O jaké zranění kotníku se jedná? viz. Foto

Napsat příspěvek
Velikost písma:
356
14.9.21 18:21
@Anonymní píše:
Zítra jdeme, ale spíše mě zajímá jestli mu řekne ať si to leduje nebo jak se to léčí…

Boze, tak po druhe. Jed s nim na pohotovost. Tam mu udelaji rtg a reknou ti, jak to budou lecit. Ty chces porad vedet, jak ho budou lecit, ale k doktorovi ho nevezmes, aby zjistili co s tim ma. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.9.21 18:21

Dočetla jsem se, že prvni tri dny se to má nechat že to může být jen natažené, ale dneska už to třetí den je..

• Citovat
  • Nahlásit
356
14.9.21 18:22
@Anonymní píše:
Já jsem v práci manžel nemůže, ale v klidu to kluka nebolí, jinak bychom jeli dnes…

No a z prace prijdes v kolik?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.9.21 18:25

Cca kolem 22hodiny…

• Citovat
  • Nahlásit
3806
14.9.21 18:28

Co zas hysterčíte? Kluk s tím čtyři dny pajdá, ale dneska večer musí jet na pohotovost nebo se stane katastrofa? Helikoptérou, ne? :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.9.21 18:31

Díky, spíše jsem čekala jestli to nebude tedy jen natažené když by to mělo být do dvou dnů splasknuté a celkem v normálu, ale ono nic. V neděli odpoledne se mu to stalo, takže s tím pajdá tři dny. Jen jsem spíše potřebovala vědět, co to může být když to natažení by vypadalo po těch dnech jinak…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
14.9.21 18:33
@Anonymní píše:
Myslíte, že se zlomenou nohou by se na tu nohu postavil? To určitě ne, tedy alespoň si myslím, že kdyby to byla zlomenina, tak by to měl hodně oteklé a naopak by se to zhoršovalo…

Já jsem si zlomila nohu těsně pod kolenem a přesto jsem na tom dokázala ujít asi 3 metry, poté tedy již ne. Ale měla jsem kost napůl, musela jsem na operaci. S kotníkem (naštíplým) jsem chodit dokázala.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
14.9.21 18:34
@Anonymní píše:
Já jsem si zlomila nohu těsně pod kolenem a přesto jsem na tom dokázala ujít asi 3 metry, poté tedy již ne. Ale měla jsem kost napůl, musela jsem na operaci. S kotníkem (naštíplým) jsem chodit dokázala.

A kotník si měla také oteklý, měla si modřinu? Říkám si, že natažení by bylo lepší, natržení horši tak si říkám zda tam nebude něco naštípnuté. Díky

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
14.9.21 18:37
@Anonymní píše:
A kotník si měla také oteklý, měla si modřinu? Říkám si, že natažení by bylo lepší, natržení horši tak si říkám zda tam nebude něco naštípnuté. Díky

Ano, měla jsem ho oteklý a modřinu si nepamatuji, ale možná tam byla. Už je to spousta let. Stalo se mi to na dovolené hned první den. Na kotník jsem dostala sádru pod koleno a byla jsem několik týdnů (3-4) se sádrou. A samozřejmě berle jsem vyfasovala.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
14.9.21 18:38
@Anonymní píše:
Ano, měla jsem ho oteklý a modřinu si nepamatuji, ale možná tam byla. Už je to spousta let. Stalo se mi to na dovolené hned první den. Na kotník jsem dostala sádru pod koleno a byla jsem několik týdnů (3-4) se sádrou. A samozřejmě berle jsem vyfasovala.

U syna je to komplikované, modřinu nemá, chodit může ale silně to bolí při běhu, při schodech pokud přenese hodně váhu na nohu tak se mu prý podlomí. Netuším. Uvidíme co řekne lékař.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
14.9.21 18:39

Rozhodně se synem někdo k doktorovi jeďte. Já si zlomila kotník a i přes velkou bolest jsem s ním chodila, protože jsem měla doma miminko a nebyla jiná možnost. K doktorovi jsem s tím nešla, takže několik týdnů jsem byla v bolestech a dopadla jsem tak, že i teď po x letech mě jednou za čas začne bolet a musím na obstřiky, protože se mi tam dělá zánět. Měla jsem to teda nateklé a celé fialové, ale chodit s tím přes bolest šlo.

• Citovat
  • Nahlásit
2448
14.9.21 18:48

Jsou věci se kterýma bych čekala a věci se kterýma ne - s timhle bych jela na rtg hned, může to být jen výron, ale taky tam může být natržený vaz, nebo naštíplá kost a to se takhle bez vyšetření fakt nepozná, ale jestli jste s tim chudáka nechali tři dny, tak do zítřka už to opravdu vydrží…
Jinak naraženina bolí kolikrát víc než zlomenina, to máš mylný informace, že by to po 2 dnech přestalo bolet…
Aspoň mu dejte nohu do zvýšený polohy a ledujte a ať na to šlape co nejmíň a hlavně neběhá

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.9.21 18:55
@Nickjmeno píše:
Jsou věci se kterýma bych čekala a věci se kterýma ne - s timhle bych jela na rtg hned, může to být jen výron, ale taky tam může být natržený vaz, nebo naštíplá kost a to se takhle bez vyšetření fakt nepozná, ale jestli jste s tim chudáka nechali tři dny, tak do zítřka už to opravdu vydrží…
Jinak naraženina bolí kolikrát víc než zlomenina, to máš mylný informace, že by to po 2 dnech přestalo bolet…
Aspoň mu dejte nohu do zvýšený polohy a ledujte a ať na to šlape co nejmíň a hlavně neběhá

Jasný, kluk neběhá. Ale víte co, prostě polovina hovoří pro stranu tu, a druhá pro něco jiného. Kluk si stěžoval, že když má nohu položenou o opěrku na nohy, tak ho ta vnější strana hodně bolí na pár vteřin tak si říkám, jestli to fakt nemůže být naštípnuté. Zítra s ním dojedu, dnes už to nestihnu…

• Citovat
  • Nahlásit
2279
14.9.21 18:58
@Anonymní píše:
A kotník si měla také oteklý, měla si modřinu? Říkám si, že natažení by bylo lepší, natržení horši tak si říkám zda tam nebude něco naštípnuté. Díky

U zranění kotníku bych neriskovala a jela hned v ten den…
Já jsem si vymkla kotník - křupnutí, otok, kotník hrál všemi barvami. Ale chodila jsem s ním, protože jsem musela a protože to klesne samo…no někdy je člověk blbý.
Kotník jsem měla vymknutý a zpřetrhané vazy k tomu. Výsledek i po 4 letech se občas bolestivě ozve…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.9.21 19:01

Mám aktuální zkušenost. Dcera přijela na konci prázdnin z tábora s nateklým kotníkem. Dva dny ji s tím nechali chodit, aniž by se na to kdokoli podíval. Myslela jsem, že má jen výron, přes to jsem ji poslala s mužem na pohotovost (bylo to v sobotu). Za tři hodiny mi volali, že jsou na sádrovně, že má naštíplou kost. Sádra na tři týdny, takže rtg je nutný, pouhým okem nic nezjistíš. Jela bych co nejdříve.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat