O praktické sestry nemají v nemocnicích zájem?

3
1.1.20 20:29

O praktické sestry nemají v nemocnicích zájem?

Ahoj, pokud tu někdo z vás pracuje v nemocnici, budu moc ráda, když mi poradíte. Vystudovala jsem zdravku v oboru praktická sestra, chvilku jsem studovala všeobecnou sestru na vš, ale kvůli penězům jsem se rozhodla studium vzdát a jít do práce. Jenže… V žádné nemocnici v mém okolí a ani ve větších městech (Olomouc) jsem na stránkách nemocnic nenašla žádný inzerát, že by hledali praktickou sestru. Pro všeobecné sestry jsem našla inzerátů i 10. Takže já jako praktická sestra nemám šanci se do nemocnice dostat?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2803
1.1.20 20:33

Ja si myslim, ze vezmou koho muzou, takze nejlip na naky personalni oddeleni zavolat…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
585
1.1.20 20:34
@lennybeer píše:
Ahoj, pokud tu někdo z vás pracuje v nemocnici, budu moc ráda, když mi poradíte. Vystudovala jsem zdravku v oboru praktická sestra, chvilku jsem studovala všeobecnou sestru na vš, ale kvůli penězům jsem se rozhodla studium vzdát a jít do práce. Jenže… V žádné nemocnici v mém okolí a ani ve větších městech (Olomouc) jsem na stránkách nemocnic nenašla žádný inzerát, že by hledali praktickou sestru. Pro všeobecné sestry jsem našla inzerátů i 10. Takže já jako praktická sestra nemám šanci se do nemocnice dostat?

Určitě berou i praktické sestry jen to nemusí být uvedené v inzerátu. Je třeba se tam dojít přímo zeptat. Sester je málo a bude málo pořád. Nemocnice nejsou v pozici aby si vybíraly. Jsem zdravotní sestra takže vím o čem je řeč.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
48607
1.1.20 20:38

Jaký je rozdíl mezi praktickou a všeobecnou sestrou? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
98
1.1.20 20:43
@sirikit
@sirikit píše:
Jaký je rozdíl mezi praktickou a všeobecnou sestrou? :think:

Všeobecná sestra může dělat bez dohledu lékaře, např. Podávat léky si myslím atak

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20505
1.1.20 20:45

A k čemu je zdravotnické lyceum?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2390
1.1.20 20:48

@ka2ka k hounu :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14127
1.1.20 20:48

@lennybeer Podle me je v nabidkach nazev pozice (jak se to systemizovane misto nazyva).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
48607
1.1.20 20:51
@Vlastina18 píše:
@sirikitVšeobecná sestra může dělat bez dohledu lékaře, např. Podávat léky si myslím atak

Díky, možná znám praktickou sestru spíš pod označením „ošetřovatelka“, je to možné?
(Dcera je sestra, všeobecná asi, s VŠ, tak mě to zaujalo).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20505
1.1.20 20:53
@Petula306 píše:
@ka2ka k hounu :,(

aha nějak jsem to nepobrala k čemu to je :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12002
1.1.20 20:56
@ka2ka píše:
A k čemu je zdravotnické lyceum?

Priprava ns VS, s lyceem nejsi praktická sestra

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30985
1.1.20 20:59
@sirikit píše:
Díky, možná znám praktickou sestru spíš pod označením „ošetřovatelka“, je to možné?
(Dcera je sestra, všeobecná asi, s VŠ, tak mě to zaujalo).

To je něco jiného
https://cs.wikipedia.org/…C3%A1_sestra
https://cs.wikipedia.org/…%C5%99ovatel

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30985
1.1.20 21:01

Kamarádka je všeobecná sestra a mohla si diktovat, co chce. Äle i o praktické bude podle mě zájem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2390
1.1.20 21:01

Po 3 letech s výučním listem - ošetřovatelka
Po 4 letech zdravotní škola dřív - všeobecná sestra
Po 4 letech zdravotní škola - já - zdravotnický asistent, dnes přejmenovaný na praktickou sestru.
Asistent v mé době musel pracovat pod dozorem, nesměl podávat i. v. a brát krev. Praktická sestra nevím, jak to přesně má (nepracuji v oboru). V praxi děláte vše, ovšem spadáte do nižší platové skupiny. Je to bordel. :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
15997
1.1.20 21:02

Nehledej inzeráty, obepiš konkrétní personální oddělení.

Jinak teda pokud si školu ještě nezabalila úplně, dělej to při zaměstnání.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat