Obavy o správný vývoj těhotenství

125
10.3.05 08:50

Obavy o správný vývoj těhotenství

Ahoj holky,
Je mi 28 a jsem v 6 tt. Včera jsem byla na své první prohlídce a provází mě několik obav.
1.) Na ultruzvuku je vidět zatím jen žloutkový váček. Ale prý je to vše v pořádku a příští týden uvidíme víc. Jenomže tady v různých diskuzích jsem se dočetla, že někdo v tt viděl i srdíčko… :?

2.) Taky mi paní doktorka předepsala Utrogestan, prý na správné uhnízdění vajíčka.Task si říkám, že kdyby to bylo vše v pohodě, tak mi to asi nenapíše. Nebo se pletu?

3.) A nebo to má všechno souvislost s myomem , který mám na děloze?

Mám za sebou jedno nezdařené těhotenství a toto jsem si chtěla užít. Ale zatím jsem z toho pěkně popletená a trápím se obavami… :(

Tak jestli jste na tom někdo podobně, tak napište prosím. Třeba potřebuju jen uklidnit.

Děkuji
Peetulka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
10.3.05 10:21

Ahoj,
u syna byl na ultr. vidět taky jen váček, pan dr. mi dokonce řekl, že si není jistý jestli je to vůbec těhotenství a vzhledem k tomu, že jsem i krvácela nedával tomu moc nadějí - končilo to 4kilovým chlapečkem ve 40tt. Dcera byla v 5tt vidět úplně nádherně a u té mi řekli, že tak krásné těh. už dlouho neviděli. Takže každé těhotenství je jiné a je to tak dobře.
Užijte si těhulkovství, přejeme krásné zdravé mimčo.
V+M+K

• Nahlásit
  • Citovat
168
10.3.05 10:54

Ahoj,
mám za sebou taky jedno nepodařené těhotenství.
A vůbec se neboj, hned jak zjistili, že jsem těhotná, dostala jsem Utrogestan taky… Je to asi jistota. Někde jsem četla snad něco takového, že v těle jsou nějaké ženské hormony, a když jich máme málo, tak pak těho nedopadne… Já už jsem ve 12TT, od příštího týdne ho mám přestat brát, tak snad je to jen na to „uhnízdění“ - jo, jsem po něm docela ospalá, píšou to i v nežádoucích účinkách.
Krom toho od minulého těhotenství beru každý den kyselinu listovou a vitamin E.
Ptala jsem se, jestli mám brát i vitamíny pro těhule, a prý můžu, ale jen tak 2-3 týdně…
Tak vidíš, jsem chodící apatyka:-))) Neboj, bude to dobrý, těma hormonama je to jen pojištěný:-)))
Jo - ještě jsem ti chtělaq napsat, že jsem kvůli tomu minulýmu těhotenství doktora ukecala, a chodila jsem po začátku na kontroly každých 14 dní - teď čekám měsích a nemůžu to vydržet - strachu se asi nezbavím…
Tak držím palce. Mirka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
10.3.05 11:21

obavy o těhotenství

Ahoj, chtěla bych tě trochu uklidnit- měla jsem podobný problém- ke gyn. jsem šla , když jsem měla týden poitivní těhotenský test, podle posledních měsíčků jsem měla být tak polovina 8. týdne, na UTZ byl jen žloutkový váček bez akce, ale za 10 dní už tam akce byla. Problém byl v tom, že jsem byla těhotná cca o 14 dní„míň“, protože to byl první cyklus po ukončení HA a i předtím jsem měla delší cykly.
Takže jsem cca 14 dní po „měsíčkovém“ termínu porodila zdravou holčičku. Ale museli jsme všechny vyšetření- genetické UTZ, AFP test časovat podle ultrazvukového stáří ne podle MS.
K Utrogestanu- já sama jsem jej nebrala, ale kamarádky, které měly jiné gynekology jej časti i při bezproblémovém těhu měly.
Ahoj SARA

• Nahlásit
  • Citovat
2284
10.3.05 12:57

Peetulko, vůbec se neboj!!!
V 5 tt je opravdu brzy, záleží na citlivosti ultrazvuku, běžně u gyn. mají ultrazvuky, kde vidí srdíčko nejdříve v 8 tt, takže když doktorka nic neviděla, neznamená to nic špatného!!! A ten utrogestan ti dala asi spíš proto, že minulé těhotenství nedopadlo dobře. Je to opravdu ke snížení rizika potratu, prostě miminko se snáz udrží. Budeš ho brát do 12 tt, dokud nepřečkáš to nejrizikovější období. Taky ho beru, jsem teprve v 10 tt. Ty obavy se nevyhnou asi žádné těhulce, taky se obávám, aby bylo všechno jak má být, ale až na ultrazvuku uvidíš jak mu bije srdíčko, tak se ti hodně uleví a obavy se hodně zmírní. Jen zkus na to nemyslet a nestresovat se, to mrňouskovi taky škodí.
Hodně štěstí a krásné těhotenství :P Adka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6545
10.3.05 14:56

Ahoj,
srdeční akci na UTZ moje dr zaznamenala, když jsem byla 8+0tt (předchozí ko v 6tt). Opravdu taky záleží, kdy jsi otěhotněla, který den cyklu. Takže neboj, vše bude OK. Řekla bych, že utrogestan máš kvůli předchozímu potratu. I když jsem neměla žádné potíže a jednalo se o první těhotenství, tak mi ho dr napsala taky. Jako jakousi prevenci, na podporu. Rozhodně to nemusí znamenat, že je něco špatně :D
Držím ti palce, vše určitě dopadne dobře :wink:
Gabča a 23týdenní Barča

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
10.3.05 15:16

Ahoj holky,
jsem v 5tt a zhruba před třemi týdny jsem prodělala střevní chřipku s velkými horečkami (téměř 40oC:-()Protože jsem nevěděla, že jsem těhulka, vzala jsem si několik acylpyrinů a nějaké prášky na uklidnění střev. Za dva dny jsem byla v pořádku, ale teď se obávám o svého drobečka. Máte některá podobné zkušenosti?
Madla+?

• Nahlásit
  • Citovat
125
11.3.05 16:11

Ahoj,
všem mockrát děkuji za odpověď. Aspoň můžu být klidnější.
Děkuji
Peetulka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
305
12.3.05 10:25

Ahoj Peetulko,
myslím, že se skutečně nemusíš bát o svýho drobečka, protože v 6.tt toho fakt moc vidět není.
Já jsem byla taky v 6.tt na UTZ a jediný, co bylo vidět byl ten gestační váček s černou dutinkou. V ní nic vidět nebylo. Srdíčko doufám uvidím příští týden, kdy jdu na další UTZ. Mám taky velký strach, aby bylo vše v pořádku, protože tohle je naše první mimi a moc moc si ho přejeme.
Měj se hezky a neboj, vše bude jak má být.
Lukina 8tt

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
125
13.3.05 16:19

Ahoj Lukino,
já jdu teď ve čtvrtek taky na další ultrazvuk. TAk si budeme držet palečky, ať jsou Ti naši cvrčci v pořádku.
Peetulka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24
15.3.05 11:16

jak pocitate?

Holky, prosim, poradte mi: jak pocitate ty tydny tehotenstvi, ktere uvadite? Od posledni MS, od pravdepodobne ovulace nebo od predpokladaneho terminu poceti? Mam v tom trrochu neporadek. :-) Diky, Hanka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6545
15.3.05 11:38

Týdny těhotenství uvádím od prvního dne poslední menstruace. Takto to uvádí i většina dr.
GaB

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
64
15.3.05 15:25

Ahojky Tehulky!

Drzim Vam palecky at Vase UTZ vyjdou co nejlepe!!! :D Ja jdu tedka v patek po mesici, budou mi konecne brat krev, atd…a uz se nemohu dockat!!!

Maldo obavy jsem mela dost podobne jak ty, uz jsem v jedne diskusi „antibiotika v tehotenstvi“ se ptala na rady.Tak si to kdyz tak najdi ve vyhledaci. Jinak ja jsem zrovna otehotnela kdyz jsem brala ty ATB - Augmetin (penicil.prasky)

Zuzik 10tt

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
15.3.05 17:27

pro madlu

Ahoj Madlo,
Vubec se neboj, uplne to same jsem mela taky - byla jsem v 5tt - aniz bych o tom vedela - dostala jsem ale neskutecnou strevnich chripku - pry otravu z jidla - trvalo to skoro tyden - v te dobe jsem take zjistila tehu, takze jsem letela do lekarny , kde mi lekarnik velice netaktne zdelil , ze je to pravdepodobne potrat - no nemusim vysvetlovat jak me to vzalo - ale byla sobota, takze jsem cekala az do pondeli a sla k dr - ten me ubezpecil, ze to je uplna blbost - proste strevni viroza, rekl, zustan v posteli a hlavne pij - a mimi bude v pohode - a zatim, je vse OK - po par dnech uz mi bylo lepe a ted je doufam vse jak ma byt.
Hlavne na zacatku tehu, kdy to jeste nevis, clovek se dopusti dost neresti - leky, alkohol … ale s tim se netrap - miminku to v tak ranem stadiu neuskodi - no a kdyby nedej boze ano, tak uz to vis.

Mej se hezky,

Marie 12 tt

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
29.3.05 11:03

PETULKO - U mě taky Dr. viděl v 6 tt jen plod. váček. Vydrž, brzy uvidíš
víc. Tvé obavy chápu, já taky potratila v 7 tt a ted jsem opět těhotná
ve 12 tt. Utrogestan je na udržení plodu. Prokrvuje a vyživuje placentu,
brala jsem ho do 11 tt. a jsem ráda, že mi ho dr. předepsal. Určitě pomůže.

HANKO - Každý Dr. počítá těhotenství od začátku poslední proběhlé
menstruace, ale já se sama pro sebe řídím skutečným stářím plodu.
Díky měření BT vím kdy přesně došlo k oplodnění. Myslím, že je rozhodující skutečné stáří plodu. V knížkách uvádí vývoj plodu.
Např. od 10 tt má být slyšet srdíčko. Mýmu prckovi bylo slyšet
skutečně až od 10 tt. Když jsem měla v průkazce napsáno, že jsem
11+1 tt, sestra žádné ozvy srdíčka neslyšela (aby jo když to malé
bylo staré přesně 8+4 tt. I růst (velikost plodu) mi souhlasí podle
skutečného stáří plodu.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama