Obava z druhého porodu a oxytocin

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Valkýra88
Kecalka 107 příspěvků 19.10.18 13:49
Obava z druheho porodu a oxytocin

Ahoj holky, nejako jsem zacla mit strasny strach z druheho porodu. Prvni porod byl pro me otresnym zazitkem. Praskla mi v 5 rano plodovka, na 7 hod jsem dorazila do nemocnice, bez bolesti. Cekalo se 24 hod na to zda se porod nerozjede sam a nerozjel..Tak mi druhy den rano od 8 hod zacli davat oxytocin :roll:,pumpovali ho do me pres 15 hod a kdyz uz jsem zvracela a omdlevala, tak me teprve vzali na cisare…mala se narodila ve 23:46, tak ze byla temer 2 dny bez plodovky, des. Chci se zeptat zda mohu pripadne oxytocin odmitnout, kdyby mi zase chteli vyvolavat porod? Ted jsem ve 12tt a zacinam mit z toho strach.Diky

Přečtěte si článek: Druhá doba porodní a co dělat?

Reakce:
ZZloba89
Kecalka 378 příspěvků 19.10.18 14:01

@Valkýra88 můžeš odmítnout téměř vše, ale doporučuju mít s sebou doprovod, který bude schopen za tebou stát když na tebe budou tlačit

králíkovna
Ukecaná baba ;) 2020 příspěvků 19.10.18 14:03

odmítnout můžeš cokoliv, ale jeli tě to uklidní, tak každý porod je jiný a to, že se to napoprvé takhle nevyvedlo neznamená, že na podruhé neporodíš v pohodě. Můj první porod začal stejně jak u tebe, rupla voda a nic, čekali 2 dny, pak vyvolávačka, ale teda mě se to po Oxytocinu rozjelo. Druhý porod rupla voda, pak hodinu nic, pak kontrakce hned po 5 minutách a za 4,5h d rupnutí vody byla dcera na světě. No a třetí porod, 23:15 první kontrakce, 23:30 rupla voda a 0:08 bl malej na světě. Ať to jde hladce!

Valkýra88
Kecalka 107 příspěvků 19.10.18 14:17

Dekuji vam, no kazdopadne vezmu k porodu zase manzela. Diky za rady :mavam:

Uživatel je onlinefragola
Generální žvanilka 24804 příspěvků 19.10.18 14:23

@Valkýra88 Vzhledem k tomu, že jsi po sekci, by jsi oxytocin neměla vůbec dostat. Kdyby k tomu došlo, odmítnout samozřejmě můžeš, sama bych z toho měla vítr, aby to vydržela jizva.
Držím pěsti, ať ti vyjde porod dle tvých představ :kytka:

Hadumi
Extra třída :D 13574 příspěvků 19.10.18 14:27

Můžeš odmítnout víceméně vše, ale jestli pak ustojíš přemlouvání??

Valkýra88
Kecalka 107 příspěvků 19.10.18 14:56
@fragola píše:
@Valkýra88 Vzhledem k tomu, že jsi po sekci, by jsi oxytocin neměla vůbec dostat. Kdyby k tomu došlo, odmítnout samozřejmě můžeš, sama bych z toho měla vítr, aby to vydržela jizva.
Držím pěsti, ať ti vyjde porod dle tvých představ :kytka:

Dekuji :mavam: Jsem zvedava jak to bude probihat ale jeste mam dost casu. :mavam:

Heivka
Závislačka 3256 příspěvků 19.10.18 15:05

@Valkýra88 Nebojte, já měla první porod vyvolávaný, 4dny, nakonec zabral až epidurál po kterém jsem se začala otevírat. Druhý porod začal sám první kontrakce byla v 5 a před 11 byla dcerka na světě. Nechala jsem si tedy píchnout epidurál protože z bolesti se mi rozjíždí panické ataky.

Evelýna 1
Kecalka 366 příspěvků 6 inzerátů 19.10.18 15:29

@Valkýra88
Při prvním porodu jsem zažila oxytocinové peklo, které k ničemu nevedlo. Skončila jsem na císaři.
Při druhém porodu jsem byla rozhodnutá oxytocin odmítnout. Bála jsem se už od začátku těhotenství, protože jsem věděla, že budu sama a budou na mě tlačit. Naštěstí jsem narazila na super porodní asistentku a hned při příjmu na sál jsem jí sdělila svůj zážitek z prvního porodu a slovo oxytocin pak ani nepadlo. Vše se zvládlo bez něj a zážitek z porodu je úžasný. Manžel říká, že jsem blázen, ale pro mě byl druhý porod nejkrásnější zážitek na světě. Asi odměna za první trápení.
Stůj si za svým a odmítni ho.
Přeju pohodové těhotenství.

Basha3
Závislačka 4203 příspěvků 2 inzeráty 19.10.18 18:08

@fragola to mas odkud? Ja som bola 3roky po sekci a po vycerpani menej invazivnych sposobov vyvolania porodu do mna pumpovali oxytocin, ale nizsi davky. Moje telo ma asi chemiu rado, lebo som mala temer bezbolestne a otviraci kontrakce.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.10.18 20:34

Muj prvni porod byl taky horor, 31h, silena bolest… a druhy prekvapive trval asi hodinu a pul a skoro nebolel. Byla jsem tak vystresovana, ze jsem chtela sekci a byla to brnkacka. Neboj se predem, muze to byt o 180 stupnu jiny. Drzim palce. V.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Šlofík dne: Pašeračka Tereza si u soudu zdřímla. „Je nemocná,“ řekl nám zdroj

Pravidelné návštěvy soudu ji pěkně zmáhají. Během posledního soudního líčení... číst dále >

Návorková o vztahu s Dvořákem: Byly tam ponorky, tančit ale budeme dál!

Vítězným párem letošní deváté řady StarDance se stal Jiří Dvořák s taneční... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >

Na plastiku jsem šla kvůli šikaně, říká kdysi obézní žena

Annie McManisová (25) z Nového Zélandu od mala zažívala kvůli obezitě šikanu.... číst dále >