. Jaké máš potíže? Já snad zánět jako takový doléčený mám. Kultivace již bez nálezu. Měla jsem E colli. Stále se utěšuju že to mám jen podrážděné od vyšetření a musí se zhojit a zregenerovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15.11.21 11:10
@Alice33 píše:
A oni ti potvrdili, že máš poničenou sliznici močového měchýře? Mně dělal cystoskopii a že močový měchýř je v pořádku. Jaké máš potíže? Já snad zánět jako takový doléčený mám. Kultivace již bez nálezu. Měla jsem E colli. Stále se utěšuju že to mám jen podrážděné od vyšetření a musí se zhojit a zregenerovat.

Cítím dráždění/pálení před tím, než jdu na wc a dokud se nezačne močový měchýř znovu plnit, tak je vše ok. A právě jak jsem psala - po kafi nebo černém čaji je to o moc horší, takže jsem tohle prakticky vyřadila. Naopak krásně mi na to pomáhá pivo, ale ne každé - dobrá je plzeň, samozřejmě jedna stačí :-)
Jinak žádné vyšetření jsem neabsolvovala, jen tu kůru s kys. hyaluronovou, která ten šílenej počáteční stav zachránila - po první aplikaci zlepšení o cca 80%. A na základě toho doktor vyhodnotil, že to je poškozená sliznice.. I v nemocnici na kontrole mi pak doktorka potvrdila, že je to dost pravděpodobné a že ta kys. hyaluronová je právě součástí sliznice moč. měchýře a že touhle kůrou se to může i vyléčit. Bohužel u mě zatím ne úplně, ale já měla opravdu měsíc ty silný ATB, postupně 4 druhy, takže totální masakr i v tomhle.. a ty brusinky už byly taková poslední tečka.
Jinak dnes si skočím do lékárny pro dýňové tabletky, které jsou tady v diskuzi zmiňované a jsem na ně moc zvědavá, vypadají podle recenzí slibně.
U tebe se to nějak lepší? Vidím že je to 10 dní od prvního příspěvku..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
192
15.11.21 11:17

@Daniela303
Minulý týden jsem pociťovala mírné zlepšení, ale ve středu jsem byla na gynekologii, kde jsem jí o těch potížích s nutkání na čůrání řekla a ona mi udělala stěr z močové trubice, který tedy pekelně bolel a potom zase dost zhoršení. Teď bych řekla, že je to takové asi jako po tom zánětu. Chvíli po čůrání je to podrážděný, pak docela dobrý a jak se začne měchýř plnit tak zase dráždění ale to už asi je normální že potřebuju čůrat. Ale já už mśm na ten pocit vybudovanou asi nějakou fobii a strašně se furt sleduju, když se mi podaří na to nemyslet, tak si chvilkama musím říct cítím to nebo ne? A hned jak na to pomyslím tak to vnímám. Jinak vše čisté, stěry, moč kultivace i nález z cystoskopie. Tak nevim, myslím a doufám že podrážděný měchýř po zánětu a trubice po těch všech vyšetřeních a i psychika asi už.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15.11.21 14:32

@Alice33 To znám no, psychika mi u tohohle taky dost pracovala, hlavně zezačátku a když doktoři v jednom kuse strašej, že se to rádo vrací atd atd. Jenže ono dost záleží, čím to celé bylo způsobené.. No už mám dýňové tabletky doma, tak jdu na ně. I paní lékárnice říkala, že jsou skvělý, tak doufám v zázrak :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat