Těhotenství po těhotenství s hypotrofickým miminkem

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
100
2.7.22 12:00

Nyní 3.tehu. V druhém tehu hypotrofie plodu

Ahojky, mám dotaz prosím. Jsem po třetí těhotna. První tehu dobrý, druhý už byl problém. Ukončení v 36 tt stim, že tehotenstvi mělo být ukončeno v 34 tt, jen kvůli tomu, že jsem mela covid nechtěli mi to ukončit. Malá byla menší o 3 týdny a nepribirala na váze. Malá už měla horší prutoky poslední dva týdny. Nyní jsem po 3 těhotna. Za 3 týdny mě čeká screening, odebrali mi krev. Z krve mi nyní budou dělat rozsahlejsi vyšetření kvůli predeslemu tehotenstvi. Jen by mě zajímalo zda nekdo byl v obdobné situaci a při dalším tehu bylo vše ok. Mám obavy abych třetí mimi donosila. Vím že každé tehu je jiné. Ale bojím se co to udělá. Děkuji ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
2.7.22 14:36

Ahoj, moje prvni mimco melo taky hypotrofii, spatne prutoky, nerostlo, porad vyvovalavany drive. Muzu se zeptat o co ti ty krevni testy rozsirili? nyni jsem po druhe tehotna a delali mi z krve normalni screening, tak by me zajimalo, co jde navic vystretit :think: u nas byl problem az ke konci tehotenstvi, takze jak to bude nyni, tezko rict :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
100
2.7.22 15:58
@Anonymní píše:
Ahoj, moje prvni mimco melo taky hypotrofii, spatne prutoky, nerostlo, porad vyvovalavany drive. Muzu se zeptat o co ti ty krevni testy rozsirili? nyni jsem po druhe tehotna a delali mi z krve normalni screening, tak by me zajimalo, co jde navic vystretit :think: u nas byl problem az ke konci tehotenstvi, takze jak to bude nyni, tezko rict :nevim:

Mě to zjistili v 30 tt do te doby všechno v pořádku. Jinak ty krevní testy on se ten název nějak jmenuje. Ale co mi gynekolog říkal, tak že je to nějak skrz placentu a nějak zda tam není zase riziko. On tomu říkal název ale za boha si nemůžu vzpomenout jak se to jmenuje. Je to kvůli tomu předešlému tehu. Teď v 10tt mi to odebírali. Nic navíc jsem neplatila říkal že to je jen rozšířené testování.
Docela se toho děsím úplně si nedokážu představit další kolo stresu. Kord když už dvě děti doma mám.

A Teď všechno v pořádku?? Já se toho děsím právě. Že se to bude opakovat. Spíš se bojím že to třeba už by to nastalo teď než třeba až v 32 tt.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
57049
2.7.22 17:19

@Taštička2 měla jsem první dceru extrémně hypotrofickou. Narodila se předčasně v 35. týdnu, kdy průtoky byly velmi nízké a velikostně byla pozadu asi o 6-7 týdnů. Po porodu zjištěny problémy s placentou.
Další těhotenství skončilo ve 13 týdnu, protože začala odumírat placenta a jeden z doktorů mi nechal udělat speciální vyšetření. I když se nepotvrdila žádná vážná trombofilní mutace, tak jsem byla sledovaná na hematologii a píchala jsem si clexan a byla jsem od půlky těhotenství víc hlídaná - každý měsíc ultrazvuky s přeměřením miminka a průtoky. Další děti už se narodily v termínu s normální porodní váhou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
100
2.7.22 19:50

@tezi děkuji. No jsem zvědavá. Doufám že to dopadne dobře

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.7.22 20:37
@Taštička2 píše:
Mě to zjistili v 30 tt do te doby všechno v pořádku. Jinak ty krevní testy on se ten název nějak jmenuje. Ale co mi gynekolog říkal, tak že je to nějak skrz placentu a nějak zda tam není zase riziko. On tomu říkal název ale za boha si nemůžu vzpomenout jak se to jmenuje. Je to kvůli tomu předešlému tehu. Teď v 10tt mi to odebírali. Nic navíc jsem neplatila říkal že to je jen rozšířené testování.
Docela se toho děsím úplně si nedokážu představit další kolo stresu. Kord když už dvě děti doma mám.A Teď všechno v pořádku?? Já se toho děsím právě. Že se to bude opakovat. Spíš se bojím že to třeba už by to nastalo teď než třeba až v 32 tt.

U nas se na tyto problemy prislo zhruba taky kolem toho 30tt pri screeningu, od te doby jsem chodila casteji na kontroly prutoku a tustu. Nyni jsem ve 21.tt druhy screening me teprve ceka, ale dl kontrol vse zatim nastesti v poradku. Me doktorka rikala, ze nekomu ta placenta proste starne rychleji a driv prestava dostatecne vyvizovat :nevim: ted jen rikala, ze mimco budeme vic hlidat, jak roste…

• Citovat
  • Nahlásit
100
2.7.22 20:43
@Anonymní píše:
U nas se na tyto problemy prislo zhruba taky kolem toho 30tt pri screeningu, od te doby jsem chodila casteji na kontroly prutoku a tustu. Nyni jsem ve 21.tt druhy screening me teprve ceka, ale dl kontrol vse zatim nastesti v poradku. Me doktorka rikala, ze nekomu ta placenta proste starne rychleji a driv prestava dostatecne vyvizovat :nevim: ted jen rikala, ze mimco budeme vic hlidat, jak roste…

Jo to mi tenkrát říkali taky. Ale bylo mi divný že jsem v 28 tt byla na kontrole kde jsem měla vše v pořádku. Dokonce mi ještě dr říkal že plodove vody je dost. A v 30 tt mě dr poslala do nemocnice na vyšetření a bylo záhadou jak jsem najednou měla málo plodove vody když před dvěma týdny jí bylo dost a furt ji jak kdyby ubyvalo.. mám obavy ale počítám že budu víc hlídána. I já budu klidnější

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.7.22 07:36
@Taštička2
@Taštička2 píše:
Jo to mi tenkrát říkali taky. Ale bylo mi divný že jsem v 28 tt byla na kontrole kde jsem měla vše v pořádku. Dokonce mi ještě dr říkal že plodove vody je dost. A v 30 tt mě dr poslala do nemocnice na vyšetření a bylo záhadou jak jsem najednou měla málo plodove vody když před dvěma týdny jí bylo dost a furt ji jak kdyby ubyvalo.. mám obavy ale počítám že budu víc hlídána. I já budu klidnější

To je uplne jak me tehotenstvi :lol: take se mi tam jeste objevovala plodova voda-jednou ji bylo malo, priste zase hodne :mrgreen: porad se to ruzne stridalo…mnozstvi plodovky se pry spatne meri, tak jsem se tenkrat uklidnovala, ze kazdy doktor to zmeril proste jinak… Tak snad se nam tento problem ted vyhne.ja jich mam bohuzel v tomto tehotenstvi uz vic, nez dost :,(

• Citovat
  • Nahlásit
100
3.7.22 09:16
@Anonymní píše:
@Taštička2To je uplne jak me tehotenstvi :lol: take se mi tam jeste objevovala plodova voda-jednou ji bylo malo, priste zase hodne :mrgreen: porad se to ruzne stridalo…mnozstvi plodovky se pry spatne meri, tak jsem se tenkrat uklidnovala, ze kazdy doktor to zmeril proste jinak… Tak snad se nam tento problem ted vyhne.ja jich mam bohuzel v tomto tehotenstvi uz vic, nez dost :,(

Já ji furt měla dost, le pak od toho 30 tt méně a méně.. nejvíc mě dostalo. Když na poslední kontrole mě kontrolovala paní doktorka a ta se omluvila že skočí ještě pro kolegyni. A zůstal tam semnou medik, který mě uklidňoval jak se detatku daří a že je všechno dobrý. A přišla druhá paní doktorka všechno zkontrovala a odešly spolu do vedlejší místnosti.. po chvíli přišli ze mála musí akutně ven a já čuměla jak puk. A já vydesena že porod neudycham.. navíc mě otestovali na covid. Pak přišel primář kdy mi oznámil že jsem na covid pozitivní a že porod vyvolat nemůžeme a ještě udělal vyšetření kde mi řekl že už riskujeme hodně. Ale naštěstí vše dopadlo dobře.. Ale i tak mám šílenou hrůzu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.7.22 17:03
@Taštička2
@Taštička2 píše:
Já ji furt měla dost, le pak od toho 30 tt méně a méně.. nejvíc mě dostalo. Když na poslední kontrole mě kontrolovala paní doktorka a ta se omluvila že skočí ještě pro kolegyni. A zůstal tam semnou medik, který mě uklidňoval jak se detatku daří a že je všechno dobrý. A přišla druhá paní doktorka všechno zkontrovala a odešly spolu do vedlejší místnosti.. po chvíli přišli ze mála musí akutně ven a já čuměla jak puk. A já vydesena že porod neudycham.. navíc mě otestovali na covid. Pak přišel primář kdy mi oznámil že jsem na covid pozitivní a že porod vyvolat nemůžeme a ještě udělal vyšetření kde mi řekl že už riskujeme hodně. Ale naštěstí vše dopadlo dobře.. Ale i tak mám šílenou hrůzu

Teda, tak to verim, ze jsi mela nervy na pochodu 8o hlavne, ze to dopadlo dobre :palec: me dost desilo, kdyz jsem dostala vysledky do ruky, v nich usecka, co je normalni rozptyl a my byly treba 1,5cm za :zed: to cislo by me asi nedesilo tolik, jako videt, ze jsme uplne mimo hranice…zpetne, kdyz vidim, co mame za poblemy ted, tak tohle uz nehodnotim jako velkou hruzu…prutoky se hlidaly, vyhodnotili, ze mimcu bude uz lepe venku, tak se porod vyvolal a vse dobre dopadlo :dance:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat