Občasná alergie na sluníčko

30.3.21 22:22

Občasná alergie na sluníčko

Dobrý den,
Mám jeden určitý problém, každý rok na jaře a na podzim, nebo jakmile svítí ostřejší sluníčko, tak se mi na rukou objeví pupínky, svědí jen v kontaktu s horkou vodou.
Už odmalička se potýkám s ekzémem na kloubech u prstů a před třemi lety jsem začala sledovat tento jev. Ze začátku jsem si myslela, že za to třeba může nějaký čistící prostředek, ale to bych měla ty pupínky, vždy a nejen určité období…
Potkala se s tím některá z vás? A nevíte, který krém by pomohl? Žádný neměl doposud žádný účinek. Děkuji :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
30.3.21 22:28

Ano, potkala jsem se s tím. Jen jsem tomu nedávala váhu. Věkem se to zhoršovalo.
Bohužel po letech jsem zjistila, že to mám kvůli autoimunitnímu onemocnění. :( Ale to neznamena, že to tak más i ty.
Těžko říct. U mě bylo víc problémů. Možná máš jen holt precitlivelou kůži. Jsi svetlovlasa?

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
30.3.21 23:05

Taky mám - alergie na slunce. A taky autoimunita.. Musím se mazat padesátkou a preferuji stín. Hlavne na jaře, kdy je ta kůže bílá mi to vyskočí a u moře je to tutovka.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
30.3.21 23:29
@Anonymní píše:
Taky mám - alergie na slunce. A taky autoimunita.. Musím se mazat padesátkou a preferuji stín. Hlavne na jaře, kdy je ta kůže bílá mi to vyskočí a u moře je to tutovka.

Tak to jsme na tom stejně. Já se na jaře spalin i přes oblečení, když chvíli sedím na lavičce. :nevim: :(
A u moře se mazi několikrát za den a jsem pod slunečníkem bílá jako sněhulák. :mrgreen:
Přijedeme od moře a já jsem pomalu stejně bílá jako před odletem.
A co obličej, jak to zvládáš v obličeji? :( Ten je pro mě nejhorší. I bez sluníčka. Jednou jsem se spálil a od té doby si to telo pamatuje a trápí mě to i bez sluníčka. :nevim: :(
Bohužel autoimunitní onemocnění mi to sluníčko vždycky horší. Tak se mu vyhýbám. :(
Jo a mám strašně moc pih. Ale nevím, zda li to má nějakou spojitost.

• Citovat
  • Nahlásit
31.3.21 10:01
@Anonymní píše:
Ano, potkala jsem se s tím. Jen jsem tomu nedávala váhu. Věkem se to zhoršovalo.
Bohužel po letech jsem zjistila, že to mám kvůli autoimunitnímu onemocnění. :( Ale to neznamena, že to tak más i ty.
Těžko říct. U mě bylo víc problémů. Možná máš jen holt precitlivelou kůži. Jsi svetlovlasa?

Dobrý den, ne světlovlasá nejsem, jsem brunetka a proto je to zvláštní, děje se to jen při určité ostrosti slunce, a čím víc jsem na slunce, tak se objevuje víc pupínků🤨 může to mít něco společného s ekzémem?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
K92
871
31.3.21 10:06

Děje se mi to taky, každé jaro mi na pravé ruce pod zápěstím naskočí vyrážka. Ještě jsem to nikde neřešila, ale vím že bych měla. Moje mamka má autoimunitní onemocnění, alergii na sluníčko také, četla jsem, že se to nedědí, ale dispozice k tomu být mohou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31.3.21 16:43
@K92 píše:
Děje se mi to taky, každé jaro mi na pravé ruce pod zápěstím naskočí vyrážka. Ještě jsem to nikde neřešila, ale vím že bych měla. Moje mamka má autoimunitní onemocnění, alergii na sluníčko také, četla jsem, že se to nedědí, ale dispozice k tomu být mohou.

A taky Vám to zmizí po několika dnech, jakmile přestane svítit tak ostré slunce? Nikdy mi na alergologii nic nezjistili, vím, že se alergie může objevit i během života, ale myselala jsem, že právě tuto alergii bych měla mít od narození…
A mažete si to něčím?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
6.4.21 19:48
@Anonymní píše:

Muzu se prosim zeptat co mate za autoimunitni onemocneni? Moje 6ti leta dcera ma tuto alergii posledni 2 roky, take zadny opalovaci krem nefunguje a je v lesni skolce, tak to jaro je velky problem… Resime take nejake zdravotni potize, ale prave ji zatim na nic neprisli. Nechci vyzvidat, ale treba bych tusila jestli jsme nejake vysetreni nezanedbali. Dceri to jinak v lete zmizelo, na podzim take nic,. Ale to jaro je silene, staci ji trochu slunce a hned ma pupinky za zapesti, nebo uplne rudy oblicek s pupinkama a svedi ji to, i kdyz ma kloboucek a je nakremovana… :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat