Nulová psychická pohoda v těhotenství

5.1.21 22:38

Nulová psychická pohoda v těhotenství

Ahojte,

Celkem se zdejších žen bojím, ale snad tu najdu nějakou útěchu 😁 😁 😁
Věc se má tak. S manželem jsme se rozhodli pro druhé dítě, žádné dlouhé úvahy, prostě jsme do toho šli po hlavě, protože jsem se bála, že kdo moc přemýšlí, moc vymyslí a nakonec by byl problém s plodností nebo vhodností doby apod. Podařilo se mi otěhotnět opět na první dobrou, takže děti budou od sebe o 25m, jsem nyní 10tt.
Jenže, co jsem vyčůrala dvě čárky, tak se mi psychika zlomila. Mám hrozné stavy, občas fakt brečím, že to druhé dítě vlastně nechci, že to byla chyba a zničila jsem život všem čtyřem 😔pak jsem protivná na malého, je to vzteklina, takže mi tečou nervy, no hrůza. Těhotenství je náročné, už přes tři týdny žiju v permanentní kocovině a nekonečné únavě, všechno mi smrdí:zed: což nepřidá. Nejraději bych se zabalila do peřiny a vzbudila se v létě 🙈
Měla jste to některá také? Zlepšilo se to? Díky moc

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
5.1.21 22:44

Vyměním si to s tebou…
Odehrává se ti vše jen co ty chceš…
Nebo by bylo lepší abys tady řešila za x let svoji neplodnost a jak moc sis přála druhé?! Ženská koukej se sebrat.
Tys zničila všem 4 život? Proč?
Rozhlidni se kolem sebe…

• Citovat
  • Nahlásit
4923
5.1.21 22:45

Ta kocovina je příšerná
:kytka:

já to zažila jen u jednoho a jen asi tak tejden, a děsný

mlátěj s váma hormony, a ty rovnou ovlivnují psychiku, u prvního tomu tak nebylo?

každé těhotenství je jiné…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5.1.21 22:46

Já s tebou zcela souhlasím 🤷na jednu stranu můžu být vděčná, že se všechno daří, připadám si děsně nevděčná, ale pak přijde ta vlna emocí a prostě nechápu, co se mi v té hlavě dovede honit 😔

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5.1.21 22:47

@Borrealis no, u prvního to bylo později a jen chvíli. U prvního mi umřela máma, pak jsem skončila v nemocnici a nakonec na rizikovém od 21tt, takže tam nebyl moc prostor na nějaké přemýšlení nad blbostma

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4923
5.1.21 22:48

Zakladatelko, snad se to srovná jak těhotenství pokročí

kdyby ne, nebojte se vyhledat odbornou pomoc, máte rozbouřené hormony, je to ohromná hormonální nálož a ta může zacvičit až běda

nejste to tak úplně Vy a nemůžete za to, nic neděláte špatně

mělo by se to srovnat, nicméně…kdyby ne, hlavně se nebojte požádat o pomoc

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4923
5.1.21 22:50

@Pajinka9119

aha

to s tou smrtí maminky bylo krutý, to mi je líto, hrozná rána

ta Vám mohla spustit i ty obtíže poprvé a nyní podvědomě Vám ta situace může…připomínat to celé minulé a psychika se sype…ono to nebylo tak dávno přece

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4923
5.1.21 22:53
@Pajinka9119 píše:
Ahojte,Nejraději bych se zabalila do peřiny a vzbudila se v létě 🙈
Měla jste to některá také? Zlepšilo se to? Díky moc

mmch, tohle zabalení se do peřiny mám aktuálně taky, i když netěhotná :)

venku uberhnusně, nikam se nedá, venku jen mlha, mlha nebo kouř a tma, uuuuuuu

do jara nekonečně daleko

pokuste se až bude / esli tedy eště někdy bude / venku nějaké světlo, slunce, dostat ihned na světlo a slunce, chůze, pohyb venku na světle, co to půjde, to trochu pomůže

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5.1.21 22:55

@Borrealis v sobotu to budou dva roky, co odešla 😔několik let bojovala s rakovinou prsu. Docházela jsem tenkrát k psycholožce a řešily jsme to. Ale už tehdy měla úplně plno, tak nevím, jestli by mě vzala. Malý má nastoupit do jeslí na dvě dopoledne v týdnu, je to živý klučina, co miluje děti a jelikož je všechno zavřené dlouho, tak jsem se rozhodla, že zkusím toto, že by se mohl někde vyřádit a já v mezičase vklidu pracovat a odlehčit si po nocích.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7628
5.1.21 22:56

@Pajinka9119 dej si hořčík, železo, nějaké ovoce, uvaří si heřmánkový čaj a běž na procházku. Stejně s tím nic neuděláš, tak proč se trápit. Osobně bych nechtěla děti takhle blízko od sebe, ale ty už je takhle máš, takže není co řešit.

Příspěvek upraven 05.01.21 v 22:58

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15300

Hormony, to se srovná

Příspěvek upraven 05.01.21 v 22:56

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
62216

@Pajinka9119 30 týdnů ukrutnych nevolnosti, fakt jsem si říkala, že je to za trest.. Ale jasné, malý je můj miláček.. Ale těhotenství, hormony, nevolnosti, to vše že mě místy dělalo dost velkou trosku.. A ano, byla jsem i protivná atd.. S měla jsem chvíle, kdy jsem si říkala, že je to fakt trest. Teď jsou mrneti 2 měsíce a já uvažuji, že by to možná ještě jednoho prcka sneslo, až mrnous odroste :mrgreen: ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5.1.21 23:05

@kacz mně to přijde super, že budou k sobě blízko. My s manželem jsme jedináčci, ale okolí si tento rozdíl chválí 🤣ale ne, proto jsem nechtěla žádné dlouhé úvahy, protože bych našla asi milion důvodů, proč mít to dítě později a další úvahy nad životem brouka a jelikož nejsme nejmladší, nechtěla jsem riskovat, že pak bude problém.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7628
5.1.21 23:22
@Pajinka9119 píše:
@kacz mně to přijde super, že budou k sobě blízko. My s manželem jsme jedináčci, ale okolí si tento rozdíl chválí 🤣ale ne, proto jsem nechtěla žádné dlouhé úvahy, protože bych našla asi milion důvodů, proč mít to dítě později a další úvahy nad životem brouka a jelikož nejsme nejmladší, nechtěla jsem riskovat, že pak bude problém.

Jasně že si to okolí chválí. Přece ti neřekne, že to je nanic. Je to společensky schvalovaný věkový rozestup.
Věci jsou tak, jak jsi je chtěla. Tudíž není důvod smutnit. I ta nevolnost se dá na vzduchu trochu rozchodit. Budeš pak aspoň lépe spát.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
66759
5.1.21 23:29

@Pajinka9119 tak nepremyslela jsi nad tim predtim, premyslis az ted a brecis. Ale strach je dle me normalni. Zbytek je snad vliv hormonu a nevolnosti ;) bude lip. I kdyz ja si to zacala uzivat az po 9 tydnech po porodu, do te doby na to az tak rada nevzpominam, hormony jsou svina

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat