Oba zdraví a přesto rok nic

Anonymní
14.8.20 16:00

oba zdravi a presto rok nic

Ahoj holky!
je nebo byla nektera z vas v podobne situaci? a jak to resite, co vam pomohlo, co byste nam poradily..?

o co jde: rok se nam nedari pocit, s manzelem nam je 30. a to i pres to, ze ja mam poslednich 10 let pravidelny cyklus 28-29 dni. Ovulaci citim opravdu okolo toho 14.dnu (hlen, podbrisek), potvrdila jsem si to i testem (syte 2 carky), byla jsem za posledni rok 4× na ultrazvuku a 13.den mam folikul okolo 23mm.
sex mame denne, obden, problem ve frekvenci a nacasovani tedy vubec neresime.
ja zadne gyn. problemy.
Byla jsem okolo pul roku snazeni u gyn. a jen potvrdila, ze jsem zdrava - jen trochu zaklonena deloha, doporucila styk zezadu, ale co tak ctu, tak to ma kazda druha a moc to neznamena. vysledek mudr: mame byt trpelivi.
jsme nekuraci, nepijeme, jsme aktivni lidi.ja nikdy nebrala antikoncepci. netrpim na zadne cysty ani zanety.

kdyz to neslo 10 mesicu, zkusili jsme navstevu CAR. za ty dva mesice jsme tam byli 3×.
vysledky z podstoupenych vysetreni:
manzel spermiogram bez problemu.
ja ultrazvuk 13.den dle meho predpokladu folikul 23mm.pak mi pri dalsi navsteve 4 DC vzali krev, jedine, co se odchylovalo od normy bylo TSH - ale „jen“ hodnota 3,0; tzn. fakt lehce nad. jinak bez zanetu, nic. zasoba vajicek a vse ostatni super. alergii na sebe nemame, proste kompletni vysledky krve nas dvou ok.

takze jsem jen zacala brat euthyrox (predepsali mi to primo v caru) na tu stitnou (1 denne padesatku). abychom se dostali pry pod hodnotu 2,5..ted je to mesic, co ho beru. na endokrin. me vezmou az v zari, takze nevim, jak se hodnota zmenila a jestli to je ok.

tento tyden jsem byla na hycosy (pruchodnost vejcovodu) - zase uplne ok oba.
a 2500 kc za 5 minut:-)..

jako dalsi postup mi ted doporucuji IUI. nevim vlastne moc proc?:( prav.styk mame, mam prav. ovulaci, spermio dobry..jsou jeste nejake duvody proc, ma to smysl?
chybi nam nejake vystreni?
a opravdu muze byt ta hodnot stitne tak zasadni = pricina toho vseho?

holky, a hlavne..nejsme jenom netrpelivi?
a nepokorni? cely zivot si rikam, jak mi to pujde hned, ze jsem nikdy nic nemusela resit (tuk tuk) a ono…

diky za vase pribehy s podobnym scenarem a rady.

zuz

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5029
14.8.20 16:28

Proč asi, protože za to dostanou prachy. Prostě bych čekala dál.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
502
14.8.20 16:43

Zkusit se zaměřit na něco jiného než na dítě. Fakt to pomáhá, já sama tomu nevěřila a hle? Čekáme mimi po roce!!! :srdce: zkus cvičit hormonální jógu.. Cvičila jsem dva mesice.. A za výsledek To opravdu stalo! Hormonální jóga je pro všechny. Zlepšuje funkci štítné žlázy, celkově organismus. Znám i ženy, co měly PCO a bylo jim řečeno, že dítě jen tak nebude. Začaly cvičit hormonální jógu a otěhotněly do dvou - tři měsíců i třeba po sedmi letech snažení. Přeji pevné nervy a brzký úspěch! Ono to dopadne, kor když jste oba zdravý. :andel:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1741
14.8.20 18:06
@Anonymní píše:
Ahoj holky!
je nebo byla nektera z vas v podobne situaci? a jak to resite, co vam pomohlo, co byste nam poradily..?

o co jde: rok se nam nedari pocit, s manzelem nam je 30. a to i pres to, ze ja mam poslednich 10 let pravidelny cyklus 28-29 dni. Ovulaci citim opravdu okolo toho 14.dnu (hlen, podbrisek), potvrdila jsem si to i testem (syte 2 carky), byla jsem za posledni rok 4× na ultrazvuku a 13.den mam folikul okolo 23mm.
sex mame denne, obden, problem ve frekvenci a nacasovani tedy vubec neresime.
ja zadne gyn. problemy.
Byla jsem okolo pul roku snazeni u gyn. a jen potvrdila, ze jsem zdrava - jen trochu zaklonena deloha, doporucila styk zezadu, ale co tak ctu, tak to ma kazda druha a moc to neznamena. vysledek mudr: mame byt trpelivi.
jsme nekuraci, nepijeme, jsme aktivni lidi.ja nikdy nebrala antikoncepci. netrpim na zadne cysty ani zanety.

kdyz to neslo 10 mesicu, zkusili jsme navstevu CAR. za ty dva mesice jsme tam byli 3×.
vysledky z podstoupenych vysetreni:
manzel spermiogram bez problemu.
ja ultrazvuk 13.den dle meho predpokladu folikul 23mm.pak mi pri dalsi navsteve 4 DC vzali krev, jedine, co se odchylovalo od normy bylo TSH - ale „jen“ hodnota 3,0; tzn. fakt lehce nad. jinak bez zanetu, nic. zasoba vajicek a vse ostatni super. alergii na sebe nemame, proste kompletni vysledky krve nas dvou ok.

takze jsem jen zacala brat euthyrox (predepsali mi to primo v caru) na tu stitnou (1 denne padesatku). abychom se dostali pry pod hodnotu 2,5..ted je to mesic, co ho beru. na endokrin. me vezmou az v zari, takze nevim, jak se hodnota zmenila a jestli to je ok.

tento tyden jsem byla na hycosy (pruchodnost vejcovodu) - zase uplne ok oba.
a 2500 kc za 5 minut:-)..

jako dalsi postup mi ted doporucuji IUI. nevim vlastne moc proc?:( prav.styk mame, mam prav. ovulaci, spermio dobry..jsou jeste nejake duvody proc, ma to smysl?
chybi nam nejake vystreni?
a opravdu muze byt ta hodnot stitne tak zasadni = pricina toho vseho?

holky, a hlavne..nejsme jenom netrpelivi?
a nepokorni? cely zivot si rikam, jak mi to pujde hned, ze jsem nikdy nic nemusela resit (tuk tuk) a ono…

diky za vase pribehy s podobnym scenarem a rady.

zuz

Psychika je mocná čarodějka. Měla jsem to taky tak. Rok a půl nic. Když jsem to úplně vzdala a zaměřila se na práci, že mě povýšili, těšila se a řekla si, že se mi vlastně to dítě teď nehodí, šup a byla jsem v tom. Přesně další měsíc :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
594
14.8.20 18:13

Hele my skoro dva roky nic, ale nijak jsme to neresili. Ted tady na ty tvoje vysetreni ziram jak z jara. No a povedlo se samo od sebe, stacilo „vypnout mozek“ na dovolené. A to jsem brala dlouho antikoncepci a cyklus zdaleka nemela pravidelny. A nejake zkoumani a testovani ovulacr me ani nenapadlo :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22
14.8.20 19:35

Ahoj, u vsech zen je to individualni. Vse co ti radi damy tady nebo co se pise v jinych diskuzich je relevantni. Ja tohle resim pet let, vse jsem vyzkousela a stale nic. Nejjednodussi je proste si nezaplavelit dusi pochybnostmi. A zkouset to dal a tesit se :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
245
14.8.20 20:05

Ahoj, my se s manželem snažili 3,5 roku. Oba nekuraci, sportovci…Po prvním roce jsme navštívili Car, výsledky všech testů, odběru, hysteroskopie, imologie a nevím čeho všeho ještě jsou v normě. Nekolikrat jsme zkouseli hlídat folikuly dle ultrazvuku, naplánovat sex podle injekce ovitrelle, nakonec jsme po těch 3,5 letech v květnu zkusili první IUI, které nedopadlo. Dalsi měsíc jsem měla plno běhání kolem sestriny svatby a ejhle…den před svatbou jsem zjistila, že jsem těhotná, bez pomoci a zásahů doktoru…bohužel došlo k zamlklemu těhotenství a na konci července jsem byla na revizi. Takze všechny doktory hazime teď za hlavu, jen doufám, že na další tehotenstvi nebudeme čekat další 3 roky.Ono se to řekne nemyslet na to, ale u nás to asi zabralo, opravdu jsem se na 150% musela zamestnat nevím jinym…at to dopadlo jak to dopadlo…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1451
14.8.20 21:50

Jak doporučuji holky, udělat to tak, aby se to to dítě vlastně nehodilo. Nová práce, naplánovat náročnou dovolenou… Nejhorší co můžete udělat je zůstat v tom vzduchoprázdnu a jen čekat. A pro odlehčení, zkuste třeba trochu pozměnit sexuální praktiky, první dcera se nám povedla nejspíš při trochu drsnějším sexu :oops:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2
15.8.20 14:14

.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.8.20 14:16

Diky za odpovedi vsem!

meli jsme behem toho roku svatbu, rekonstruovali, byli na dovce (horske prechody, spani pod sirakem..)
nemuzu rict, ze bych uplne silela, nejsem na to uplne upnuta, spis me to neprijemne prekvapuje. zarazi me, ze to tak trva vlastne bezduvodne z meho pohledu.

kdyby se nasla jasna pricina, mozna bych se paradoxne citila lip, protoze bych vedela, na co se zamerit, co lecit, co resit..

a jak pisu vyse, premitam, co s tim IUI.
a jestli ta stitna muze mit takovy vyznam.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
15.8.20 15:00

Také jsme patřili mezi dlouhodobé snažily, naše čekání trvalo 3,5 roku. Také jsem v té době nevěřila tomu, že je to “v hlavě”. Já jsem navíc už jedno dítě z prvního manželství měla a manžel byl po všech vyšetřeních 100% zdráv, nebyl důvod. Také jsme se během doby snažení vzali a já měnila práci, také jsem si myslela, ze hlavu zaměstnanou mám. Nekoukala jsem závistivě na ostatní miminka a vlastně byla spokojená, jen jsme si přáli mít spolu dítě. Absolvovala jsem 4× IUI a otěhotněla jsem paradoxně v době stimulace k IVF. Takže jsme zřejmě vypustili jakoukoliv přirozenou možnost a upli se na IVF, do toho puberta mé první ratolesti a to vše asi udělalo své. Další těhotenství se zadařilo hned jak jsme si řekli a potom ještě jednou v podstatě také ( druhy měsíc). Takže držím pěsti, poradit moc nedokážu, ale hlavu vzhůru ;)

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama