Nutridrink v těhotenství? Potrebuji přibrat

Anonymní
6.7.21 12:26

Nutridrink v těhotenství? Potrebuji přibrat

Ahoj holky,

jsem 8tt a sice neztvracim, ale s jidlem problém mám. Snažím se jist několikrát denně ale váha nahoru nejde. Před par týdny jsem navíc měla anginu a nemohla moc jist, obecně jsem hubena a mám problém s přibiranim. Teď ale cítím ze bych 2-3 kg potřebovala nabrat. Jenže mi to nejde.

Napadlo mě zkusit nějaký nutridrinky. Mate s tím zkušenosti? Budu rada i za tip. Jeden čas jsem pila Mana drink, když mi brali osmičky, ale extrémně mi to nechutnalo :? Ale zkusila jem jen jednu příchuť, třeba by jiný byly ok.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6.7.21 12:32

Neni 8tt na pribirani 2-3kg brzo? Jsem 8+3 a nemam nahore ani pul kila, doktor se nad tim nejak nepodivoval a nemam na to ani bricho.
Navic jsou maminky, ktere v zacatcich kvuli nevolnostem i hubnou

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
480
6.7.21 12:34

Ja jsem do 5.mesice byla porad na sve vaze a nejak jsem to neresila :nevim: pak jsem zacala kazdy mesic 2 kg pribirat a dcera mela 3,45 :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2026
6.7.21 12:35

V 8tt fakt pribirat nepotřebuješ. V tom začátku většina žen nejí, zvrací, některé i zhubnou, je to normální. Normální to nebude až ve chvíli, kdy nic nepriberes dalších pár měsíců nebo když budeš muset kvůli neustálému zvracení n kapačky… teď nic neres, jez, co můžeš, hodně pij a bude to ok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15306
6.7.21 12:40

Během první trimestru jsem zhubla 10 kg :nevim: Jez pokud možno vyváženě a pravidelně a bude to dobrý. Nutridrinky jsou hnusné už z podstaty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4171
6.7.21 12:52

Mně je gynekoložka doporučovala, když jsem po prvním trimestru zhubla asi 5 kilo (a ani předtím jsem neměla žádnou nadváhu nebo tak). Ale vyprdla jsem se na ně, nechtěla jsem do sebe cpát nějakou umělou výživu, spíš jsem se holt snažila víc se „nutit“ do normálního (zdravého) jídla v malých porcích, jedla hodně mléčných výrobků apod. A teď jsem skoro na konci těhotenství, mám 7 kilo nahoře oproti původní váze a už nikdo nic nenamítá, že by to bylo málo, mně to přijde akorát (v mém případě - je mi jasné, že je to individuální).

A v 8tt bych se fakt vůbec nestresovala, to jsem snad ještě nebyla ani po té první kontrole, to ještě váha nahoru ani jít nemá. Jo, kdybys během příštích 2 měsíců nějak dost hubla, tak bych pouvažovala o té umělé výživě, ale spíš bych řekla, že to doženeš pak později.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22437
6.7.21 12:54

Proč chceš přibrat? V 8tt nemusíš nabírat na váze. Já třeba do nějakého 15tt jen hubla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
445
6.7.21 12:58

Já mám v 7 mesici o 3 kila min než jsem měla na 1. kontrole při potvrzení těhotenství a miminko prospívá bez problémů. Takže si myslím, že jsi v pohodě :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3484
6.7.21 13:06

V 32tt mám navrch s bídou 3-4 kila, což je tak akorát dítě s příslušenstvím, sama o sobě jsem nenabrala nic. Není to potřeba :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7626
6.7.21 13:25

Pila jsem je na konci tehotenstvi, kdy jsem v sobe nic neudrzela (ani caj, ani vodu, o jidle nemluve…), ale tohle kupodivu jo :nevim: byla jsem na kapackach a po troskach pila ten nutridrink. V zacatcich nemusis nejak rapidne pribirat, naopak bud rada, ze ti to neleti nahoru. Pokud se mimco vyviji v poradku a vse je, jak ma, tak bych se nestresovala ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.7.21 14:01

Holky díky, já nemyslela ze bych už měla mít kvůli těhotenství 2-3kg nahoře, spis jsem fakt drobná a teď mi každý na potkání říká ze jsem zase zhubla - nikdo neví ze jsem těhotná, zatím to ví asi 3 lidi. Tak mě to už stresuje, ze vypadam vyhuble a lidi to komentují. Moje obvodacka taky. Mám 48kg na 167cm, ale moje běžná váha je 50kg, takže já jsem celoživotní drobek. Jen pak stačí dostat anginu a do toho se mi obrací žaludek úplně ze všeho - kromě susenek :roll: a za 3 dny mám dole 2 kg a je to znát. Tak jsem spis chtěla nabrat na těch mých 50, kdy to všichni okolo nekomentuji :?

Já se cítím i vyčerpaná, ale ne kvůli váze, jako spis kvůli těhotenství, který mi zatím dává zabrat - spím všude, jídlo hrozny a i nějaký stresy do toho, byt ne nijak velký.

Já si i myslím ze ty nutridrinky jsou nezdravy, jen bych teď ocenila, kdyby mi váha trochu poskocila nahoru :)

• Citovat
  • Nahlásit
Ou
17401
6.7.21 14:58

Kup jeden a vyzkoušej, jestli to bude půjde udržet. Nutridrinky nejsou nezrdavý, je to prostě speiální výživa, když to nejde jinak. Jsou stavěný aby byly vyvážený, takže jsou ve své podstatě zdravějí než třeba než kobliha k snídani, svíčková se šesti k obědu a klobása s chlebem k večeři :-D

Určitě tím nic nezkazíš a pokud se ti nedaří jíst normálně a jsi spíš hubená, tak libovolné živiny navíc se hodí.

Jinak zajímavější by mohly být spíš nějaké jogurtové smootihies - ovoce, cukr, smeanový jogurt, ořechy a bílkovinový prášek -a případně to můžeš zmrazit na nanky.

To klíčové co potřebuješ jsou bílkoviny, aby bylo z čeho dítě „vyrobit“ a cukry, abys měla energii, no.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4171
6.7.21 15:21

@ Anonymní

Aj tak, tak to máš zcela regulérní podváhu. V tom případě bych o tom pouvažovala, pokud nezvládneš navýšit množství normálního jídla (ale chápu, že to není snadné, taky mi bylo první půlku těhotenství hrozně blbě, zvracela jsem a nic mi nechutnalo).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12416
6.7.21 15:37
@Anonymní píše:
Holky díky, já nemyslela ze bych už měla mít kvůli těhotenství 2-3kg nahoře, spis jsem fakt drobná a teď mi každý na potkání říká ze jsem zase zhubla - nikdo neví ze jsem těhotná, zatím to ví asi 3 lidi. Tak mě to už stresuje, ze vypadam vyhuble a lidi to komentují. Moje obvodacka taky. Mám 48kg na 167cm, ale moje běžná váha je 50kg, takže já jsem celoživotní drobek. Jen pak stačí dostat anginu a do toho se mi obrací žaludek úplně ze všeho - kromě susenek :roll: a za 3 dny mám dole 2 kg a je to znát. Tak jsem spis chtěla nabrat na těch mých 50, kdy to všichni okolo nekomentuji :?

Já se cítím i vyčerpaná, ale ne kvůli váze, jako spis kvůli těhotenství, který mi zatím dává zabrat - spím všude, jídlo hrozny a i nějaký stresy do toho, byt ne nijak velký.

Já si i myslím ze ty nutridrinky jsou nezdravy, jen bych teď ocenila, kdyby mi váha trochu poskocila nahoru :)

Před prvním těhotenstvím jsem byla asi i o chlup hubenější, ale od 5tt jsem dostala obří hlad, který skončil tak mezi šestým a sedmým měsícem a na konci jsem měla o 17kg navíc a stejně jsem pořád poslouchala, že jsem nic nepřibrala (ne od doktorů, ti viděli záznamy a byli spokojení) :mrgreen:. Dolů to pak šlo samo, i když jsem o to ani nestála.
Nech si zkontrolovat štítnou žlázu, ta může dělat neplechu a plošný screening se nedělá.
Teď jsem v 8m +15kg, nutridrinky mám v pohotovosti, když mám zas velký hlad, ale v břiše není místo na velké jídlo a nebo se mi venku udělá mdlo. Ale mně chutnají (teda čokoládovej).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.7.21 20:07
@Anonymní píše:
Ahoj holky,

jsem 8tt a sice neztvracim, ale s jidlem problém mám. Snažím se jist několikrát denně ale váha nahoru nejde. Před par týdny jsem navíc měla anginu a nemohla moc jist, obecně jsem hubena a mám problém s přibiranim. Teď ale cítím ze bych 2-3 kg potřebovala nabrat. Jenže mi to nejde.

Napadlo mě zkusit nějaký nutridrinky. Mate s tím zkušenosti? Budu rada i za tip. Jeden čas jsem pila Mana drink, když mi brali osmičky, ale extrémně mi to nechutnalo :? Ale zkusila jem jen jednu příchuť, třeba by jiný byly ok.

Jsem v 19tt a pořád jsem se nedohrabala na původní váhu. Zhubla jsem 3 kila. Nikdo z lékařů s tím nemá problém. A to trpím celoživotní obezitou. Váhu jsem nikdy neřešila. Teď mi dělá problém, když se musím vážit při každé kontrole. 8tt je dost brzo. Tělo asi ví co dělá a kolik je schopno unést, nemyslíš?

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat