Obávám se těhotenství, jak ho poznat?

29
10.2.21 20:50

Obávám se těhotenství, jak ho poznat?

Dobrý večer, mám dotaz, jaké jste měli příznaky při těhotenství? Je mi 16let, s přítelem jsem rok a bydlí u nás, je to hodný kluk. Hormonální antikoncepci beru pravidelně, jenomže jsem poslední dobou trpěla průjmama, k tomu jse brala antibiotika a dočetla jsem se, že by to mohlo zabránit funkčnosti antikoncepce. Cítím se jinak, nevím jak to popsat, nevím jestli to nazvat intuicí, ale mám pocit, že mi antina trochu selhala. Včera jsem zvracela, omdlévám skoro pokaždé co se zvednu, mám strašné změny nálad a menstruaci mám až za 2týdny. Zítra koupí přítel test, radši dva různé.. Asi jenom spíš potřebuji uklidnit, protože si nedokážu představit být matkou a jsem ve stresu. :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
429
10.2.21 20:53

V tomto případě muže HA selhat, ale pokud máš do ms 2 týdny, tak žádné příznaky těhotenství by si mít neměla a test by ti to ještě neukazal. Minulou ms jsi měla tak jak si zvykla? Kdy si měla ATB?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29
10.2.21 20:56
@Markéta188
@Markéta188 píše:
V tomto případě muže HA selhat, ale pokud máš do ms 2 týdny, tak žádné příznaky těhotenství by si mít neměla a test by ti to ještě neukazal. Minulou ms jsi měla tak jak si zvykla? Kdy si měla ATB?

Změny při menstruaci jsem nepociťovala, antibiotika jsem začala brát před týdnem a beru je doteď a průjmem jsem trpěla předminulý a půlku minulého týdne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
429
10.2.21 21:01
@fodanielka píše:
@Markéta188Změny při menstruaci jsem nepociťovala, antibiotika jsem začala brát před týdnem a beru je doteď a průjmem jsem trpěla předminulý a půlku minulého týdne.

V tom případě by ses neměla ničeho obávat, pokud si antibiotika brala před týdnem, tak těhotenství by si nejdříve začala pociťovat za 2-3 týdny, nejdříve musí dojít k ovulaci, kterou při HA běžné nemáš ale pokud by to ovlivnily ATB, tak ji mas cca až tento týden, k oplodnění teoreticky nemohlo ještě ani dojít :oops:
Pozor si dávejte až teď. Test by ti těhotenství ukázal nejdříve až v době další ms.
Ničeho se neboj, mdloby máš pravděpodobně díky oslavené imunitě

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3962
10.2.21 21:17

Do MS máš ještě dva týdny, tzn že na jakékoliv těhotenské příznaky je příliš brzy, i na test, ten teď bude 100% negativní.
To, co pociťuješ, bude buď k nemoci nebo ze stresu.
Vždycky, když máš průjem nebo bereš antibiotika, používejte kondom až do menstruace.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5241
10.2.21 21:33

To, že cítíš jinak může být z nemoci, ale je možné, že to budou plodné dny které při braní HA nemáš proto ten jiný pocit může při tom být pobolívání podbřišku. Takže klidně test zkus počítám, že bude negativní aspoň se uklidníš a do ms používejte kondom.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10068
10.2.21 21:59

Muzou to delat i ty atb. Zavolej dr, ze je ti po nich blbe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1010
11.2.21 09:10

Vzhledem k tomu, že máš MS až za dva týdny, tak je malá šance, že jsi těhotná. Otěhotnět můžeš právě zhruba v tuto dobu, takže se s přítelem chraňte.
Jinak ty nevolnosti jsou spíš antibiotikami (taky to tak mám), takže pokud se to nedá vydržet, tak zavolat Dr ať napiše jiné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat