Občanský prukaz - databáze

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Marie2000
Povídálka 11 příspěvků 13.10.18 21:21
Občanský prukaz-databáze

Jednim dobrym clovekem mi bylo receno, ze jsem byla odhlasena z trvaleho pobytu - tim padem neplatny OP.
pravdivost toho, jestli jsem stale prihlasena nebo ne si u cloveka co by me mohl odhlasit z urcitych duvodu nemohu zjistit.
Takze jsem si na strankach ministerstva vnitra v neplatnych dokladech nasla kontrolu dokladu..
kdyz jsem napsala cislo OP, napsalo mi to.ze : doklad s cislem… nebyl nalezen v databazi neplatnych dokladu.
Znamena to tedy, ze jsem v pohode, trvale stale mam a OP mi stale plati?

Reakce:
lupilka.cz
Ukecaná baba ;) 1550 příspěvků 13.10.18 21:44

Kdyby ti i zrušil trvalý pobyt (což nevím, zda-li jde bez tvého souhlasu, ale asi ano), nezruší ti tím OP. Trvale bydliště má jen evidenční charakter

Marie2000
Povídálka 11 příspěvků 13.10.18 21:57

Zrušením trvalého pobytu končí platnost občanského prukazu…

• ministerstvo vnitra Čr
nozu
Extra třída :D 11763 příspěvků 13.10.18 22:08

@Marie2000 pokud ti nekdo odhlasil trvaly lobyt, mas ho ajtomaticky na prislusnem mestskem ci mistnim urade. takze si zavolej na dany urad na evidenci obyvatel a mas jasno. podle me ty databaze nemaji tak dokonale propojene, aby se tva obcanka timto krokem objevila v databazi neplatnych dokladu automaticky.

vokishka
Extra třída :D 12912 příspěvků 13.10.18 22:09

@Marie2000
Ale podle me to neznamená,že je v databázi. Že je neplatný si musí člověk pohlídat sam a požádat o nový.

Uživatel je onlineJanli
Kelišová 6352 příspěvků 14.10.18 00:20

Ne, neplatí. Už jsem ti to psala. Pokud dojde ke změně trvalého bydliště, pozbývá OP platnost. Vygoogluj si zákon o občanských průkazech. V evidenci ho nenajdeš, nikdo to tam zapisovat nebude. Tam jsou ukradené a ztracené OP. Zavojej si v pondělí na městský úřad a domluv se. Při vydání nového OP ti ověří aktuální trvalý pobyt.

eumedon
Extra třída :D 13772 příspěvků 14.10.18 08:25

@Marie2000 A současně si zřiď datovou schránku, protože tím, že budeš nekontaktní v místě trvalého pobytu, se ti časem nahromadí tolik nedoručené pošty ze strany úřadů (a možná i soudů), že se ze sr@ček taky do konce života nemusíš vyhrabat. Budou ti doručovat fikcí (vhodí avizo o uložení zásilky do schránky, máš-li na místě TP nějakou označenou) a uloží na poště, po úložní době hodí do schránky. Nemáš-li označenou schránku, budou tvou došlou úřední poštu vyvěšovat na nástěnce na úřadě, kde si to každý může přečíst.

Zřídíš-li si aktivní datovou schránku, mají úřady a soudy povinnost posílat ti poštu do datové schránky a ty musíš kontrolovat datovou schránku, ale tím končí tvá povinnost mít a kontrolovat schránku v místě trvalého pobytu.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63765 příspěvků 3 inzeráty 14.10.18 10:03
@Marie2000 píše:
Zrušením trvalého pobytu končí platnost občanského prukazu…
  • ministerstvo vnitra Čr

Ale tobě trvalý pobyt nikdo nezrušil, on ti ho pouze změnil, takže na OP máš neplatné údaje. A jak už tu někdo psal, do DB neplatných to nikdo zadávat nebude, tam jsou jen ty potenciálně zneužité.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Pomeje si vyslechl krutý verdikt: Rakovina se šíří dál a lékaři tápou

Rakovina je velmi zákeřný soupeř, který se nechce vzdát bez boje. Svoje o tom... číst dále >

Rebel Limberský: Nařkl slávistického bosse Tvrdíka z ovlivňování zápasu

David Limberský (35) opět potvrdil, že je právem označován za největšího... číst dále >

Články z Ona Dnes

Polohy pro zdravý spánek: nejlepší je na zádech, na klubíčko zapomeňte

Člověk stráví v posteli až dvě pětiny svého života. I proto je podle... číst dále >

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >