Nutrilon Allergy digestive care - stolice?

Anonymní
20.12.19 10:11

Nutrilon Allergy digestive care - stolice?

Dobrý den,

dostali jsme cca před týdnem od Dr. předepsané UM - Nutrilon Allergy digestive care, kvůli podezření na alergii na mléko. Dcerá má 6m. Kojím (já mám dietu a nejím mléčné výrobky) a dokrmuji výše zmíněným mlékem. Dcera má ale po něm zeleno hnědou a kašovitou stolici, což jsem z předešlých diskuzí zjistila, že je v pohodě.
Ale sem tam má jako by černé nitky (jako bývá u dětí, když sní banán). Banán jsem ale já ani ona nejedla. Je to normální? Jedná se cca o 5 malých černých kousíčků. Tak nevím, zda je to také z mléka…Napadlo mě, zda to není natrávená krev.
Setkali jste se s tím někdo prosím? Jak popř vypadá natrávená krev u mimča?

Dr. má už dovolenou a já nechci plašit, když se zdá jinak v pořádku.

Díky za odpověď.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

2733
20.12.19 10:26

A proč hned natrávená krev? Ve stolici může být přece cokoliv a nemusí to být zrovna banán. Asi bych takhle nepitvala každé hovínko a neplašila kvůli každé tečce nebo nitce.

U syna se ABKM mimo jiné projevila zánětem střev - a to bylo poměrně dost čerstvé (červené) krve v plínce, hromada hlenu a horečka k tomu.

Natrávenou krev bych očekávala při krvácení z vyšších míst trávicího traktu (dvanáctník, jícen, žaludek). Což bych neočekávala u 6.m mimča, pokud by nesnědlo nějakou hračku. A nespojovala bych s alergií na mléko.

Ty máš dietu, malá předpokládám taky, takže není důvod plašit :-) klidné svátky!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.12.19 10:38

@Whitedog

Napadlo mě to z důvodu, že se na to při předepsání UM doktorka sama ptala, zda nemá v plince i natrávenou krev. Jinak by mě to samotnou ani nenapadlo :-)
Běžně nehoduju zkoumání bobku, ale dostali jsme za úkol sledovat hleny ve stolici. Tak se teď tím hojně prohrabávám a ty černé kousky jsem nevěděla z čeho mohou být :-)
Jinak příkrmy zatím nedáváme, jen mléko, tak pokud by jedla i tuhou stravu, napadlo by mě, že to nebude něco z toho…
Každopádně děkuju za odpověď.

Jinak mohu se prosím zeptat na vaše ABKM - jak se projevovala? Kdy se to po vysazení mléka upravilo?

• Nahlásit
  • Citovat
2733
20.12.19 11:19

Ten hlen i krev uvidíte - aspon v našem případě toho bylo opravdu hodně a nedalo se to přehlédnout nebo něco „prohrabávat“. Můžu případně poslat foto do SZ.

První projevy byly takové, že byl stále nevrlý, v noci špatně spal, pořád plakal, noci byly hodně zlé, ale já to přikládala zubům, po zavedení mléčných příkrmů postupně přestával jíst a váha mu padala dolů, jednoho dne přestal jíst úplně, váhově se propadl do podvýživy, měl zánět střev, hospitalizace a bylo vymalováno. Bylo to hrozné období - probdělé noci a každodenní boj s jídlem, kdy nakrmit jednu dávku trvalo i 5 hodin…
Po vysazení mléka ze stravy velmi rychlý obrat. Upravila se stolice a začal se hlásit o jídlo. S krmením máme stále trochu potíž, ale už to není, co to bylo. Dostává Neocate - je to hnusné, hořké mléko - nechutná mu, nedivím se. Ale něco do něho dostaneme.

Držím palce, ať se vám to brzy spraví. A jak jsem psala - s natrávenou krví bych neplašila. Zvlášť pokud je jinak v pohodě. Držím palce!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.12.19 16:54

@Whitedog

Tak jak to tak čtu, máme to v něčem podobné. Podezření na ABKM máme kvůli tomu, že v noci se co 1-2hod budí. Stává se nám cca měsíc, že v noci hystericky pláče a propíná se do luku. Přisuzuji to prdům, jelikož po chvíli (cca po půl hodině se uklidní a na chvíli zase usne), ale je fakt, že má 6m a koliky by už měly skončit. Přes den je ve směs v pohodě, až na pár případů, kdy není ve své kůži a je nevrlá a podrážděná. Já to přisuzovala vždy buď těm kolikám a nebo také, stejně jako vy zubům (ale žádný nevylezl). Problém jsem myslela, že ji dělají příkrmy, jelikož když jsme po 5m začali s příkrmy (brambory, dýně, cuketa), přes den jen brečela, vrčela a propínala se a noci byly ještě horší. Tak příkrmy jsme přestali dávat, ve dne je to lepší, ale noci stále pláče. Není to žádná hrůza. Hysterák, kdy se propíná, celá se škrábe a ječí má cca 2× za noc a jinak se budí pořád na kojení, co 1-2hod jak jsem psala výše.
V plence má často hlen, už se mi stalo, že vykaká jen hleny (průhledné, nažloutlé), ale to mi Dr. dříve tvrdila, že to je také normální :nevim:
Takže i když mi to do teď přišlo jako blbost, že by byla ABKM, jak to čtu u vás, je to snad i možné…
A vy jste prosím vás i kojila? Vysadila jste naprosto vše mléčné? Mohu si dát třeba kousek mléčné čokolády, nebo je to nutné až tak striktně dodržovat?

Prosím popř. o foto do zprávy, abych popř. věděla. Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
2733
20.12.19 18:59

Napište mi SZ, já vám nemůžu, protože píšete jako anonym. Na sz vám pak můžu i sz odpovědět. Ať mi tady někdo nevyčte, že posílám nechutné fotky pokaděných plín… :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama