Reklama

Občanský prukaz - databáze

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Marie2000
Povídálka 11 příspěvků 13.10.18 21:21
Občanský prukaz-databáze

Jednim dobrym clovekem mi bylo receno, ze jsem byla odhlasena z trvaleho pobytu - tim padem neplatny OP.
pravdivost toho, jestli jsem stale prihlasena nebo ne si u cloveka co by me mohl odhlasit z urcitych duvodu nemohu zjistit.
Takze jsem si na strankach ministerstva vnitra v neplatnych dokladech nasla kontrolu dokladu..
kdyz jsem napsala cislo OP, napsalo mi to.ze : doklad s cislem… nebyl nalezen v databazi neplatnych dokladu.
Znamena to tedy, ze jsem v pohode, trvale stale mam a OP mi stale plati?

Reklama

Reakce:

lupilka.cz
Ukecaná baba ;) 1518 příspěvků 13.10.18 21:44

Kdyby ti i zrušil trvalý pobyt (což nevím, zda-li jde bez tvého souhlasu, ale asi ano), nezruší ti tím OP. Trvale bydliště má jen evidenční charakter

Marie2000
Povídálka 11 příspěvků 13.10.18 21:57

Zrušením trvalého pobytu končí platnost občanského prukazu…

• ministerstvo vnitra Čr

nozu
Extra třída :D 11584 příspěvků 13.10.18 22:08

@Marie2000 pokud ti nekdo odhlasil trvaly lobyt, mas ho ajtomaticky na prislusnem mestskem ci mistnim urade. takze si zavolej na dany urad na evidenci obyvatel a mas jasno. podle me ty databaze nemaji tak dokonale propojene, aby se tva obcanka timto krokem objevila v databazi neplatnych dokladu automaticky.

vokishka
Extra třída :D 12614 příspěvků 13.10.18 22:09

@Marie2000
Ale podle me to neznamená,že je v databázi. Že je neplatný si musí člověk pohlídat sam a požádat o nový.

Janli
Kelišová 5714 příspěvků 9 inzerátů 14.10.18 00:20

Ne, neplatí. Už jsem ti to psala. Pokud dojde ke změně trvalého bydliště, pozbývá OP platnost. Vygoogluj si zákon o občanských průkazech. V evidenci ho nenajdeš, nikdo to tam zapisovat nebude. Tam jsou ukradené a ztracené OP. Zavojej si v pondělí na městský úřad a domluv se. Při vydání nového OP ti ověří aktuální trvalý pobyt.

eumedon
Extra třída :D 13541 příspěvků 14.10.18 08:25

@Marie2000 A současně si zřiď datovou schránku, protože tím, že budeš nekontaktní v místě trvalého pobytu, se ti časem nahromadí tolik nedoručené pošty ze strany úřadů (a možná i soudů), že se ze sr@ček taky do konce života nemusíš vyhrabat. Budou ti doručovat fikcí (vhodí avizo o uložení zásilky do schránky, máš-li na místě TP nějakou označenou) a uloží na poště, po úložní době hodí do schránky. Nemáš-li označenou schránku, budou tvou došlou úřední poštu vyvěšovat na nástěnce na úřadě, kde si to každý může přečíst.

Zřídíš-li si aktivní datovou schránku, mají úřady a soudy povinnost posílat ti poštu do datové schránky a ty musíš kontrolovat datovou schránku, ale tím končí tvá povinnost mít a kontrolovat schránku v místě trvalého pobytu.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62931 příspěvků 3 inzeráty 14.10.18 10:03
@Marie2000 píše:
Zrušením trvalého pobytu končí platnost občanského prukazu…
  • ministerstvo vnitra Čr

Ale tobě trvalý pobyt nikdo nezrušil, on ti ho pouze změnil, takže na OP máš neplatné údaje. A jak už tu někdo psal, do DB neplatných to nikdo zadávat nebude, tam jsou jen ty potenciálně zneužité.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

„Co je to Řeporyje?“ Venkov s výhodami města, kde se občas střílí. A Novotným

Nejstarší písemná zpráva o Řeporyjích je z roku 1277, kdy je Přemysl Otakar... číst dále >

Konec rodin, odvlečené děti a vláda gayů? O tom Istanbulská úmluva opravdu není

Istanbulská úmluva. Termín, který oživl po vystoupení monsignora Petra Piťhy.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm tipů, jak vypadat v práci co nejlépe. Pozor na světlo i vůni

V práci trávíme významnou část dne, a proto je i náš vzhled důležitou... číst dále >

Máš doma tyrana, vypadni od něj, radila vyměněná manželka

V jedné domácnosti z Výměny manželek si tentokrát zkusili spolu deset dnů žít... číst dále >