Přibližný plat nutričního terapeuta?

Anonymní
25.1.20 18:39

Nutriční terapeut - vysoká škola (plat?)

Dobrý den,
tento rok se budu hlásit na vysokou školu a přemýšlím nad oborem Nutriční terapeut. Už jsem si o tom přečetla mnoho článků, ale zajímal by mě i pohled lidí, kteří tento obor vystudovali. Kde si myslíte, že je nejlepší poté začít pracovat a jaký je přibližný plat v tomto oboru?
Děkuji,

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1415
25.1.20 18:41

Moje sestra s tímto vzděláním dela vedoucí dietologicke jednotky v jedné z pražských nemocnic. Plat má moc hezky ;) A hlavně ji to baví.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27659
25.1.20 18:44
@janoma píše:
Moje sestra s tímto vzděláním dela vedoucí dietologicke jednotky v jedné z pražských nemocnic. Plat má moc hezky ;) A hlavně ji to baví.

Dcera má teda VOŠku a nabízeli jí v Praze 20000 hrubého :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1415
25.1.20 18:49

@vokishka předpokládám, ze na tom ma sestra také začínala. Opravdu nebyla hned na takové pozici.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27659
25.1.20 18:52
@janoma píše:
@vokishka předpokládám, ze na tom ma sestra také začínala. Opravdu nebyla hned na takové pozici.

To chápu, ale pokud se zeptá zakladatelka na přibližný plat, tak bude spíš v té oblasti lehce nad dvacet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7404
25.1.20 18:57

Zalezi jestli statni nebo soukromy sektor.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2629
25.1.20 19:11

Mě by spíš zajímalo, jaké procento nutričních terapeutu se ve svém oboru opravdu uchytí a uživí se v něm. Vzhledem k počtu absolventů tohoto oboru (nebo i absolventů různých kurzu) si myslím, že trh jimi musí být nutně presycen.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13177
25.1.20 19:16
@modravlocka píše:
Mě by spíš zajímalo, jaké procento nutričních terapeutu se ve svém oboru opravdu uchytí a uživí se v něm. Vzhledem k počtu absolventů tohoto oboru (nebo i absolventů různých kurzu) si myslím, že trh jimi musí být nutně presycen.

S kurzem vezmou jen do center hubnutí + dělat na živnost. Ale dietetika v nemocnici, ordinaci, diabetické centrum a nebo už i fitka platí spíše odborníky :nevim: resp zdravotnické zařízení jen odborníky, tam rekvalifikace nestačí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.1.20 19:23

Sestra pracuje také v nemocnici, dokonce se o ní tahaly nemocnice dvě a mohla si vybrat. Určitý čas pracovala v obou. Plat není zázrak ale nad 20tis ano. Přesycení trhu je možná pro lidi s kurzem, VOŠ, sestra má dva diplomy v oboru a blízkém oboru.

• Citovat
  • Nahlásit
2629
25.1.20 19:30
@chs.jasmin píše:
S kurzem vezmou jen do center hubnutí + dělat na živnost. Ale dietetika v nemocnici, ordinaci, diabetické centrum a nebo už i fitka platí spíše odborníky :nevim: resp zdravotnické zařízení jen odborníky, tam rekvalifikace nestačí.

No ale kolik takových odborníků v diabetickem centru nebo v nemocnici potřebuji? Vezmi si, že univerzity a VOŠ vychrlí přes 200 nutričních terapeutu ročně. To mi prijde na tento obor silene množství.
Tak edituji, zjistila jsem, že muj odhad byl hodně optimisticky. Dle tabulek jen z VŠ vyjde každý rok zhruba 350 absolventů. Z VOŠ jsem konkrétní počet absolventů nedohledala, ale vypadá to, že jich bude ještě více než těch z VŠ. Takže tu máme každý rok nějakých 700 nových nutričních terapeutu. Neříkejte mi, že se všichni uplatní v oboru.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
15995
25.1.20 19:46

No ve zdravotnictví máš tabulky, v nestátních zdravotnických zařízeních či v lázních to bude o něco víc než v tabulkách a pokud děláš na soukromo, tak to je tvoje obchodní strategie kolik a za kolik budeš dělat a jak se ti na to podaří sehnat klienty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30977
25.1.20 19:55

Je obrovský rozdíl, zda jde o nutričního terapeuta, tzn. zdravotníka, teda toho, čemu se
dřív říkalo dietní sestra. Nebo o nejakeho „výživového poradce“ s kurzem.

Kamarádka dělala NT na Karláku. Teď dělá vlna soukromé klinice. Plat má podle mě hezkej. Kolik přesně nevím, ale tam na tom původním místě měla i s přesčasy ke ctyriceti hrubeho. Ale ona je k tomu i ta „sestra“. Mohla by pichat injekce atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30977
25.1.20 20:05
@modravlocka píše:
No ale kolik takových odborníků v diabetickem centru nebo v nemocnici potřebuji? Vezmi si, že univerzity a VOŠ vychrlí přes 200 nutričních terapeutu ročně. To mi prijde na tento obor silene množství.
Tak edituji, zjistila jsem, že muj odhad byl hodně optimisticky. Dle tabulek jen z VŠ vyjde každý rok zhruba 350 absolventů. Z VOŠ jsem konkrétní počet absolventů nedohledala, ale vypadá to, že jich bude ještě více než těch z VŠ. Takže tu máme každý rok nějakých 700 nových nutričních terapeutu. Neříkejte mi, že se všichni uplatní v oboru.

Jenom zbeznym pohledem jsem zjistila, že nutričního terapeuta hleda právě teď Motol a nabízí i bydlení v Praze, nemocnice v Mělníce,.jedna soukromá klinika a organizace pro seniory Sue Ryder, která nabízí nástupní plat 32 tisíc. :nevim: Koukala jsem jen na Prahu a okolí a jen na realne pozice nutričních terapeutů, na ten fejkove alias prodejci doplňků ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2629
25.1.20 20:32
@Bábrdl píše:
Jenom zbeznym pohledem jsem zjistila, že nutričního terapeuta hleda právě teď Motol a nabízí i bydlení v Praze, nemocnice v Mělníce,.jedna soukromá klinika a organizace pro seniory Sue Ryder, která nabízí nástupní plat 32 tisíc. :nevim: Koukala jsem jen na Prahu a okolí a jen na realne pozice nutričních terapeutů, na ten fejkove alias prodejci doplňků ne.

To mě docela překvapuje. Možná v Praze a okolí bude situace trochu jiná, ale co jsem teď hledala na netu, v mém kraji ani jeden jediný inzerát…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30977
25.1.20 22:03

@modravlocka hledají i jiné špitály, lázně atd. Každé zdravotnické zařízení nějakého potřebuje

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat