Nulová činnosť štítnej žľazy v 16. tt

1160
1.2.12 12:13

Nulová činnosť ŠTÍTNEJ ŽĽAZY v 16 tt

Ahojte maminky a skoromaminky,
viem že urcite je tu vela clankov na tuto temu, ale este chcem napisat aj sem a poprosit maminky ktorych to tyka o radu, pripadne o skusenost.
Som v 16 tt a dnes mi lekar povedal ze mam skoro NULOVU cinnosť stitnej zlazy TSF 0,027 , nic mi k tomu nepovedal a ze mam prist o mesiac do poradne, ani uzv mi neurobil nic. Potom ked som mu opatovne volala si spomenul, ze ma musi poslat na endokrin. a zase k tomu nic. Samozrejme ze po tejto skusenosti okamzite menim lekara, len chcem vediet, ci mate niektora podobnu skusenost a ci to ovplyvnilo Vase dietatko. ja sa velmi bojim a od rana mi tecu slzy, lebo vlastne ani neviem ci zije..........
Prosim napiste mi
Dakujem July

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

4671
1.2.12 12:21

Ahoj,
být tebou, hned se objednám k endokrinologovi.
jen nevím, jestli můžeš sama nebo přes obvodního, nebo jak to vlastně dneska chodí.
štítka se v těhotenství řešit musí. zkus si zavolat k tomu gyndaři, zda nemá výsledky z laborky, abys nemusela znovu na krev, ale nic neodkládej a jednej. endokrinolog ti udělá sono štítné žlázy a předepíše ti nějspíš hormon štítné žlázy (euthyrox nebo lethrox).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.2.12 12:27

ahoj,

ja mam taky stitnou zlazu a v tehotenstvi si to musi lecit a hlidat, hned si tam zavolej rekni, ze jsi tehu a co ti zjistili a oni by te meli hledka vzit. mel by ti dr.nasadit prasky, zalezi jakou mas poruchu, jestli snizenou nebo zvysenou, bych toho doktora kopla nekam, co to za pristup.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9583
1.2.12 12:28

Najdi si na internetu nějakého endikrologa ve tvém okolí a zavolej mu.Když tě nevezme určitě ti poradí.A neboj,miminko,určitě žije,já nemám štítnou žlázu vůbec a jen v těhotenství mi musel doktor,přidat větší dávku ;) zatím si neodkladně zakup vitamíny z obsahem jodu.A jez věci které jod obsahují.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Nesinka
1.2.12 12:51

Ahoj, taky doporučuju co píše Boball - zakoupit vitamíny s jodem, najít endokrinologa a nejlépe k němu rovnou jít. Teoreticky bys měla mít žádanku, ale prakticky - já jí taky neměla a těhotnou nevykopli ;) Jinak ta hodnota, co píšeš, koukám do svých papírů, nasadili mi Letrox až teď, protože ty hodnoty klesly, a klesy následovně: FT4 z 11,9 na 10,6 … TSH z 1,68 na 1,22. Takže jestli to tvé číslo znamená to mé druhé číslo, tak určitě jdi.

• Nahlásit
  • Citovat
93
1.2.12 12:55

Ahoj, nejedná se o hladinu TSH? Pokud ano, tak si myslím, že tě doktor vystrašil zbytečně. Tato hodnota bývá v těhotenství snížená. Nemáš někde uvedené hodnoty hormonu fT4?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4671
1.2.12 12:57

s tím jodem bych byla opatrnější, vůbec nevíš, co s tou štítkou vlastně máš, a u některých poruch to jod ještě zhoršuje. takže bych se objednala a počkala, co řekne doktor.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9904
1.2.12 13:06

nekompenzované problémy se štítnou mohou ovlivnit psychický vývoj dítěte,a le o co přesně se jedná nevím (myslím ohledně štítky)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
93
1.2.12 13:10

Luli,
nízké TSH by naopak svědčilo pro zvýšenou funkci štítné zlázy. Je vidět, že pan doktor asi opravdu moc neví :roll:
Já se léčím se štítnou žlázou. Během těhotenství jsem chodila na pravidelné kontroly. V 8. týdnu jsem měla TSH 0,052 a v 15. týdnu dokonce TSH 0,004. A dle endokrinologa bylo všechno v pořádku. Tyto hodnoty se během těhotenství opravdu snižují. Já čekala dvojčátka, takže jsem je měla extrémně nízké. Ale důležitá je taky ta hladina fT4. Nemáš to někde uvedené? :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1160
1.2.12 13:16

Ahojte, dakujem vsetkym za odpovede, ste zlatusikovia,
no tak ja som volala na endokri, ale prd som vybavila, ale ochotna sestricka si vzala tie moje hodnoty TSH 0,029 a fT4 16,86 a povedala, ze ten moj lekar je asi vypatlanec, lebo ft je v norme a tsh tym ze je nizsie znamena to ze cinnost stitky je vyssia a to je vlastne v tehu dobre. takze mam vysledky dobre a doktora blba a asi tu evidentne cely den stresujem, bulim a skodim tym babatku........ asi ma picne o zem...... a dakujem vam vsetkym ze ste ma ukludnili ako predvoj, kym mi endokrinologicka nepovedala status :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4671
1.2.12 13:20

tak vidíš, to je dobře, že to byl jen planý poplach. ale ten doktor by zasloužil pěstí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
93
1.2.12 13:21

Luli, doktor je opravdu b.b :evil: Hlavně, že to máš v pořádku a už můžeš být v klidu :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama