O kolik zvýšit výživné a jak?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.11.18 11:51
O kolik zvýšit výživné a jak?

Ahoj, prosím o radu..jsem rozvedena, mám s bývalým manželem dva syny-6 a 9 let..nyní se mi narodila holcicka s nynějším přítelem..přemýšlím o zvýšení alimentu na syny..impuls mi k tomu vlastně dal bývalý manžel, když mi dost nevybiravym způsobem řekl, ze ať si srovnam kluky, ze od nich nechce slyšet, ze k němu nechtějí jezdit, nebo ze přestane platit školku a školu, jak jsme se kdysi domluvili mezi sebou :cert: dost mě tím naštval..kluci si totiž bere minimálně, tak 3-4dny v mesici s oni si už příště odvykli s nechtějí tam moc jezdit..navíc jak mame doma malé miminko, jsou raději tady..samozřejmě bych rada, aby rám jezdili. nijak je neockuji proti němu, vždy jsem jejich vztah podporovala..a­limenty mame po dohodě potvrzené soudem od roku 2014 kdy jsme se rozvadeli 2800Kc na mladšího a 3200Kc na staršího..mezi sebou jsme se tenkrát domluvili, ze bude ještě platit školu a školku cca dohromady 1000Kc..to šle není nikde psáno a parkrat už mě tím vydíral.. navíc se to ztrhava mě s nebavi mě to z nej pak každý měsíc dolovat..je to zedník, dříve byl zaměstnaný pod někým a asi 2 roky už se s kamarádem osamostatnil a založili si ve dvou firmu a práce mají dost, dokonce jsem se dozvěděla, ze někde prohlašoval, ze ta 20000-30000Kc by nikam jinam dělat nešel..bydlí se svou přítelkyni v pronajatém bytě, koupili parcelu a budou stavět..taky si pořídil velké firemní auto za 300000Kc..klukům toho nad rámec moc nekoupí, zaplatil jim v létě tábor, jinak nic moc..vzhledem k tomu, ze náklady na děti stoupají a také míjí příjem se ted na rodičovské sníží skoro o 2/3 bych rada zazadala o zvýšení..problém asi bude, ze vždy obcházet danové přiznání, přiznává minimum a myslím, ze to tak děla porad..myslíte, ze je reálná šance aby mi zvýšili alimenty? prvne se s nim chci domluvit, ale myslím, ze moc neuspěji, bohuzel nemáme dobre vztahy..když to dam k soudu, o kolik mi je můžou zvýšit? vubec nemam představu o kolik si říct..bojím se, ze když to dam k soudu, zvýší mi to třeba jen o 1000Kc a ja na tom budu stejně jako před tím, když platil on školu a školku. protoze samozřejmě řekne, ze to přestane platit když mi to zvýší..prosím o radu..

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
vertunka
Závislačka 4815 příspěvků 26.11.18 11:57

Podle mě platí dost. A za to, že jsi ty na rodičovské on nemůže.

Delaltctrl
Ukecaná baba ;) 2013 příspěvků 26.11.18 11:59
@Anonymní píše:
Ahoj, prosím o radu..jsem rozvedena, mám s bývalým manželem dva syny-6 a 9 let..nyní se mi narodila holcicka s nynějším přítelem..přemýšlím o zvýšení alimentu na syny..impuls mi k tomu vlastně dal bývalý manžel, když mi dost nevybiravym způsobem řekl, ze ať si srovnam kluky, ze od nich nechce slyšet, ze k němu nechtějí jezdit, nebo ze přestane platit školku a školu, jak jsme se kdysi domluvili mezi sebou :cert: dost mě tím naštval..kluci si totiž bere minimálně, tak 3-4dny v mesici s oni si už příště odvykli s nechtějí tam moc jezdit..navíc jak mame doma malé miminko, jsou raději tady..samozřejmě bych rada, aby rám jezdili. nijak je neockuji proti němu, vždy jsem jejich vztah podporovala..a­limenty mame po dohodě potvrzené soudem od roku 2014 kdy jsme se rozvadeli 2800Kc na mladšího a 3200Kc na staršího..mezi sebou jsme se tenkrát domluvili, ze bude ještě platit školu a školku cca dohromady 1000Kc..to šle není nikde psáno a parkrat už mě tím vydíral.. navíc se to ztrhava mě s nebavi mě to z nej pak každý měsíc dolovat..je to zedník, dříve byl zaměstnaný pod někým a asi 2 roky už se s kamarádem osamostatnil a založili si ve dvou firmu a práce mají dost, dokonce jsem se dozvěděla, ze někde prohlašoval, ze ta 20000-30000Kc by nikam jinam dělat nešel..bydlí se svou přítelkyni v pronajatém bytě, koupili parcelu a budou stavět..taky si pořídil velké firemní auto za 300000Kc..klukům toho nad rámec moc nekoupí, zaplatil jim v létě tábor, jinak nic moc..vzhledem k tomu, ze náklady na děti stoupají a také míjí příjem se ted na rodičovské sníží skoro o 2/3 bych rada zazadala o zvýšení..problém asi bude, ze vždy obcházet danové přiznání, přiznává minimum a myslím, ze to tak děla porad..myslíte, ze je reálná šance aby mi zvýšili alimenty? prvne se s nim chci domluvit, ale myslím, ze moc neuspěji, bohuzel nemáme dobre vztahy..když to dam k soudu, o kolik mi je můžou zvýšit? vubec nemam představu o kolik si říct..bojím se, ze když to dam k soudu, zvýší mi to třeba jen o 1000Kc a ja na tom budu stejně jako před tím, když platil on školu a školku. protoze samozřejmě řekne, ze to přestane platit když mi to zvýší..prosím o radu..

Já myslím, že z něj dolujes dost. Jsout k u tvoje děti, on nemá platit všechno. A to že jsi na mateřský a vypadl ti příjem, tak to musí dorovnat tvůj nynější chlap. Myslíš jako těch 20-30 co on má je taková bomba aby ti platil třeba 9000? Když říkáš že zvýšení litr je málo…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.11.18 12:07

@Delaltctrl
To jsi mě špatně pochopila,řekl,ze by za 20000-30000Kc jinam dělat nešel,ze by se mu to nevyplatilo..takže předpokládám,ze má přes 30000Kc..

Markéta80
Hvězda diskuse 41367 příspěvků 26.11.18 12:08

to že jsi na rodičáku za to on nemůže. To tě má víc dávat partner společného dítěte. Už jsi mu to řekla že chceš víc protože máš další dítě :mrgreen:

Delaltctrl
Ukecaná baba ;) 2013 příspěvků 26.11.18 12:09
@Anonymní píše:
@Delaltctrl
To jsi mě špatně pochopila,řekl,ze by za 20000-30000Kc jinam dělat nešel,ze by se mu to nevyplatilo..takže předpokládám,ze má přes 30000Kc..

Tohle to že když vydělává víc má platit víc já neuznávam… Potřeby dětí jsou pořád skoro stejný. A uvedom si že že on nemá platit všechno. A tvůj rodičák sis zařídila sama a vypadly příjem si náhrad jinde, třeba u aktuálního oplodnitele.

elan
Kecalka 213 příspěvků 26.11.18 12:10

pokud přiznává minimum, tak bych nežádala o zvýšení. Naopak až bude mít děti s přítelkyní může pak žádat o snížení, z důvodu další vyživovací povinnosti.

Uživatel je onlinekarkarka
Závislačka 3074 příspěvků 26.11.18 12:11

Plati 7000.to se mi zda adekvátní.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.11.18 12:16

No ja si nepředstavují nějakou horentní sumu,v podstatě mi jde o to,ze mě porad vydírá Tou školku a školou a mě to už nebavi..

Sany80s
Kelišová 6724 příspěvků 26.11.18 12:17

Určitě neargumentuj tím, že jsi na rodičáku, to je rozhodnutí tvoje a tvého partnera, a proto tento výpadek nehraje roli.
Zažádala bych o zvýšení s tím, že více vydělává a že jste se dohodli na tom, že bude platit školku a on tě tím vydírá.
Navíc bych řekla, že se bere kluky málo, tudíž je větší podíl péče na tobě, a proto chceš zvýšit alimenty.
To, co jsem vypsala, jsou pádné argumenty. Chtěla bych okolo 4000 na každého.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.11.18 12:19

A jakou roli hraje to danove přiznání,když ho obchází??dekuji

Sany80s
Kelišová 6724 příspěvků 26.11.18 12:22
@Anonymní píše:
A jakou roli hraje to danove přiznání,když ho obchází??dekuji

Roli hrát může, soud není hloupý, ale pokud člověk nějak nedokáže, že žije nad poměry toho, co uvádí, tak soud vezme nějakou průměrnou částku pro vzdělání a povolání v tom kraji a ta bývá bohužel nižší, co mi tak okolí říkalo.

Delaltctrl
Ukecaná baba ;) 2013 příspěvků 26.11.18 12:25
@Anonymní píše:
No ja si nepředstavují nějakou horentní sumu,v podstatě mi jde o to,ze mě porad vydírá Tou školku a školou a mě to už nebavi..

No tak ji plat sama…

Kolik svých peněz pouzijes na děti?

Delaltctrl
Ukecaná baba ;) 2013 příspěvků 26.11.18 12:27

Jo jo, a proto je lepší nemít děti. Než řešit nenasytné matky děti…

Co takhle mu vyjít vstříc a domluvit dětem? Jsou skoro pořád s tebou máš na ně větší vliv. Každej někdy musí dělat i to co nechce…

VitaminC
Zasloužilá kecalka 707 příspěvků 26.11.18 12:29

O zvyseni bych zazadala, z duvodu zmeny pomeru, tobe vypadl prijem, kluci rostou. Zazadala bych si o vic, ale pocitala bych navrch s tou tisicovkou. Budes ji mit jistou a nebudes se muset nechat vydirat.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Trest za autonehodu? Lucie Gelemová vystřídala v rodině Dádu Patrasovou

Herečce Dagmar Patrasové (62) se celý život bortí přímo pod rukama. Nejenže... číst dále >

Sbohem, kokote: Zákon zachování buranství aneb v čem je Rytmus opravdový král

I když stále stoupá počet těch, kteří tu dovolenou absolvovali a po pár dnech... číst dále >

Články z Ona Dnes

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >