Nutná obrana při znásilnění

5011
3.6.21 11:59

Nutna obrana pri znasilneni.

Zdravim eminacky. Je to dotaz pro asi znalkyni trestniho prava. Situace pri znasilneni. Nasilnik nuti zenu do oralniho sexu, zena je zoufala a nasilnika vsi silou kousne do penisu, vi ze tak nasilnika odboura a on ji nebude pronasledovat a dale ji neublizi. Lze to povazovat za nutnou obranu? Ja myslim ze ano. Zena eliminuje dalsi nebezpeci. A do akttu byla prinucena. Odpovidejte prosim jen ty co maji skutecne fundovany odborny nazor..jsem zvedava..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
20753
3.6.21 12:16

Nutná obrana to je, ale problém asi tak trochu bude prokazovat, že šlo skutečně o násilí a obranu, ne o schválnost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2355
3.6.21 12:26

Není, kousání a škrábání je při obraně zakázané, do obličeje mohou být jen údery otevřenou dlaní (ne pěstí).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20753
3.6.21 12:28
@Luboš P píše:
Není, kousání a škrábání je při obraně zakázané, do obličeje mohou být jen údery otevřenou dlaní (ne pěstí).

Chceš říct, že můžu útočníka zastřelit, ale nesmím ho kousnout, jo? Myslíš, že soudce bude posuzovat u znásilňované ženy, zda se bránila tím správným způsobem? prober se…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
213
3.6.21 12:28

Souhlasím s JanLi…Jinak nám na kurzu sebeobrany lektor vyprávěl, jak se při cvičení jedna slečna ptala, co když tomu útočníkovi tím chvatem ublíží a on ji na to řekl,,slečno, on chce ublížit vám''¨

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27088
3.6.21 12:29
@lilith1 píše:
Zdravim eminacky. Je to dotaz pro asi znalkyni trestniho prava. Situace pri znasilneni. Nasilnik nuti zenu do oralniho sexu, zena je zoufala a nasilnika vsi silou kousne do penisu, vi ze tak nasilnika odboura a on ji nebude pronasledovat a dale ji neublizi. Lze to povazovat za nutnou obranu? Ja myslim ze ano. Zena eliminuje dalsi nebezpeci. A do akttu byla prinucena. Odpovidejte prosim jen ty co maji skutecne fundovany odborny nazor..jsem zvedava..

Za mě naprosto pochopitelná věc…

1. Pokud násilník strčí ženě penis do úst - vyloženě si o hryzanec říká, to ať se na mě nikdo jako nezlobí. Pokud mě někdo znásilňuje tak se budu bránit všemi možnými způsoby, a pokud si troufne strčit mi cosi kamsi kde jsou zuby - jeho problém. Fakt na něj, při aktu znásilnění, nebudu brát ohledy. On je na mě taky nebere.

2. Násilník, který znásilňuje ženu orálně, je, podle mě, idiot! Kousnutí se vyloženě nabízí a považuji to za nejvhodnější obranu. Ať mě za to zkusí zažalovat :zed: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31716
3.6.21 12:30

Při vší úcté ke znásilňovaným ženám bych dělala všechno proto, aby mi obličej k jeho orgánu ani nepřiblížil. Asi bych spíš škrábala a kopala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9734
3.6.21 12:32
@Luboš P píše:
:zed: :zed:
Prober se.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6542
3.6.21 12:33

Myslím že bych se poblila, kousnutí by nebylo třeba.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20753
3.6.21 12:36
@NEITIRI píše:
Souhlasím s JanLi…Jinak nám na kurzu sebeobrany lektor vyprávěl, jak se při cvičení jedna slečna ptala, co když tomu útočníkovi tím chvatem ublíží a on ji na to řekl,,slečno, on chce ublížit vám''¨

Jasně. To platilo dřív, že obrana musela být přiměřená. Na to už se dávno nehraje, tuším, že padl výrok nejvyššího soudu, že oběť má právo použít tvrdší obranu, než je veden útok, protože oběť nikdy nemůže odhadnout, jak dále bude útok veden a vždy musí počítat s tím, že je v ohrožení života. A vždy se to posuzuje u konkrétního případu. Když dvoumetrovej chlap napadne éterickou vílu, tak je i střelba přiměřená obrana. Když naopak trpaslík napadne ženu, co má metr osmdesát, tak přiměřená obrana bude vypadat jinak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
213
3.6.21 12:38
@mackA159 píše:
Myslím že bych se poblila, kousnutí by nebylo třeba.

myslím, že bych dopadla stejně :mrgreen: Na sebeobraně nás ale naučili jeden fajn chvat, otázka jak to funguje v realitě. Hřbetem ruky ho jakoby sekneš pod nosem a kopneš ho pod koleno a svalí se k zemi.. Ale jak říkám, zkoušeli jsme to jen na kurzu, tak nevím, jestli by to mělo stejný efekt i v realitě. Ono něco jiného je cvičení a něco jiného opravdový útok či obtěžování

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5011
3.6.21 12:40
@FreeLady12 píše:
Za mě naprosto pochopitelná věc…

1. Pokud násilník strčí ženě penis do úst - vyloženě si o hryzanec říká, to ať se na mě nikdo jako nezlobí. Pokud mě někdo znásilňuje tak se budu bránit všemi možnými způsoby, a pokud si troufne strčit mi cosi kamsi kde jsou zuby - jeho problém. Fakt na něj, při aktu znásilnění, nebudu brát ohledy. On je na mě taky nebere.

2. Násilník, který znásilňuje ženu orálně, je, podle mě, idiot! Kousnutí se vyloženě nabízí a považuji to za nejvhodnější obranu. Ať mě za to zkusí zažalovat :zed: :lol:

Presne, myslim si to taky, ze si o to rika..a ano proc brat ohledy, on ublizuje mne, on to vyzaduje..a hlavne je jisty vysledek, treba tim zabranim tomu ze by me zabil..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1099
3.6.21 12:40

Pokud ho tam muž dobrovolně a při vědomí strčil, tak by to nebylo ani napadení v jakékoli jiné situaci - to je vcelku běžné a logické riziko strkání čehokoli do otvoru uzpůsobeného na kousání. Chlapi s tím jsou a pohotovosti dennodenně, žádná stížnost. To se prostě stává, k ukousnutí a spolknutí (tzv. ultimátní orál) dochází jen zřídka. :)

Teď vážně: proti znásilnění se posuzuje v zásadě jakákoli obrana spíše jako nutná, než jako exces.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
458
3.6.21 12:47

Něco mi říká, že násilník bude partner/manžel, proto ten dotaz?

I tak to nehraje roli, obrana se posuzuje stejně, jen proces posuzování je delší :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2355
3.6.21 12:53

@Janli @topazio Moje babička říkala: „Na blbou otázku, blbá odpověď“. Myslíte, že zakladatelka se opravdu ptá?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat