Nutrilon allergy care pojišťovna

12
4.8.20 19:44

Nutrilon allergy care pojišťovna

Ahoj máte někdo zkušenost s Nutrilon allergy care? Někde jsem četla že lze kupovat na předpis a hradí pojišťovna? Můžete mi někdo prosím napsat své zkušenosti, než se na to zeptám na pojišťovně? Děkuji malému jsou 2 měsíce

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2384
4.8.20 20:29

Ahoj, no syn ho měl před 7 lety, ale musel mít nejprve diagnózu z gastra. Tam nám ho předepisovali. Občas i praktická.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1821
4.8.20 20:36

@verusse ano, mléko nám píše dětský gastroenterolog na recept. Občas mi ho napíše i dětská. My máme tedy Neocate, ale princip bude určitě stejný. Může mi ho psát do 3 let syna.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
230
4.8.20 20:43

Synovi ho píše alergoložka, doplatek je 70 Kč.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1777
4.8.20 21:01

Ano, ale musí k tomu být důvod. Musí mít diagnózu, jinak to ho nenapíšou. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
797
4.8.20 21:03

Syn má necelé dva roky a předepisuje mi ho celou dobu pediatr. Doplatek okolo 60 korun.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1498
4.8.20 21:21

Mně posílala pediatra recept (dcera tam mela primo napsano „diagnoza: ABKM“) a v lékárně jsem nic neplatila. (obcas jsem koupila plechovku sama bez receptu, kdyz jsem se dr. nedovolala, a to jsem musela normalne platit, cca 350,– Kc). Je to rok zpatky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
339
4.8.20 21:29

Musí k tomu byt i diagnoza, my ho měli kvůli ABKM, bohužel nepomohl, takže jsme skončili na Neocate. Malého něco trapi?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23377
4.8.20 21:30

@verusse synovi ho psal doktor na gastru. Něco málo jsem myslím doplácela, ale už nevím kolik, je to skoro 5 let.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20
5.8.20 11:19

Mam jeden nutrilon 1 allergy care, uz ho nevyužiji, tak kdybys mela zájem :) jinak u male jsme zkouseli nejdrive kojit, porad plakala, myslela jsem si ze hlady, tak jsme pak dali UM, mela hrozne bolesti bricha a hleny ve stolici, pak detska doktorka napsala allergy care a zlepsilo se to :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12
5.8.20 22:27

A museli mu taky nejprve určit diagnózu? Syn byl teď na vyterech a čekají nás ještě nějaká vyšetření tak jestli by mi to moje Dr napsala i bez diagnózy? Sama nám toto Um doporučila ale o receptu se právě ani nezmínila a pak když jsem to četla někde tak mě to zarazilo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12
5.8.20 22:34
@marlenka216 píše:
Musí k tomu byt i diagnoza, my ho měli kvůli ABKM, bohužel nepomohl, takže jsme skončili na Neocate. Malého něco trapi?

Ano malý mel od porodnice tuhý bobky, měl už od porodnice dokrmy od HiPP. Pak jsme na něm skončili plně. Po měsíci jsme změnili na Nutrilon colics a stolice lepší, tmavě zelená, řidší ale furt docela tuhá. Před 2 týdny měl kopřivku, průjem, pak týden dobrý a teď zase průjem. Začátek má teda tuhý, ten nevytlaci a musíme používat rourku. Před 3 týdny cca měl hlen ve stolici a od ty doby má černý krvavý hleny skoro pořád, i když to není teda nějak extra velký množství tak se tam objeví. A taky takový černý tečky co vypadají jako zrníčka kiwi. Dr nám udělala teprve minulý týden v pátek výtěr a čekáme na výsledky, ještě nás čekají testy v laboratoři. Nejvíc mě trápí že se prcek nevykadi sám :zed:
Já jsem si říkala jestli to není alergie na tu laktózu a Dr mě vyvedla z omylu že to by měl už od narození priznaky (mě přijde že má, ale nechci být paranoidní). Myslí si že je to zácpa

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23377
6.8.20 07:52

@verusse no hlavne nechapu na co ten doktor ceka. Jestli ma tak dlouho krev ve stolici, tak bude mit uz hodne poskozene střevo. I kdyz tmava krev, to je jak kdyby to krvaceni bylo nekde v jicnu ci žaludku. Syn mel.vzdy krev jasne cervenou. Jinak pokud by mu delala problem laktoza, tak se dava nutrilon allergy digestive car.
Alergie na laktozu neexistuje. Pouze intolerance. I nas se projevovalo velkym množstvím cireho hlenu, pozdeji na prikrmech objemnou kasovitou nakyslou stolici s nestravnymi zbytky jidla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12
6.8.20 08:02
@Ha-ni píše:
@verusse no hlavne nechapu na co ten doktor ceka. Jestli ma tak dlouho krev ve stolici, tak bude mit uz hodne poskozene střevo. I kdyz tmava krev, to je jak kdyby to krvaceni bylo nekde v jicnu ci žaludku. Syn mel.vzdy krev jasne cervenou. Jinak pokud by mu delala problem laktoza, tak se dava nutrilon allergy digestive car.
Alergie na laktozu neexistuje. Pouze intolerance. I nas se projevovalo velkym množstvím cireho hlenu, pozdeji na prikrmech objemnou kasovitou nakyslou stolici s nestravnymi zbytky jidla.

No musela jsem na doktorku urgovat.. furt počkáme počkáme že je to ještě asi jak si nezvykl na to mlíčko ze si to ještě sedne ale mně to teda přišlo dost divný. Tak aspoň se už rozhoupala na ty vyšetření. Malýho furt bolí bříško nonstop se kroutí spí po 10 minutách a večer je vždy vyřízenej že usne a spí jak špalík. Furt říkala že stolice je vždy v pořádku dokud se tam neobjeví hlen nebo krev. A když už to tam má tak čeká další 3 týdny než mu udělá vyšetření 🙄 doktorka je jinak fakt skvělá ale s tímhle teda nevím no

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23377
6.8.20 08:33

@verusse no chtělo by to co nejdříve nasadit ten NAC. Jaká vyšetření mu ještě dělá? Krev?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama