Nutridrinky - přiberu po nich?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
valcaa.k
Nováček 7 příspěvků 05.08.19 09:20
Nutridrinky, zkusenosti -

Zdravím, nemáte někdo zkušenost s nutridrinky? Jestli jdou koupit bez receptu a opravdu funguji? :think:
Zvažuju jestli se do nich vyplati investovat. Budu moc rada za odpovedi :hug: ????

Reakce:
Ou
Echt Kelišová 8937 příspěvků 05.08.19 09:22

Jdou koupit bez receptu.

Ohledně toho jeslti fungují- na co mají fungovat?

Je to náhražka vysokokalorické stravy, pokud nejsi schopná ji jíst normálně. Ale jíst jídlo je vždycky lepší, pokud jen trochu můžeš.

valcaa.k
Nováček 7 příspěvků 05.08.19 09:26

@Ou
Myslela jsem to tak, jestli se po nich opravdu nabira.

Tomkins
Zasloužilá kecalka 957 příspěvků 05.08.19 09:26

Viz @Ou

Náhrada stravy, pokud z nějakého důvodu nejsi schopná jíst běžnou stravu. Ať už se jedná o zdrátovanou čelist nebo onkologická onemocnění. Ale běžná strava je vždy lepší. Nutridrink ti ani z daleka nedá to, co běžné jídlo. Ale někdo holt běžné jídlo nemůže.

Tomkins
Zasloužilá kecalka 957 příspěvků 05.08.19 09:28
@valcaa.k píše:
@Ou
Myslela jsem to tak, jestli se po nich opravdu nabira.

Je to směs maltodextrinu, glukózo-fruktozového sirupu a syrovátkového proteinu. Pokud můžeš jíst, dej si před spaním dvě koblihy s jogurtem a přibereš úplně stejně.

Ou
Echt Kelišová 8937 příspěvků 05.08.19 09:29

@valcaa.k

to záleží na tom, co k nim jíš a jak k tomu cvičíš. Primárně zabraňují další ztrátě hmotnosti.

Ookud chceš něco nabrat, tak je dobré jíst normálně a k tomu případně ještě pít nutridrinky a cvičit - silová civčení, ne aerobně.

Jinak pokud bys díky svému běžnému kalorickému příjmu měla přibírat a nepřibíráš, nebo podezřele hubneš, tak to chce lékaře a minimálně endokrinologické a alergologické vyšetření.

Uživatel je onlineKriss Tina
Extra třída :D 12139 příspěvků 05.08.19 09:31

Koupit se dají jen tak, jenom je to celkem nákladná sranda. Mají nahradit plnohodnotné jídlo těm, kteří z nějakého důvodu nemůžou třeba tuhou stravu. Jsou hodně kalorické, takže když je budeš pít při normálním jídle, tak určitě něco naberes (pokud teda nemáš nějakou nemoc, která by zabranovala tomu, abys něco pribrala) :think: jestli to chce sjako abys pribrala, tak je ale lepší nechat si sestavit jídelníček, nebo můžeš zkusit pít třeba umělé mléko pro miminka, po tom se prý taky pribira :D

valcaa.k
Nováček 7 příspěvků 05.08.19 09:42

@Kriss Tina
Potrebovala bych přibrat no. Zadnou nemoc nemam, jen jsem mela stresove obdobi a vaha sla dolu.
Klidně zkusím vsechno :D jen uz nesnesu bejt vyhubla, uplne to leze i na sebevedomi :roll: tak jsem prave chtela zkusit nutridrinky, ze by treba mohly pomoct.
A dekuju moc, zkusim mlicko :D :palec:

t-jani
Neúnavná pisatelka 16052 příspěvků 05.08.19 09:58

Nutridrink ti nahradí půl hodnotného oběda, ale jsou i různé druhy. Onkologickým pacientům se zpravidla dávají, ty co obsahují bílkoviny, aby neztráceli tak rychle svalovinu. Pokud chceš mít svůj jídelníček vyvážený, tak bych doporučila odborníka, který tomu opravdu rozumí a poradí ti se složením stravy, protože pokud k tomu nemáš vyloženě zdravotní důvody, je lepší investovat do kvalitní skladby stravy než do náhražky. Je to opravdu celkem drahé.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.08.19 10:16

Jsou drahé a hnusné. Pila jsem to, když jsem po docela náročné léčbě nedokázala skoro jíst. Pokud zakladatelce nic není a jen chce přibrat, tak bych přidala sladké a tučné do stravy. Lipánky, koblihy… mnohem chutnější a levnější.

Ou
Echt Kelišová 8937 příspěvků 05.08.19 10:19

@valcaa.k

Hele kup mandle, leněné semínko a dýňové a nějaké sušené ovoce co ti chutná.

Roztop troubu na 150 stupňů, nejdřív tam dej nasucho to lněné semínko na 5-10 minut. Pak tam dej na 10-15 minut to dýňové a pak na 15-20 minut ty mandle. Smíchej to a přidej k tomu to sušené ovoce.

Každé ráno si odsypej 40-50 g směsi do pytlíku, který budeš nosit sebou a průběžně ho budeš ujídat. K normálnímu jídlo.

Místo mlíka začni používat šlehačku a místo jogurtu zakysanou smetanu. (v mléčném tuku jsou vitamíny). Té zakysanky spořádej tak 300 g denně - kromě jogurtu na sladko třeba taky do zeleninových salát - prost ěnakrájej zeleninu co chceš, zakysanku osol, případně tam dej česnek a nebo bylinky, nebo i trochu olivového oleje pro chuť a použij to jako zálivku.

Další varianta je domácí termix - 1 díl tvarohu 1 díl zakysanky - smíchat, přidat cukr/med a případně ovoce, nebo kakao. dle libosti.

Kup si rybí tuk a užívej denně 2-4 lžíce, minimálně jednu ráno a jednu večer.

No a najdi si v okolí někoho kdo nabízí cvičení cros-fit, hiit a nebo kettlball a začni dvakrát týdně cvičit na zpevnění a zákaldní sílu.

valcaa.k
Nováček 7 příspěvků 05.08.19 12:38

@Ou
Tyjo, to zni dobre. Jsi hodna, urcite taky vyzkousim neco z toho. Dekuju :)

Shiroi.Ichigo
Kecalka 265 příspěvků 05.08.19 12:49

Pribrat se jenom po nich neda, brani dalsi ztrate vahy. Kdyz mam ale stresove obdobi, kdy zhubnu, tak to mam pak pri snaze o pribrani jako doplnujici prostredek vedle najeti zpet na normalni stravu. Diky tomu se pak vratim na puvodni vahu rychleji. Ale vic jak na 55 kg pri 1,7 m se mi nepodarilo nikdy distat… :-(

helekoukej
Kecalka 210 příspěvků 07.08.19 11:07

Já je pila k normální stravě v době, když jsem se léčila s MA…Některé příchutě mi chutnaly a bylo fajn, že člověk dostal do těla víc a nebyl přejedený…

Váš příspěvek
Reklama