Nutkání myslet na minulost ve šťastném vztahu

Anonymní
26.10.20 20:42

Nutkání myslet na minulost ve šťastném vztahu

Prosím o radu, jak to mám ovlivnit.
Ať mám jakýkoliv vztah a opadá prvotní zamilovanost, tak vzpomínám na pěkné vztahy, které jsem zažila a rozchod byl v dobrém. Myslím na to jaké by to asi bylo, zda bych byla šťastnější, zda by jsme měli spolu děti a vyčítám si, že jsem to většinou vzdala já sama a poslala vztah do kytek. Chci být s nima v kontaktu a píšu si o tom jak to bylo vše krásný a jak mě to teď zpětně mrzí. Oni se toho většinou chytnou a vzpomínají semnou. Poté si vyčítám, že vůbec píšu někomu, když mám fajn přítele, který mě miluje a nemá ani tušení že píšu svým bývalým. Moc mě baví se k tomu vracet a řešit to a celkově si psát s jinými muži než jen se svým současným přítelem. Je to nějaká psychická porucha, že nejsem se sebou vyrovnaná?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2724
26.10.20 20:54

Jo, je to porucha, když si člověk klidně si za zády svého partnera vypisuje se svými ex o tom jak jim spolu bylo krásně. Nehledě na to, že mi to nepřijde fér ani vůči těm bývalým partnerům, když si se s nimi rozešla ty a pak jim píšeš, jak vám spolu bylo fajn. Nevážíš si toho, co máš. :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33
26.10.20 20:58

Psychická porucha to nebude. :) Jen bych řekla, že máš nějaké nedořešené záležitosti v minulosti, nebo sama se sebou, když na to myslíš a máš v tom potřebu rýpat. Ale je fajn, že si to uvědomuješ, to je základ. Teď musíš jen najít příčinu. Možná by v tom pomohla nějaká psychoterapie. A jinak mi to nepřijde fér vůči současnému partnerovi, že takhle utíkáš myšlenkami ke svým ex partnerům a v podstatě si říkáš, že jsi udělala chybu, že to skončilo a představuješ si zasněně, jaké by to bylo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.10.20 20:59

Mrzí mě to vůči partnerovi strašně moc a přijde mi to nefér. Nemůžu si pomoc. Máte nějakou radu? Vím, že měnit partnera nechci a i kdyby se tak náhodou stalo, tak to není řešení. Dělám to v každém vztahu. Mám si někam zajít kde bych se ten hnusnej zlozvyk odnaučila?

• Citovat
  • Nahlásit
33
26.10.20 21:00
@Serpentini píše:
Nehledě na to, že mi to nepřijde fér ani vůči těm bývalým partnerům, když si se s nimi rozešla ty a pak jim píšeš, jak vám spolu bylo fajn.

Pravda, vůči těm bývalým je to taky nefér, takhle otevírat minulost. Třeba už mají nové vztahy a snaží se posunout dál. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.10.20 21:07
@elianaa píše:
Pravda, vůči těm bývalým je to taky nefér, takhle otevírat minulost. Třeba už mají nové vztahy a snaží se posunout dál. :roll:

Všichni mají nové vztahy a když jim jen napíšu slušně jak se mají, tak mě ihned osloví ahoj zlato, beruško, prdelko, kočičko a píšeme si. Nakonec se svěří, že jim to moc neklape a už se v tom topím :( Že nám bylo fajn a oni že jo atd.
Další komu to klape, tak mi napíše, že by se rád sešel na pokec a já hned začnu vzpomínat. A takhle je to pořád dokola.

• Citovat
  • Nahlásit
978
26.10.20 21:14
@Anonymní píše:
Všichni mají nové vztahy a když jim jen napíšu slušně jak se mají, tak mě ihned osloví ahoj zlato, beruško, prdelko, kočičko a píšeme si. Nakonec se svěří, že jim to moc neklape a už se v tom topím :( Že nám bylo fajn a oni že jo atd.
Další komu to klape, tak mi napíše, že by se rád sešel na pokec a já hned začnu vzpomínat. A takhle je to pořád dokola.

Tak v 15ti, mit tolik byvalych asi neni normální.
Si neumím představit, že by takhle uvažovala dospělá ženská. 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5545
26.10.20 21:18
@Anonymní píše:

Tak kazda dalsi dirka na klacik se hodi, zvlast kdyz je ozkousena. Jinak vase sila vule bude silna asi jako vlas, kdyz si ani neumite rict, ze to co delate, delat. nemate, jelikoz to vsem jen ublizuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26.10.20 21:24

Pálí tě dobré bydlo… Až tenhle na to přijde, tak tě pošle k vodě a zase budeš vzpomínat…ale když mu napíšeš, tak buď neodpoví a když ano, tak s prdelkou, kočičkou nebo beruškou moc nepočítej…ale třeba se ti rozsvítí a poučíš se pro příště…

Příspěvek upraven 26.10.20 v 21:25

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.10.20 21:24
@Cenarius píše:
Tak kazda dalsi dirka na klacik se hodi, zvlast kdyz je ozkousena. Jinak vase sila vule bude silna asi jako vlas, kdyz si ani neumite rict, ze to co delate, delat. nemate, jelikoz to vsem jen ublizuje.

Právě proto žádám o radu sama si nekážu pomoc. Nechci ubližovat nikomu, ale nejde s tím přestat, vydržím rok maximálně, když jsem fakt zamilovaná a když to začíná jít do stereotypu, tak místo abych pracovala na současném vztahu, řeším toto.

• Citovat
  • Nahlásit
619
26.10.20 21:25

Me se taky nekdy zacne styskat treba po byvalym protoze treba jako s nim sem si nikdy s nikym nepokecala a nekdy me mrzi ze manzel je na tohle trosku neobratnej… jenze si taky hned uvedomim proc spolu nejsme a hnef je to pryc, protoze clovek to spatny casem zapomene a vsechno si trosku moc zidealizuje… ale nepisu mu o to nestojim. A byt tebou tak jim hned neverim ze jim ve vztahu neklape… nevim co to je za typky ale vsadila bych ze kecaj, jen by si holt skocili vedle.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
94
26.10.20 21:33
@Anonymní píše:
Právě proto žádám o radu sama si nekážu pomoc. Nechci ubližovat nikomu, ale nejde s tím přestat, vydržím rok maximálně, když jsem fakt zamilovaná a když to začíná jít do stereotypu, tak místo abych pracovala na současném vztahu, řeším toto.

Vlastně ubližuješ nejvíc sama sobě. Možná jednou až ti to dojde bude už pozdě. Radím zajdi si za psychologem dřív než tady tím stylem zestárneš a už žádný perspektivní vztah nebude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.10.20 21:35
@every.lee píše:
Me se taky nekdy zacne styskat treba po byvalym protoze treba jako s nim sem si nikdy s nikym nepokecala a nekdy me mrzi ze manzel je na tohle trosku neobratnej… jenze si taky hned uvedomim proc spolu nejsme a hnef je to pryc, protoze clovek to spatny casem zapomene a vsechno si trosku moc zidealizuje… ale nepisu mu o to nestojim. A byt tebou tak jim hned neverim ze jim ve vztahu neklape… nevim co to je za typky ale vsadila bych ze kecaj, jen by si holt skocili vedle.

Ani nevíte, jak jsem ráda, že mě trošku chápete a neodsuzujeze. Nejde mi o sex ani o ničení rodiny, jen o pokec. Občas si napsat jak je a zanadávat si třeba :lol:

• Citovat
  • Nahlásit
2724
26.10.20 22:11
@Anonymní píše:

No tak je to ještě lepší než jsem si myslela. Všichni tví bývalí mají nové vztahy. Ty víš, že máš tendenci se svými ex rozebírat jak krásný byl váš vztah a stejně jim píšeš. Takže ubližuješ svému partnerovi, svému bývalému partnerovi tím že se rýpeš ve starých ranách a ještě potencionálně i jeho nové partnerce. Sebestředný sobeček jak vyšitý :potlesk: potřebovala by sis nabít papulu, na to nic jiného nepomůže.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16093
28.10.20 08:40
@Anonymní píše:
Mrzí mě to vůči partnerovi strašně moc a přijde mi to nefér. Nemůžu si pomoc. Máte nějakou radu? Vím, že měnit partnera nechci a i kdyby se tak náhodou stalo, tak to není řešení. Dělám to v každém vztahu. Mám si někam zajít kde bych se ten hnusnej zlozvyk odnaučila?

Prostě jsi jen sobecká a manupulativní krá. va, s tím se moc dělat nedá :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama