Očkovaní proti neštovicim a kontakt s nimi

MoniVeri
13.4.10 19:59

o4kovan proti nestovicim a kontakt s nimi

Ahoj, celz patek a sobotu jsem hlidala neter / 8 let / a v nedeli se cela oszpala / ma nestovice /. Nase deti jsou obe ockovane, dcerka 4.5roku 2 davky Varillix, synek 1.5 roku je po jedne davce Priorix tetra. Vim ze mi nezbyva nic jineho nez cekat 3 tydny, jestli se nakazili nebo ne. Jen se chci zeptat, jestli se to nekomu z Vas take stalo nebo zda s tim mate ykusenost. Myslite, ze maleho ochrani uz ta jedna davka< Na preockovani mame jit v kvetnu.
Moc dekuji ya odpovedi. Marika

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

15672
13.4.10 20:00

Jestli máš příbalový leták od očkování, tak se podívej, co tam píšou. Možná to bude i někde na netu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29049
13.4.10 20:21

Obecně,vakcína proti neštovicím je nová,chybí dlouhodobé zkušenosti a výzkumy,jsou případy,kdy se dítě nakazí i po očkování..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9120
13.4.10 21:34

Kuba má neštovice právě teď a kačka má za sebou taky jen jednu dávku očkování - vyčetla jsem, že ochrání před nakažením na 90%, nicméně na 100% před komplikovaným průběhem.

Je s ním od rána do večere, mazlí se, ujídají si nzavzájem jídlo, uhlídat to nejde a separovat už vůbec ne…jen tiše doufám, že by se mohla trefit do těch 90% kdy očkování zafunguje :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10757
13.4.10 23:01

jj, kamoščin syn neštovice po očkování chytil. pikantní bylo, že kamoška je také neprodělala, a byla zrovna v 1. trimestru. chvála Bohu to nechytla ale zásluha vakcíny to pochopitelně nebyla.
Uvidíš, snad někomu ta vakcína zabrat musí, jinak by to nikdo neočkoval… (doufám)

har.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama