Občas bych chtěla zpátky svůj starý život

Anonymní
29.11.19 21:07

Občas bych chtěla zpátky svůj starý život

Ahoj holky, potřebuju se vypovídat.
Ani nevím, kde začít. Prostě za poslední dobu mám dost. Samozřejmě své děti miluju a jsem štastná, že jsou zdraví…Ale…mám pocit, že můj život nestojí za nic. Od rána co vstanu, kmitám. Nestihnu se najíst, nemůžu se umýt, protože oni pořád jen řvou, když neřvou, tak se perou nebo si jeden z nich rozbije hu.bu.
Chvilkama to doma úplně nesnáším a nejradši bych utekla. Chvilkama si říkám, jen si ty hu.by rozbijte, mně je to fuk.
Večer je uspávám hodinu, neustále řev, nechtějí spát, skáčou po posteli, pak jeden z nich práskne hlavpu do topení a zase řev. Řvou prostě pořád, při koupaní, v bazéne, na výletě,…
Jediný kdy jsou chvíli v klidu je, když mají telefon. Hlídání nemám a chlap je pracovně tak vytížený, že i kdyby pomoct chtěl, tak nemá skoro kdy.
A já si říkám, jak jsem tohle mohla dopustit??? Kde jsem já??? To mě nemají ani trochu rádi???
Cítím se tak strašně na dně. Kde je ta veselá, hezka ženská, která chodila cvičit a vzdelávala se, za kterou se chlapi otáčeli? Mám pocit, že jsem ztratila sama sebe.
Chci utéct, chci si vzít něco hezkýho na sebe a jít se bavit, nekoukat na čas ani na peníze.
Chci zase začít trochu žít a mít z něčeho radost.
Je toho hrozně moc, co mám na srdci, ale to by bylo na dlouho.
Já jen se potřebuju vyzpovídat a zeptat se, jestli to má taky nekterá takto?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7450
29.11.19 21:15

Kolik je detem? Co na ne krapet pritlacit, aby furt nervaly? Teda nevim jestli rvou primerene nebo moc…hele ony ze spousty veci vyrostou..ja mam jedno dite tezce mentalne postizeny a to je jina liga…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.11.19 21:17
@Anonymní píše:
Ani nevím, kde začít. Prostě za poslední dobu mám dost. Samozřejmě své děti miluju a jsem štastná, že jsou zdraví…Ale…mám pocit, že můj život nestojí za nic. Od rána co vstanu, kmitám. Nestihnu se najíst, nemůžu se umýt, protože oni pořád jen řvou, když neřvou, tak se perou nebo si jeden z nich rozbije hu.bu.
Chvilkama to doma úplně nesnáším a nejradši bych utekla. Chvilkama si říkám, jen si ty hu.by rozbijte, mně je to fuk.
Večer je uspávám hodinu, neustále řev, nechtějí spát, skáčou po posteli, pak jeden z nich práskne hlavpu do topení a zase řev. Řvou prostě pořád, při koupaní, v bazéne, na výletě,…
Jediný kdy jsou chvíli v klidu je, když mají telefon. Hlídání nemám a chlap je pracovně tak vytížený, že i kdyby pomoct chtěl, tak nemá skoro kdy.
A já si říkám, jak jsem tohle mohla dopustit??? Kde jsem já??? To mě nemají ani trochu rádi???
Cítím se tak strašně na dně. Kde je ta veselá, hezka ženská, která chodila cvičit a vzdelávala se, za kterou se chlapi otáčeli? Mám pocit, že jsem ztratila sama sebe.
Chci utéct, chci si vzít něco hezkýho na sebe a jít se bavit, nekoukat na čas ani na peníze.
Já jen se potřebuju vyzpovídat a zeptat se, jestli to má taky nekterá takto?

Mám to každou chvíli. Upínánam se na dobu až budou děti samostatnější, počítám kolem jejich 6 roku.

• Citovat
  • Nahlásit
29.11.19 21:17

Myslím, že to občas prožívá každá máma. Zvláště když mají děti náročné období. Zařiďte si hlídání (babičky, chůva, jesle) a občas si udělejte čas sama na sebe, udělá to strašně moc. Vždy když už mám dost, tak někam aspoň na půl den vypadnu a pak se k nim i ráda vracím (ikdyž jsem je předtím chtěla zaškrtit).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8558
29.11.19 21:18

Myslim, ze to tak mame vsechny, ktere mame male deti. Nepises, kolik je tem tvym, ale predpokladam do 3r. Ja mam ted tri (4,skoro 2r,2m). Mam to dost podobny. Ale nastesti se mi dari se aspon s tim nejmladsim priveskem absolvovat obcas kafe/obed s kamoskama v civilizaci :-)

Nedavno jsem byla 1,5h uplne sama na kafi a uplne me to nabilo. Jela jsem domu a tesila se na ne :-)) (coz me teda po prvni pul hodce hned preslo) :-D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
143
29.11.19 21:22

A muzes si dovolit hlidani? Rekla jsi nekdy scym detem v klidu, ze bys sis potrebovala odpocinout?
Nepises, jak mas stare deti, ale znam to take. Mam syna (3r) a dceru (3m) a od porodu si pripadam nesva, protoze jsem nechodila mezi lidi, byla jen doma nebo na prochazce. Chybela mi chvile odpocinku - kdyz deti spaly, vrhla jsem se na domacnost, porad jsem mela v hlave jen povinnosti, ktere musim udelat nebo ktere nestiham udelat.
Resenim je jedine tvuj odpocinek, cas sama pro sebe, a to pravidelne. Js si pripadam jako znovuzrozena diky tomu, ze v pondeli jdu ke kadernici a tesim se jak male dite. Ale mam moznost hlidani a manzela, ktery vi, jake to je se starat o deti a chape nutnost mit chvili sama pro sebe. Pokud je manzel vytizeny a chape te, snad by mohl souhlasit s placenym hlidanim.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29.11.19 21:29
@Anonymní píše:

Asi mu každá máma někdy tyhle stavy má. Zvlášť, když je neustále pod tlakem. Není čas si odpočinout, není čas na pořádnou koupel, není čas na to vypít si v klidu kávu. Já si ty dny vynahrazuje večery. Mám to tak od narození dětí. Do osmé hodiny večer všichni už spí a pak se věnují sama sobě, popřípadě nějaké domácí práci. Ale většinou na práci dlabu. Ta mi neuteče a je tady pro mě pořád. Někdy se ráno probouzím a já už se těším na večer, kdy zase všichni usnou :lol: máme teď zrovna doma období křiku, řve to tady pořád a někdy je to fakt na palici. Ale chce to si najít v mezičase alespoň klid na tu kávu. Vždycky si najdu nějakou minutu jen pro sebe, i kdybych jí měla prosedět na záchodě. To je totiž jediná místnost, kam mají děti zákaz vstupu, když je tam někdo jiny :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.11.19 21:30

Já nevím, bojím se si hlídání zaplatit. Děti jsou divoké a mám strach, že se něco stane.
Tak moc bych si přála, abych si mohla lehnout, když mi není dobře nebo abych si mohla na 2 hodiny pustit aspoň film.
Manžel tím jak moc pracuje, tak prostě když přijde z práce, tak nefunguje, je vyšťavený a mně je blbý mu dát děti a jít pryč, když nás živí.
Já mám pocit ale že brzo zešedivím…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
29.11.19 21:32

Já mám chronické onemocnění a dala bych všechno za to, moct se naplno věnovat svým dětem. Taky bych chtěla zpátky svůj (zdravý) život. Na tvém místě bych nastavila režim, byla láskyplná, ale důsledná a mela bych hodinu denne jen pro sebe, kdy bych detem s klidem dala mobil nebo televizi. Nebuď otrok úklidu, usnadni si zivot jak jen muzes, i kdyby jsi mela jist krabičkovou dietu. Myčka, 1× týdně někdo na úklid. A jednou za čas hlídaní a jdi ven s kámoskama.

• Citovat
  • Nahlásit
29.11.19 21:41

Zkuste to hlídání, třeba aspoň na hodinku, pokud máte strach, a pak postupně na déle jestli bude vše v pořádku (děti bývají s chůvou mnohem klidnější než s rodiči). A nebo je rozdělte starší třeba do školičky mladší s chůvou. U nás když jsou spolu, tak jsou nezvladatelní, ale jak jsou zvlášť, jsou to zlatíčka. Udělejte to pro sebe. I děti ocení spokojenou a klidnou maminku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Caboverde
29.11.19 21:43
@Anonymní píše:

Poradím ti jednu jedinou věc. Hlavně se zbytečně nestresuj a snaž se pravidelně a kvalitně jíst. Stres totiž beze srandy zabíjí. Já díky nadměrnému stresu nemocná jsem, a to poměrně vážně. A souvisí to přímo i s péčí o blízkou osobu.

• Citovat
  • Nahlásit
392
29.11.19 21:55
@Anonymní píše:
Já nevím, bojím se si hlídání zaplatit. Děti jsou divoké a mám strach, že se něco stane.
Tak moc bych si přála, abych si mohla lehnout, když mi není dobře nebo abych si mohla na 2 hodiny pustit aspoň film.
Manžel tím jak moc pracuje, tak prostě když přijde z práce, tak nefunguje, je vyšťavený a mně je blbý mu dát děti a jít pryč, když nás živí.
Já mám pocit ale že brzo zešedivím…

Vůbec se ti nedivim. Vím jak se cítíš! Vydrž to! Bude lépe! Chtělo by to aspon někdy nějaký čas jen pro sebe - manžel bude muset trochu zafungovat i když je vyštavenej… Chlap taky pořád chodil tomu urvanej z práce a pak řešil ještě večer jiný zýležitosti… Nejdřív jsem to brala, ale pak jsem na tom byla jako ty a řekla jsem dost a zapojila i jeho a hned bylo líp! I když jsem na sebe měla čas třeba jen půl hodku denně. Takže se drž a přeju Ti at je Ti brzo líp!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.11.19 00:51

Já to měla tak a dodnes mám, 20:00h a já mám klid pro sebe. Vypínám nefunguji. Děti ačkoli nespi musí být v postylkach třeba i se zaplou telkou teď už s mobilem. Od 18h u nás jede kolotoč, koupání, večeře, mazlení, pohádky… 20:00 já mám padla. Chce to pevný pravidelný režim :wink: nejsme roboti ale maminy. A certiska poradny jsou i ti moji teď už ale velký

• Citovat
  • Nahlásit
19766
1.12.19 14:23

Neboj, časem bude líp. Nepíšeš kolik je dětem let, ale do školky asi ještě nechodí. Chce to prostě přežít. Manžel pracuje celé dny i víkendy? 8o To se musíte topit v penězích. Tak si zaplať hlídání a úklid a ono se ti uleví.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8558
1.12.19 20:38
@Anonymní píše:
Já to měla tak a dodnes mám, 20:00h a já mám klid pro sebe. Vypínám nefunguji. Děti ačkoli nespi musí být v postylkach třeba i se zaplou telkou teď už s mobilem. Od 18h u nás jede kolotoč, koupání, večeře, mazlení, pohádky… 20:00 já mám padla. Chce to pevný pravidelný režim :wink: nejsme roboti ale maminy. A certiska poradny jsou i ti moji teď už ale velký

Od kolika let se to detem da vysvetlit, ze v te posteli proste budou i bez tve pritomnosti? :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat