Nutnost odběru plodové vody po 35. roce

24.4.17 14:35

Nutnost odberu plodove vody po 35 roce

Je tu nekdo, kdo nesel na odber plodove vody, i kdyz mu bylo 37 a vice? Dnes jsem byla na screeningu, vyledek negativni, hodnoty velmi pekne a doporuceno az velky UZV ve 20tt. Odber plodove vody je psany pouze v papirech, ze jsem byla poucena, ale vubec o tom Dr. nemluvila. Byla jsem na screeningu ve velke nemocnici, ne u sveho gynekologa, tak leda bych ji jeste zavolala. Zapomnela jsem se v tom rozruseni na toto zeptat. Nejak jsem zila doted v domneni, ze po 37.roce veku se proste na plodovku chodi… mam to brat tak, ze proste neni potreba, kdyz vysledky byly pekne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

1938
24.4.17 14:40

Na odběr plodové vody se automaticky přece kvůli věku nechodí. Pokud vím, jde se po špatných výsledcích screeningu nebo triple testu ( ale ty už se pro nepřesnost ani moc nepoužívají).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7531
24.4.17 14:41

Pokud vyšel prvotrimestrialni screening v pořádku, nešla bych. Druhou dceru jsem rodila ve 36letech a nešla jsem, vsechny vysledky byly ok a za to riziko mi to nestálo. Navíc nikdy nevíš co se může ještě postupně i u porodu stát, těhotenství je velmi nejistý podnik.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1758
24.4.17 14:42

Mě je 38 a na plodovku mě nikdo neposílal když všechny testy krve i ultrazvuky byly v pořádku. Automaticky kvůli věku se odběr plodovky nedělá, jen když je důvod…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14959
24.4.17 14:43

@Atriplexik já nebyla ani u jednoho dítěte na odběru plodové vody - věk 35 a 37 let. U prvního mě to bylo doporučeno, ale procento vady bylo stejné jako procento potratu po odběru, takže jsem to odmítla, u druhého byl prvotrimestrální screening včetně krve v pořádku, tak mě tam doktor ani nehnal. U prvního jsem však na screeningu nebyla, dr. se o něm tenkrát ani nezmínila a já jsem o tom nevěděla. Byla jsem jen na triple testech.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9671
24.4.17 14:48

@Atriplexik Já jsem nesla. věk 37.výsledky cca 1:250 už si to přesně nepamatuju.tak jsem šla na genetiku.kde rozebrali naší rodinu udělali utz. plodovka doporučili. Já nechtěla. Dítko je zdravy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29386
24.4.17 14:54

Nemusíš jít… já šla dobrovolně… ale já na ni pokaždé jít chtěla, chtěla jsem mít jistotu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3059
24.4.17 14:59

Já tohle řešila,, jít - nejít,, na podzim. Výsledky ze screening byly OK, takže po konzultaci s genetičkou jsme to nehrotily a nešla jsem. Kdyby byly zlé výsledky, tak bych samozřejmě šla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12013
24.4.17 15:02

Před tím než byl prvotrimestrální screening se do doporučovalo, protože riziko je vysoké a tripltesty dost nepřesné. Teď už to rozhodně není pravidlo. Mně je 38let, jsem potřetí těhotná. Screening dopadl více než dobře a odběr plodovky mi lékařka vymluvila. Já jsem chtěla jít, protože mám už jedno těhotenství s Downem za sebou. Tentokrát mi vyšlo riziko 1:2750 a při utrazvuku ve 20tt bylo taky všechno v pořádku. Pokud bych ovšem měla riziko vyšší než 1:1000, šla bych na plodovku na vlastní žádost. Ale i tak ti můžu říct, že ve mě červíček pochybností pořád hlodá. U dcerky jsem měla udělanou genetiku a měla jsem jistotu, že je po této stránce zdravá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12013
24.4.17 15:05
@kaca35 píše:
@Atriplexik Já jsem nesla. věk 37.výsledky cca 1:250 už si to přesně nepamatuju.tak jsem šla na genetiku.kde rozebrali naší rodinu udělali utz. plodovka doporučili. Já nechtěla. Dítko je zdravy.

Já měla riziko stejné, nechtěla jsem jít na plodovku, lékařka mě ukecala a udělala dobře. Downa nám potvrdili. Bylo mi 32let.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2616
24.4.17 15:27

Automaticky nemusis. V predchozim tehot. vek 35 vysledky hranicni. Sla jsem, potratila jsem nasledne. Dite geneticky zdrave. Nyni 37 let screening ok. Z duv.veku doporuceno. Nesla jsem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14252
24.4.17 15:48

Nešla jsem - riziko problémů po odběru plodové vody bylo mnohonásobně vyšší než riziko vad zjištěných z krve a ultrazvuku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.4.17 15:51

Ja mam prave riziko Downa 1:3500, coz povazuje doktorka za krasny vysledek, ja teda taky, ani jsem to vzhledem k veku prave necekala. proto se na to ptam, nejak jsem byla vnitrne pripravena, ze na plodovku pujdu a ted o tom ani zminka. A delaji se jeste bezne i Tripletesty, kdyz se chodi na prvotrimestralni screening?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14230
24.4.17 16:00
@Atriplexik píše:
Je tu nekdo, kdo nesel na odber plodove vody, i kdyz mu bylo 37 a vice? Dnes jsem byla na screeningu, vyledek negativni, hodnoty velmi pekne a doporuceno az velky UZV ve 20tt. Odber plodove vody je psany pouze v papirech, ze jsem byla poucena, ale vubec o tom Dr. nemluvila. Byla jsem na screeningu ve velke nemocnici, ne u sveho gynekologa, tak leda bych ji jeste zavolala. Zapomnela jsem se v tom rozruseni na toto zeptat. Nejak jsem zila doted v domneni, ze po 37.roce veku se proste na plodovku chodi… mam to brat tak, ze proste neni potreba, kdyz vysledky byly pekne?

Mne v dobe tehotenstvi 36, hodnoty nadherne, UZ ukazkovy. Stejne mi tu plodovku v Gennetu navrhli. Pro ne to je zdroj prijmu, takze co by ne. Odmitla jsem. Tak mi navrhla jeste ten test z krve (to stoji 10 tisic tusim), ten jsem taky s diky odmitla. Kdyby mi vysly spatne vysledky, sla bych na ten test krve, ale takto jsem nic neresila a narodila se mi samozrejme zcela zdrava holcicka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14230
24.4.17 16:04

Jinak, ja pak nesla ani na triple testy. Podle mne zcela zbytecne :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu