O kolik se zkrátí spotřebitelský úvěr?

458
4.12.20 21:32

O kolik se zkrátí spotřebitelský úvěr?

Ahoj, moje máma má úvěr 370 000kč od května 2016 do května 2024 (kvůli družstevnímu bytu), za chvíli tam bude dluh 190 000kč.
Rozprodávala jsem věci atd. a na Vánoce dostane 50 000kč, aby se zkrátila ta doba splácení, úroková sazba je 8,99% :pocitac:
Myslíte, že to udělá víc jak půl roku?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6217
4.12.20 21:41

Tak vemte 50000 deleno mesicni splatkou a jste tam +-.

A jinak nekoukejte na urok, ale na RPSN.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
458
4.12.20 21:48

@Cenarius

To mi vychází malinko přes 9 měsíců, to by bylo super :dance:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
119
5.12.20 12:44
@Cenarius píše:
Tak vemte 50000 deleno mesicni splatkou a jste tam +-.A jinak nekoukejte na urok, ale na RPSN.

Nejsem si úplně jistá, že to takhle funguje. Něco spolkne poplatek za vyčíslení a něco poplatek za mimořádnou splátku.

Jinak naprostý souhlas s RPSN.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1140
5.12.20 14:40

Zkus převést mamce pujcku k Zonky, moji máme sandaly úrok taky z 8.9 na 4.9.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
458
5.12.20 20:57

...

@pionyrka píše:
Zkus převést mamce pujcku k Zonky, moji máme sandaly úrok taky z 8.9 na 4.9.

Já jí bohužel nic převést nemůžu a bohužel, tak jako tak, se zaplatí celá částka, také jsem dřív pořád mluvila o převedení, ale ona se zkrátí jen doba, všechny úroky se zaplatí, i kdybychom tam daly celou částku dnes - tedy myslím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
458
5.12.20 21:00

...

@Ojanka píše:
Nejsem si úplně jistá, že to takhle funguje. Něco spolkne poplatek za vyčíslení a něco poplatek za mimořádnou splátku.Jinak naprostý souhlas s RPSN.

Nejsem si jistá, zda je tam poplatek za mimořádnou splátku, jen nám bylo řečeno, že to nevidí rádi :mrgreen:
A ještě si počítat za vyčíslení? Chjo, tenkrát když jsme se stěhovaly, tak nás tam přivedl nějaký poradce od realitky, chlapi na sebe mrkali… :pocitac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4
8.12.20 03:59
@Monik29 píše:
Já jí bohužel nic převést nemůžu a bohužel, tak jako tak, se zaplatí celá částka, také jsem dřív pořád mluvila o převedení, ale ona se zkrátí jen doba, všechny úroky se zaplatí, i kdybychom tam daly celou částku dnes - tedy myslím.

Tak to nefunguje. Pokud udělá mimořádnou splátku, tak o tu se zmenší dlužná částka, ze které se počítají úroky průběžně. Pokud je to tedy nějaká solidní banka a ne nějaký lichvář.
Společnost, se kterou jsem řešila hypo, má na stránkách kalkulačku, kde si u úvěru můžete vypočítat, jaký efekt má předčasná splátka. Nevím, jestli by se to nebralo jako reklama, tak kdyžtak napište a já vám pošlu odkaz do zprávy. :)
A úrok 8,9 je dost v dnešní době, zkuste to refinancovat. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
458
8.12.20 15:46

Mamka.29

@Mamka.29 píše:
Tak to nefunguje. Pokud udělá mimořádnou splátku, tak o tu se zmenší dlužná částka, ze které se počítají úroky průběžně. Pokud je to tedy nějaká solidní banka a ne nějaký lichvář.
Společnost, se kterou jsem řešila hypo, má na stránkách kalkulačku, kde si u úvěru můžete vypočítat, jaký efekt má předčasná splátka. Nevím, jestli by se to nebralo jako reklama, tak kdyžtak napište a já vám pošlu odkaz do zprávy. :)
A úrok 8,9 je dost v dnešní době, zkuste to refinancovat. :)

Napsala jsem zprávu :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat