Jak sundat obarvené fleky z oblečení?

441
3.6.20 14:47

Obarvené fleky z oblečení, jak je sundat

Krásný den všem, chtěla bych poprosit o radu. Máme růžové šortky a ty mají „jako spodničku“ klasické černé elasťáky. Měli jsme je jen jednou na sobě, včera jsem je dala vyprat. Bohužel vítr je shodil a sousedka nám je pověsila dřív, než jsem si všimla. Dala černou „spodničku“ klasicky do kraťásů. A ty na sobě mají(na té růžové) od té černé „spodničky“ černé fleky. Jak byste je sundali? Namočila jsem je do vody a přejela mýdlem z jelena, ale nevidím žádný pokrok, jen jsem to zkusila, tak jen, zda se vydat tímhle směrem. Děkuji za rady. Rada typu - vyhoď mi moc nepomůže, ty samé neseženeme :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

14682
3.6.20 15:03

@JanaKr mně přijde, že to ani nejde vidět, ale zaráží mně, to kolik lidí chodí v jedněch kraťasech, že píšeš my máme kraťasy, my další neseženeme - nebo kolik teda spadlo kraťasů?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
441
3.6.20 15:08

@stinga ty stejné neseženeme. Také jich máme dost, ale takové jen jedny. A jsou ideální na cvičení. Ty fleky bohužel vidět jsou, vypadá to spíš na nekvalitní fotku, za což se omlouvám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6217
3.6.20 15:11

To už nesundáš. Možná se to za pár let opere, ale to už budou nejspíš stejně ty kraťasy nenositelný.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
793
3.6.20 15:19

Stejnej problém sem měla asi před měsícem, holka si podobný oblíbila a chodila v nich hrát tenis. Jenže mě nenapadlo, že to černý obarví to růžový. Moje blbost. My měli značkový CK a taky mi nebylo příjemný je hodit do koše. Oblečení maj děcka spoustu, ale tohle byly první kraťasy, za který jsem byla těch osm litrů ochotná fakt dát. Holka z nich byla nadšená, byly prodyšný a fakt na tenis úplně ideální. Poučení pro příště. Mejdlo s jelenem sem nezkoušela, já to namočila přes noc do vody a ráno šoupla do pračky. Nepomohlo to. Docela mě štve, že sem nezkusila toho jelena.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
441
3.6.20 15:37

@Tableta drhnu to usilovně jelenem a zatím žádný efekt :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
877
3.6.20 15:38

To dolu nedas, zamichalo se mi do pracky s barevnym pradlem cerne sportovni tricko. Brecela jsem, protoze fleky skoro na vsem. Na ukazovacku jsem si udelala puchyr, ale ani mydlo s jelenem, ani zlucove z DM, ani odstranovac skvrn do pracky nepomohly.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8309
3.6.20 15:41

Kdybys to mezitím nevyprala tím jelenem a tím ty fleky ještě nezafixovala, možná bys to dostala dolů těmi ubrousky z DM na nechtěně obarvené prádlo. Mně vytáhly barvu z nechtěně obarvené látky, co jsem prala před šitím. Ale roli hraje tedy i materiál, no

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
687
3.6.20 15:58

Nemám zkušenost, ale zkusit obarvit celou tu růžovou část kraťasů na růžovo??? :nevim: :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6217
3.6.20 21:53

@JanaKr jelen ti tu barvu může vybělit. Bohužel vlastní zkušenost. A pokud je obarvíš, ty fleky tam stejně budou. Takhle jsem zničila svoje oblíbený šaty :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
441
10.6.20 18:09

@Tableta Jelen z většiny pomohl. Pod tím jsou černé elastické šortky „jako spodnička“. Zdá se, že šortky budou dále nositelné. Skoro to není vidět, ale je pravda, že v Jelenu byly namočené celou noc. Pak detailní drhnutí. Naštěstí je nezničil. Měla jsem z toho obavy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama