Oba partneři z dvojčat, jaká je šance na dvojčata?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.12.18 14:47
Oba partneři z dvojčat, jaká je šance na dvojčata?

Ahooj, bavili jsme se s partnerem, že by bylo na čase zadělat na mimčo :) a tak nás zajímá taková otázka :think: já sama mám dvojče, sestru, jsme z umělého oplodnění, jsme dvojvaječné a v rodině dvojčata nemáme, jen se prostě rodičům nakonec zadařilo :D a můj partner je také z dvojvaječných dvojčat a má bráchu, jsou počati normálně a v rodině asi také nemají dvojčata, prý maminka jeho maminky (jeho babička :lol: ) byla z dvojčat, ale už před porodem bylo jasný, že bude jen jedno a né dvě :( tak by nás zajímalo, jestli je nějaké procento, že bychom taky mohli mít dvojčata? Nebo je to kravina a nemá to vůbec vliv, že jsme oba z dvojčat :lol: děkuji za odpovědi :) tchýně si dělá srandu, že se nám to znásobí a budeme mít čtyřčata :lol: tak to doufám, že fakt ne :roll:

Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.12.18 14:52

Z tve strany to vliv nema, kdyz to bylo z umeleho, z partnerovy strany by geny ke dvojcatum mohly byt

kacakaca
Závislačka 2812 příspěvků 24.12.18 14:53

Sance je stejna, jako byste byli oba z jednocetnych tehotenstvi. Manzelovy spermie nemaji zadny vliv na vicecetnost otehotneni a u tebe to neni dedicne :lol: .

histep
Kelišová 5187 příspěvků 24.12.18 14:53

Pokud ty jsi z dvojvajecnych dvojcat po IVF, tak to nema vubec zadny vliv. A partner z dvojvajecnych by take vliv mit nemelo. Ovsem nic neni nemozne.

ugluk
Hvězda diskuse 47369 příspěvků 24.12.18 14:53

Tak umělé plodnění nemá na dědičnost žádný vliv, prostě tam šoupli dvě oplodněná vajíčka, tam má zvýšenou šanci na dvojčata každý, ale u dětí už se to neprojeví. A to, že v rodině tvého partnera je po ženské linii sklon k dozrávání více vajíček v jednom cyklu, taky nemá vliv na to, kolik vajíček se uvolní tobě, jak by mohlo? Čili bych řekla, že máte šanci na dvojčata asi jako každý v běžné populaci, což je, matně tuším, jedna dvojčata na 80 porodů? Pokud taky nepůjdete cestou umělého oplodnění, ale i tam už se dnes kloní k zavádění pouze jednoho embrya.

Denina01
Zasloužilá kecalka 528 příspěvků 24.12.18 14:55

Ahoj, co jsem tak vyčetla o dvojčátkách, tak je to různé - jednovaječná vzniknou dělením vajíčka a to je hříčka přírody. Dvojvaječné uvolněním dvou vajíček při ovulaci. To je dědičné prý ze strany matky…? Ty jsi ale z umělého, v rodině tedy normálně dvojčata nemáte, takže bych řekla, že šance na dvojčata máte jako každý jiný :nevim: :mrgreen: každopádně pokud si přejete dvojčata/čtyřčata, tak přeju pevné nervy a ať se zadaří

histep
Kelišová 5187 příspěvků 24.12.18 14:55
@Anonymní píše:
Z tve strany to vliv nema, kdyz to bylo z umeleho, z partnerovy strany by geny ke dvojcatum mohly byt

Z partnerovy strany by to mohlo mit vliv pokud by byl z jednovajecnych dvojcat - „dedicnost“ nestandardniho bunecneho deleni.

Janli
Echt Kelišová 9870 příspěvků 24.12.18 14:57
@Anonymní píše:
Z tve strany to vliv nema, kdyz to bylo z umeleho, z partnerovy strany by geny ke dvojcatum mohly byt

Ani omylem. Z parterovy strany se jedná o dvojvaječná dvojčata, takže matce dozrála dvě vajíčka. Sklon k dozrávání více vajíček se z tchýně na snachu opravdu nepřenese :lol: . Takže pravděpodobnost bude stejná jako u zbytku bezdvojčatové populace.

Lainaire8
Závislačka 2940 příspěvků 5 inzerátů 24.12.18 15:03

No šance tam je :mrgreen:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.12.18 15:13

@Janli ajo,to je fakt :-)

Terezxx
Ukecaná baba ;) 1838 příspěvků 24.12.18 15:35

Máš stejnou šanci na dvojčata jako ti, kteří v rodině žádné nemají :palec: Manžel má také v rodině hodně dvojčat. Manžela babička měla dokonce dvoje dvojčata po roce :lol: Jeden strejda z dvojčat má také dvojčata. A já neměla vyšší riziko. Ty se sestrou jste z umělého oplodnění, to také logicky šanci nezvyšuje. Co jsem si o tom zjišťovala info tak mívají dvojčata starší maminky, geneticky to jde po ženské linii, takže bys měla vyšší riziko dvojčat, kdyby je měla tvá maminka (přirozeně), babička, prababička…Potom při umělém oplodnění,… Můžeš být v klidu :) A pokud i tak budeš čekat dvojčátka, je to prostě náhoda.

karkarka
Závislačka 4168 příspěvků 24.12.18 15:50
@Janli píše:
Ani omylem. Z parterovy strany se jedná o dvojvaječná dvojčata, takže matce dozrála dvě vajíčka. Sklon k dozrávání více vajíček se z tchýně na snachu opravdu nepřenese :lol: . Takže pravděpodobnost bude stejná jako u zbytku bezdvojčatové populace.
:palec: presne tak.
Lester
Nováček 3 příspěvky 03.01.19 18:26

My v rodině dvojčata nikde nemáme a v jedné generaci má dvojčata sestřenice, bratr (víme, že to není z jeho strany, ale je to zajímavá náhoda) a já je čekám taky. Takže asi taková šance na dvojčata :mrgreen:

Váš příspěvek
Reklama