O miminko se starám sama a sama se cítím

Anonymní
17.11.20 12:38

O miminko se starám sama a sama se cítím

Ahoj maminky. Omlouvám se za anonym, ale stydím se za svoji situaci… S přítelem šest let, dítě chtěl, ale absolutně se nestará, vstávám já, přebaluji, koupu, starám se, chlacholím, utěšuji, když pláče, trápí ho prdiky dost. Bohužel rodiče už nemám, babičky taky ne, co se týče rodiny, jsem úplně sama. Přítel dítě strašně chtěl, fungovalo to, ale absolutně se nestará. Ani s domácností mi nepomůže. Když ho prosím, aby umyl nádobí, tak že jo a je tu další tři dny, já už se na to nemůžu dívat tak to umyju, takhle je to i s vanou a se vším. Vařím… Cítím se strašně sama. Jelikož mi rodiče strašně chybí, doléhá to na mě ještě víc, když mám vlastní miminko, jsou mu čtyři měsíce. Nevím, jak to všechno sama zvládnu. Navíc bydlíme v jedna plus jedna a místa tu je jak v psí boudě, prý dočasně než si vezmeme hypotéku. Ale názor se změnil a prý v téhle době, kdy je vše nejisté včetně práce, tak tady nějak dítě vychovame, že byty jsou drahé a tenhle nájem jde, na Prahu ano rozhodně, ale… sousedi prý takto vychovali dvě děti. Nemám už kam dát ani zimní fusak… Není to ani hezká čtvrť, kam jít s kočárkem, je do místo a jinak prd. Dobře, nějak to zvládnu, ale jde o to, že mi žádná babička nepohlida, nepomůže a já jsem pořád jen a jen s malým a je mi strašně líto, když vidím okolo sebe všechny ty babičky tlačit kočárek nebo chlapa… Je mi strašně smutno. Jsem slušná, k lidem se chovám hezky a všechno je tak špatně. Často brečím, protože to celé s malým je jen na mě a takhle to prostě bejt nemělo… Nemám žádnou mámu, nikoho, s kým se jít s kočárkem projít, popovídat. Mám tu jednu kamarádku a to je vše. Je mi strašně smutno…
Vlastně se omlouvám, jen nevím proč jsem se asi musela vypsat, protože doma tyhle pocity vůbec řešit nemůžu, není tady žádné pochopení…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9333
17.11.20 12:48

Hele, ono je to strašně těžký. Realita po porodu je ale jiná, než očekávání, obzvlášť u prvního dítěte. Bavila jsi se o tom s partnerem? Proč se nepodílí na péči o dítě? Nejde přece jen o to, aby ti to ulehčil, ale aby mezi ním a miminkem budoval vztah. Spousta mužů z toho má strach, bojí se, že miminku ublíží, že to nebudou umět. Oni to nemají tak automatické, jako my. Co se úklidu týká neporadím, já si uklízím sama i se dvěma batolaty a nemůžu říct, že bych nestíhala a to máme být poměrně větší a větší děti nadělají více nepořádku. Ale to máme tak nastavené my. Před porodem se partner na domácnosti podílel? Nebo jsi čekala, že se narozením miminka sám od sebe změní?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4363
17.11.20 12:49

:hug: :hug: :hug: :hug: Chápu tě. :( A sourozence asi taky nemáš, že?! :( Nebo nějaké vzdálené příbuzné? Vím, že to je těžké. :(
A co třeba najít si na emiminu nějakou kamarádku v tvém okolí. Mohly byste chodit ven a povídat si o všem. A případně by ti i syna časem sem tam mohla pohlídat a i ty ji. :hug: :hug:
Rada bych ti pomohla, ale nejsem z Prahy.
A chlap rodiče má? Že bys mohla jezdit za jeho rodičema? Je toho na Tebe hodně. Ještě v tom málem bytě a nemáš se komu vypsat. Venku taky není moc hezky, abys mohla trajdat celý den jako v létě. :think:
Neboj, až bude syn větší, tak to bude lepší a lepší. A bez pomoci chlapa to zvládneš. Ale asi by to chtělo víc trisknout do stolu, jinak se nic nezmění. Chlap tě má jako chuvu a uklízečku. :roll: Chápu že teď se nechce stěhovat a nebo brát hypotéku v téhle době. A dá se to být tak v malém bytě, ale je to víc na psychiku no.
Prostě by to chtělo tu pořádnou kamarádku. A děsně by ti to pomohlo vím o čem mluvím. :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
123
17.11.20 12:52

Ahoooj :mavam: Co si dat inzerat, normalne nekam na to, ze hledas kamaradkz nebo nekoho na pokec? Urcite by se v Praze nejaka babca nasla, co by byla taky rada za spolecnost… a co nejake detske centrum, kam chodej maminy s prckem? Na 1 stranu bych mozna sla na tveho chlapa jinak, chces mit cistou sklenicku, do ceho si udelat kafe a z ceho se najist a nejist to rukama? Tak se chop houbicky a taky neco delej… spousta chlapu ma zazitych ze zenska na matersky se stava jejich sluzkou a poskokem a ruku k dilu neprilozej… chtel dite? Je z pulky jeho?? Tak at se stara chlapec :nevim: materska neni zadna pohoda, kolikrat venovat se cely den ubrecenemu prckovi je narocnejsi nez si odkroutit 8hodinovku ve fabrice… nebo mu dej maleho, ze si potrebujes neco koupit nebo odpocnout, ustroj se a odejdi… pripadne bouchni do stolu a rekni, ze takhle si to teda vazne nepredstavujes a rekni mu na rovinu, co po nem chces… mam doma taky trochu flegmouse, ale kdyz neco potrebuju zaridit ci udelat a dodam sluvko idealne ihned, zvedne se a jde delat… a kdyz budes chtit, klidne napis sz a muzeme prohodit par vet :) :dance:

Příspěvek upraven 17.11.20 v 12:53

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9333
17.11.20 12:53

Jen tedy dodám, že tvoje pocity chápu. Moji rodiče jsou,, na baterky", o děti se zajímá jen má máma, ale raději po telefonu. Táta zájem nemá vůbec. Tchanovce neznám, manžel se s nimi nestýkal už v době, kdy mě poznal. Navíc bydlím v zahraničí a kamarády tu máme jen jedny. Ale i přesto se scházíme nanejvýš 1× do měsíce, všichni pracují na směny. Ale čím jsou děti větší, tím více času a pozornosti potřebují a mně lidé chybí čím dál tím méně. :nevim: ale je pravda, že mám měsíčně pár směn v práci, kdy hlídá manžel a já se dostanu mezi lidi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17.11.20 13:06

Tak nevím jestli tohle nazivat přítelem či omylem? :nevim: tak třeba pochopím že přebalování krmení by delalo problém když je prcek tak malý ale kur.. nějaké zas..ne nádobí a úklid domácnosti to už je lempl. Hypo bych sním nechtěl ani na kadibudku. HLAVNĚ ŽE DÍTĚ UMI UDĚLAT :potlesk: :potlesk: :potlesk: hrdina :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17.11.20 13:07

Omlouvám se holky bez těch slov to prostě nešlo vaří mi krev v žilách :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.11.20 13:20
@Aduš8 píše:
Hele, ono je to strašně těžký. Realita po porodu je ale jiná, než očekávání, obzvlášť u prvního dítěte. Bavila jsi se o tom s partnerem? Proč se nepodílí na péči o dítě? Nejde přece jen o to, aby ti to ulehčil, ale aby mezi ním a miminkem budoval vztah. Spousta mužů z toho má strach, bojí se, že miminku ublíží, že to nebudou umět. Oni to nemají tak automatické, jako my. Co se úklidu týká neporadím, já si uklízím sama i se dvěma batolaty a nemůžu říct, že bych nestíhala a to máme být poměrně větší a větší děti nadělají více nepořádku. Ale to máme tak nastavené my. Před porodem se partner na domácnosti podílel? Nebo jsi čekala, že se narozením miminka sám od sebe změní?

Prý čeká na interakci, že ho to prostě nebaví takhle mi nějak řekl a když řve, nemá trpělivost, za dvě minuty hned, že to dělat nebude, když to nepomáhá… Říkám musíš mít trpělivost, je jasný, že když ho trápí prdiky a řve, že za minutu nic nepomůže, to prostě trvá dyl… Ale o to nejde, já uklidím, uvařím, jde o to, že je mi strašně smutno, že nemůžu pozvat mámu, babičku na návštěvu, projít se s kočárkem s někým… Ze proste mi chybí…

• Citovat
  • Nahlásit
539
17.11.20 13:21

A jak dlouho je v práci? To je pro mě taky důležité, jestli pracuje denně osm nebo 12 hodin.

A řekla jsi mu, že potřebuješ pomoc? Můj chlap tu práci doma taky nechce vidět, ale když řeknu, tak jde a udělá to.

Co se týče dítěte, tam chová si ho třeba aspoň?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
539
17.11.20 13:22
@Anonymní píše:
Prý čeká na interakci, že ho to prostě nebaví takhle mi nějak řekl a když řve, nemá trpělivost, za dvě minuty hned, že to dělat nebude, když to nepomáhá… Říkám musíš mít trpělivost, je jasný, že když ho trápí prdiky a řve, že za minutu nic nepomůže, to prostě trvá dyl… Ale o to nejde, já uklidím, uvařím, jde o to, že je mi strašně smutno, že nemůžu pozvat mámu, babičku na návštěvu, projít se s kočárkem s někým… Ze proste mi chybí…

Jak radili holky, tak zkusit najít kamarádku třeba na eMiminu, jinak co třeba přítelova rodina? Nema třeba on sestru?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.11.20 13:26
@Maja25 píše: :hug: :hug: :hug: :hug: Chápu tě. :( A sourozence asi taky nemáš, že?! :( Nebo nějaké vzdálené příbuzné? Vím, že to je těžké. :(
A co třeba najít si na emiminu nějakou kamarádku v tvém okolí. Mohly byste chodit ven a povídat si o všem. A případně by ti i syna časem sem tam mohla pohlídat a i ty ji. :hug: :hug:
Rada bych ti pomohla, ale nejsem z Prahy.
A chlap rodiče má? Že bys mohla jezdit za jeho rodičema? Je toho na Tebe hodně. Ještě v tom málem bytě a nemáš se komu vypsat. Venku taky není moc hezky, abys mohla trajdat celý den jako v létě. :think:
Neboj, až bude syn větší, tak to bude lepší a lepší. A bez pomoci chlapa to zvládneš. Ale asi by to chtělo víc trisknout do stolu, jinak se nic nezmění. Chlap tě má jako chuvu a uklízečku. :roll: Chápu že teď se nechce stěhovat a nebo brát hypotéku v téhle době. A dá se to být tak v malém bytě, ale je to víc na psychiku no.
Prostě by to chtělo tu pořádnou kamarádku. A děsně by ti to pomohlo vím o čem mluvím. :hug:

Děkujuuu…! :andel: Ja jsem tady už kamarádku hledala nebo paní, babičku i na jednom serveru, ne na hlídání, nebo dary nebo nevím co, jen jako společnost, já bych klidně nějaké stařence nebo pánovi, který je sám, sama došla s malým v nosítku nakoupit nebo koupila dortík a kafe, šli bychom na prochazku, ale nenašla jsem. I tady jsem měla, že hledám kamarádku z Palmovky… Ozvaly se mi dvě mimo tuhle lokalitu, jedna se akorát vychloubala, že měla letos svatbu, že dostali od rodičů pozemek vedle jejich baráku, že staví dům atd, prostě jinej svět a druhá se jen chtěla vypsat a že je moc introvertni že vlastně ani nikoho nepotřebuje a že na nějaký společný venčení děti není… Ono prostě na Palmovce lidi s miminky nebydlí… A chápu proč.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
17.11.20 13:31
@Anonymní píše:
Děkujuuu…! :andel: Ja jsem tady už kamarádku hledala nebo paní, babičku i na jednom serveru, ne na hlídání, nebo dary nebo nevím co, jen jako společnost, já bych klidně nějaké stařence nebo pánovi, který je sám, sama došla s malým v nosítku nakoupit nebo koupila dortík a kafe, šli bychom na prochazku, ale nenašla jsem. I tady jsem měla, že hledám kamarádku z Palmovky… Ozvaly se mi dvě mimo tuhle lokalitu, jedna se akorát vychloubala, že měla letos svatbu, že dostali od rodičů pozemek vedle jejich baráku, že staví dům atd, prostě jinej svět a druhá se jen chtěla vypsat a že je moc introvertni že vlastně ani nikoho nepotřebuje a že na nějaký společný venčení děti není… Ono prostě na Palmovce lidi s miminky nebydlí… A chápu proč.

Nemusíš přeci hledat jen na Palmovce. A ta druhá pochybuju, že se jen chtěla vypsat. Taky dost záleží co jsi nabízela ty jí. ;)

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
17.11.20 13:31
@Nicole 1234 píše:
Jak radili holky, tak zkusit najít kamarádku třeba na eMiminu, jinak co třeba přítelova rodina? Nema třeba on sestru?

Jeho rodina nic. Máma je takový generál, má ráda jen holčičky, takže dítě její dcery, půlroční holčička. Kluci prý nejsou takoví. Ona mi třeba zavolá, že je u ní a že tam mají babinec, ona její dcera a miminko a když ji zvu na návštěvu, tak nemůže, už něco má a tak. Nedochází ji, že je mi to líto. Nebo dochází, ale je jí to jedno. Takže tam to nikam nevede. Vnucovala jsem se jí tři měsíce po narození malého. Už mi došlo, že prostě nechce. A pritelova sestra se naštvala, že jsem taky otěhotněla, když ona se snažila několik let a já za rok těhotná a že prej jsem ji tím sebrala veškerou pozornost. Nechápu. Přitom to mohlo být tak fajn. Ale ona je zvyklá na svůj standart a pozornost… Dokonce mě zablokovala, protože jsem se jí snažila vzít její milovanou maminku tím, že jsem chtěla, aby chodila na návštěvy u k nám kvůli malému.. Moje chování je tim prý nehoraznost.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
17.11.20 13:32
@Anonymní píše:
Děkujuuu…! :andel: Ja jsem tady už kamarádku hledala nebo paní, babičku i na jednom serveru, ne na hlídání, nebo dary nebo nevím co, jen jako společnost, já bych klidně nějaké stařence nebo pánovi, který je sám, sama došla s malým v nosítku nakoupit nebo koupila dortík a kafe, šli bychom na prochazku, ale nenašla jsem. I tady jsem měla, že hledám kamarádku z Palmovky… Ozvaly se mi dvě mimo tuhle lokalitu, jedna se akorát vychloubala, že měla letos svatbu, že dostali od rodičů pozemek vedle jejich baráku, že staví dům atd, prostě jinej svět a druhá se jen chtěla vypsat a že je moc introvertni že vlastně ani nikoho nepotřebuje a že na nějaký společný venčení děti není… Ono prostě na Palmovce lidi s miminky nebydlí… A chápu proč.

Jinak kousek od Palmovky je nová čtvrť, takže mi neříkej, že tam nikdo není. Kolem že cyklostezky postavili nové pěkné hřiště, kam se sjíždí půl Prahy, takže není pravda, že žiješ na samotě, kde nejsou maminky s dětmi.

• Citovat
  • Nahlásit
2445
17.11.20 13:40

Teda mě celkem fascinuje, že v každé druhé diskuzi čtu, jak zakladatelky kolem 30 let píší, že už rodiče nemají. V republice je průměrný věk dožití mezi 70 a 80 lety, jen sem na Emimino chodí samí sirotkové, co jim rodiče umřeli ve 40 letech? :think: :think: A nemají ani sourozence, tety, strejdy, prarodiče??

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama