Nutnost nezvedat hlavu po císaři s epidurálem

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.05.19 13:22
Nutnost nezvedat hlavu po císaři s epidurálem -

Vypadá to, že asi za pár týdnů půjdu na porod císařem (první dítě). Pročetla jsem tu hromady diskuzí a probrala to s kamarádkama, co mají CŘ za sebou a rozhodla se tedy pro epidurál, aby to bylo mírnější pro mímo a já ho hned viděla. Jenže mě děsí ten epidurál dvěma věcmi:
1.) že se mi umrtví polovina těla, nevím, jak to psychicky zvládnout, musí to být fakt nepříjemný
2.) že se dlouhé hodiny nesmí zvedat hlava.
Mám jednu kamarádku, která potom 3 měsíce trpěla každodenními přísernými migrénami, už by znova do epidurálu nešla. Druhá kámoška mi tvrdí, že kdyby ta první nezvedala hlavu, tak se jí to určitě nestane.
Mám proto nějaké otázky na vás, co jste si s tím prošly… Jak se vůbec dá vydržet 24 hodin (doba je různá v různých porodnicích, což je taky divné) bez zvedání hlavy??? Jak se dá takle nakojit dítě?? Jak se najíte, napijete?? A co vůbec znamená nezvedat hlavu? Jako otáčet doprava, doleva, to se smí? Mě fakt z celého toho porodu nejvíc děsí toto. Já jsem ten typ, co se furt mele a převaluje, navíc jsem zvyklá ležet spíš vyvýšeně, i když jdu někam na masáž a tam si mám lehnout na prkno jak placka, tak to je strašně nepohodlné a nemůžu to vydržet, a to mě u toho někdo masíruje a trvá to hodinu. Jak to mám vydržet v blbý nemocnici 24 hodin? :zed: Nechápu :nevim:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
katyna1984
Zasloužilá kecalka 850 příspěvků 02.05.19 13:28

Mam za sebou 2× epidural ze 3 CS. Hlavu jsem zvedala, posouvala se v ramci moznosti po posteli atp., pri druhem CS (prvni epi) jsem vstavala i driv, nez za 24 hodin. Vzdy bez problemu.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.05.19 13:31

Byla jsem na pokoji s holkama po císařském řezu s epidurálem a žádná neměla takový potíže jaký popisuješ.
Nemysli na takový věci hned a netrap se něčím, co ani nepříjde :).
Já jsem po císařích, ale s celkovou narkózou a před tím jdeš na vyšetření a mluvíš s anesteziološkou a ta ti vše vysvětlí :). Promiň za anonym

ElisC
Zasloužilá kecalka 976 příspěvků 111 inzerátů 02.05.19 13:39

Měla jsem 2× císaře s epidurálem a v pohodě. Epidurál vždy odezněl cca za hodinu.
Je to trochu zvláštní pocit, ale nic, co by se nedalo zvládnout.
U prvního jsem vstával po 13 hod., ale hrozně se mi motala hlava.
U dcery jsem vstávala až druhý den. A v pohodě.
Než jsem vstala, kojila jsem na boku.
Hlavu jsem zvedla, jak jsem potřebovala.

zimniden
Kecalka 111 příspěvků 02.05.19 13:41

Ahoj, já mám teda čerstvou zkušenost z pátku :) Plánované to nebylo, takže jsem nad tím neměla takhle čas přemýšlet jako ty, ale rozhodně ti spinální anestezii jenom doporučuju. Napíchnutí proběhlo hladce, pak mě položili a cítíš už jen teplo jak se ti rozlévá do nohou. Při operaci cítíš jen tah, vůbec mi to nepřišlo nijak nepříjemné, spíš jsem byla vzrušená a těšila se a to malého dlouho nemohli vytáhnout a i celkem tlačili :) Potom jsem prostě něco přes 12 hodin ležela, než jsem mohla do koupelny na záchod…nejprve jen na těch zádech, prostě jsem pospávala a odpočívala, nebylo mi úplně nejlíp, protože mi rychle klesl tlak, ale vím, že někdy v noci jsem už kojila normálně na boku…Napila jsem se brčkem, jídlo samozřejmě žádné, jako po každé operaci :D
Myslím, že to moc řešíš, budeš mít jiné starosti v tu chvíli, narodí se ti miminko a budeš v euforii, a né řešit jestli chvíli nemůžeš na bok
Každopádně ti přeju krásný zážitek z porodu, já na ten svůj vzpomínám jen v dobrém

1mila2
Zasloužilá kecalka 989 příspěvků 02.05.19 13:44

Umrtveni pulky tela me nijak nevydesilo (mela jsem to 2×). Hybat s hlavou do boku jsem smela, nemela jsem jen zvedat. V 11jsem byla na sale, a v 8vecer uz jsem sla do sprchy. Lezet na zadech je pro me problem, protoze lezim z 90% na brise, nekdy na boku. Lezet na zadech s nevyvysenou hlavou je pro me utrpeni, ale po cisari mi to ani neprislo. Kojila jsem tak, ze jsem si cinkla na sestru, kdyz maly zacal brecet, ta prisla a malyho mi nasadila na prso :lol:

Aduska10
Povídálka 48 příspěvků 02.05.19 13:45

Ja jsem taky po cs s epiduralem a ze by se nemela zvedat hlava to teda nevim. Nikdo me na to ani neupozornoval. :mrgreen: Podle me cim mene toho vis, tim lepe. A ze nekoho hlava bolela tak to musi i tebe. :D Jinak ja vstavala taky drive nez po 24 hodinach. Na cisar jsem byla v poledne a rano sup do sprchy. Najist to daji az ti odejdou vetry do te doby nic. Ja byla bez jidla 2 dny.

Aduš8
Závislačka 4935 příspěvků 02.05.19 13:51

Je rozdíl mezi epiduralem a spinalem. Při epiduralu ti zavedou kanylu, při spinalu ti umrtví kříž a píchnout ti injekci do páteře. Žádná kanyla potom nezůstává. Mně dělali císaře se spinalem v půl desáté a v pět odpoledne přišel anesteziolog, abych vstala a vyzkoušela, jak mi fungují nohy. Do té doby jsem fungovala v posteli úplně normálně. Kojit jsem začala stejně až po 24 hodinách, malý nechtěl, prvních 24 hodin téměř v kuse prospal a nepřisál se. Najíst jsem dostala už večeři. A věř tomu, že po císaři se vrtět a otáčet stejně nebudeš. Určitě ne ten první den.

Aduš8
Závislačka 4935 příspěvků 02.05.19 13:54

@zimniden měla jsem že samotné operace podobný zážitek. Chvílemi mi přišlo k smíchu, jak jsem cítila škubání a házení spodkem těla, ale jak kdyby to bylo cizí. Ten pocit byl zvláštní :lol:

Aduš8
Závislačka 4935 příspěvků 02.05.19 14:00

A zakladatelko, jestli můžu poradit, zeptej se na postup a vše přímo ve své porodnici, protože je to v každé úplně jinak. Já byla 2 hodiny na dospávacím pokoji, než mi nohy přišly k sobě, pak mě odvezli normálně na pokoj. Najíst jsem dostala hned večer a k večeru už musela vstát, do sprchy až druhý den, to mi i vyndali cévku. Doby na sále se neboj, je to strašně rychlé, já ani nestačila zaregistrovat, kdy přišel manžel a najednou odcházel s prckem v náručí. Navíc jsi tak natěšená na miminko, že na nic jiného nemyslíš.

aknadar
Kecalka 415 příspěvků 02.05.19 14:04

Myslela jsem, že císař se dělá jen ve spinální anestezii :nevim: mám to nedávno za sebou, o zvedání hlavy mi nikdo nic neříkal. Zvedala jsem, abych se mohla napít z brčka, hlava mě nebolela. Miminko jsem kojila až duhý den, zezačátku jen přikládali a nic neteklo. Kojila jsem na zádech, vždy jsem si ovladačem přizvedla postel. Miminko mi nejprve podávala sestra a pomáhala mi. Neboj se, zvládneš to. A radsi tady už nic nečti :mrgreen:

aknadar
Kecalka 415 příspěvků 02.05.19 14:07

A můj pocit při spinální anestezii- příjemné teplo rozlévající se do končetin. nejhorší pro mě byl vpich, ale povedlo se napoprvé.

warita
Extra třída :D 10944 příspěvků 02.05.19 14:18

Par faktu:

1. epidural se u sekce nedava. Nekdy se vyuzije uz aplikovaneho epiduralu, kdyz zena musi akutne na sekci. Pokud je to ale cisar planovany, tak se dela spinalni anestezie. Rozdil tam je: mensi jehla, kterou se aplikuje mnohem mensi mnozstvi anestetika, ale zase hloubeji k pateri, je to jendorazovka, ktera pak po 2-4h odezni.

2. Taky me sestricka karala, az nezvedam hlavu. Ja ji presto par krat zvedla, protoze jsem zapomela. Bolesti hlavy jsem nemela zadne. Na otazku proc ji nemam zvedat mi bylo receno, ze by mohlo dojit k uniku mozkomisneho moku. Koukala jsem jako blazen, pri spinalu by k napichnuti dojit nemelo, tak jaky unik? Ale zrejme se to dela tak trochu od oka, anesteziolog neni stroj a kazda mame tu pater trosku jinou, tak to nechteji riskovat, ze se treba omylem dostali az do moku a ted by to mohlo unikat. Nicmene, ja zadne potize nemela.

3. Co se tyka te nehybnosti… anesteziolozka mi rikala, ze pry to nekterym vadi. Ja nebyla jedna z nich, ani jsem nemela obavu, ze by mi to mohlo vadit. Naopak, prevezli mne na JIP a ja se citila diky te nehybnosti tela prijemne uvolnena. Chtelo se mi silene spat, tak jsem vyuzila, ze jeste nemam bolesti a klimbala jsem.

4. Co se tyka nejakych strachu a pod. ujistuju te, ze po cisari ti bude tak blbe a bude te bolet cely clovek, ze na nejake prevalovani a rozjimani nad tim, jestli je ti pohodlne nebo ne, na to nebudes mit vubec myslenky. Budes myslet na to, jak se v tomto stavu mas proboha postarat o sebe, nebo dokonce dite a jake bude prvni vstavani.

Jo a napit ti daji, neboj se ty nic.

warita
Extra třída :D 10944 příspěvků 02.05.19 14:20
@aknadar píše:
A můj pocit při spinální anestezii- příjemné teplo rozlévající se do končetin. nejhorší pro mě byl vpich, ale povedlo se napoprvé.

me napichla nerv. Noha mi vyletela a ja se prohla, coz se pry nesmi delat.

pannda
Kelišová 6969 příspěvků 34 inzerátů 02.05.19 14:22

Já nevím, mám za to, že u epiduralu žena vůbec nespolupracuje se svým tělem, tedy kontrakcemi a tím miminku moc nepomáhá.. rodila jsem 2× normální cestou a myslím, že porod nic hrozného není..vše se dá přirozeně zvlafnout

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama