Nutridrink pro dítě s podvýživou důsledkem nemoci

8.6.15 08:40

Nutridrink pro dite s podvyzivou dusledkem nemoci

Holky, potrebovala bych poradit ohledne maleho a vyzivy. Syn je 3lety onkologicky nemocny, trpi podvyzivou, rozhodla jsem se najet na nutridrinky, nevite, za jak dlouho zabere a kolik denne jich prckovi muzu dat? Opravdu je to hubenour, ma jen 9kg. Jinak ji vse, co mu podstrcim od rizku pocinaje, knedliky konce. Sni toho jako zdrave dite, ale bohuzel nepribira. Uz jsem zoufala, zkousim vse mozne.. Za kazdou radu dik :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

5980
8.6.15 08:46

Myslim ze 1 x nutridrink je v tom vyziva na cely den, ale je to psane na tech lahvickach

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11133
8.6.15 08:46

Mam pocit, ze jako doplnek stravy (ne jako vyhradni strava) se doporucovaly dva denne mezi jidly. ja jsem je mela davat zdravemu, akorat nejedicimu diteti, a to mely byt pouze 2-3 tydne.
zkus se poradit s doktorkou, jeslti by nesly predepsat a nechat aspon neco proplatit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11133
8.6.15 08:47
@zuzka90 píše:
Myslim ze 1 x nutridrink je v tom vyziva na cely den, ale je to psane na tech lahvickach

nevim, jeslti se bavime o stejnych, ale na tech, co jsem mela bylo davkovani jako vyhradni vyziva 5 denne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5980
8.6.15 08:51

@Ali-Ali jo vlastne ja davala denne zdravemu diteti ktere nechtelo jist… pardon, jo je to cca jako 5× denne jako by se melo klasika jist

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18285
8.6.15 09:04

@mirabell7 Předně přeju malému brzké uzdravení. Ohledně nutridrinku - je to hodně výživný, už jste je dávali někdy? Když se vypije rychle nebo najednou, je po něm těžko (vlastní zkušenost i mojí mamky, a to jde o dospělé). Jinak pro děti od jednoho roku je Fortini Multi Fibre. Jen jsem chtěla napsat, že existují Nutridrink Crème - je to vlastně pudink, ale je psaný až pro děti od 6 let, tak nevím. Ale ohledně toho kolik denně, bych se poradila s lékařem, ať mu po nich není špatně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28876
8.6.15 09:30

Ty lahvičky jsou i pro děti, jmenuje se to Nutrinidrink - obdoba dospělého Nutridrinku.
Moje děti to v rekonvalescenci nikdy nechtěli, je to hnus a smrdí to umělinou, zvedal se jim po tom kufr, mléko to nepřipomínalo ani v nejmenším. Neznám nikoho, komu by to chutnalo a komu by to dítě chtělo - a to ty dětské dělají i s příchutěmi.

Ty jo, já bych dávala normálně umělé mléko, třeba Nutrilon, Sunar. Teď je hrozně moderní, že se to vyrábí i pro batolata - formule 4 až 6,doporučují to pomalu do školy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.6.15 10:27

Vsem moc diky za rady, ted jsem mu zkusila dat tohle, doporucili mi to v lekarne a do dvou minut mi to vyzvracel, proste komplet vse a hned je vysmatej a hraje si jako kdyby nic… Takze mu to davat asi radsi nebudu, budu vam vdecna za jakykoli napad, cim obohatit jidelnicek, po cem mi ztloustne :D napadlo me udelat kakao k snidani z 12% smetany redene 3,5% mlekem pul na pul… myslite, ze to mam zkusit?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.6.15 11:11

Přeju, ať je malému brzy dobře.
já mám dvě VELMI aktivní děti a ikdyž normálně jedí, každému dávám ještě UM Sunar nižšího stupně (většinou ráno a občas si řeknou i během dne). Někdy to rozředím kvalitním tučným čersvým mlékem, půl na půl.
takže za mě bych klidně dávala UM a klidně třeba jedničku, pokud Ti to malý vypije.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3380
8.6.15 11:45

@mirabell7 A on to vypil najednou? Ono se to má popíjet v průběhu dne, po trochách. V dětské nemocnici to tak vždycky říkali. Jinak dělají se i takové jako džusy nutridrink. Nebo ty dezerty, nevím jak to tam je ohledně věku…Jinak asi ten sunar :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.6.15 11:56

No ta kojenecka umela mleka… Vyzkousela jsem veskere znacky a po vsem mi zvracel, takze popravde jsem rada, ze uz je triletak a basti normalni jidlo :)jen bych mu to rada nejak obohatila nu :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3380
8.6.15 12:55

Ještě mě napadlo tohle http://www.sleky.cz/fantomalt-400g. Ale určitě se poraď s lékařem :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11133
8.6.15 13:27

@mirabell7
chtela jsem ti do mlika doporucit tohle:
https://www.kojeneckavyziva.cz/…ealni-napoje
ale vypada to, ze se to v CR uz neprodava :think: tak bych klidne zkusila dat ochucene UM. pro starsi deti delaji bananive atd.

jinak obecne na pribrani - co nejvic sladkeho ovoce, ovocne neredene stavy, plnotucne mleko i jogurty, lusteniny, orisky (tak malemu prckovi asi primichavat namlete), med… hodne kombinovat, delat bohate snidane i svacinky (treba hutny jogurt, do toho lzicka medu, namlete orisky a kousky bananu).
preju at je brzo vsechno lepsi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama