Občasné "přeskakování" srdce

25.6.09 08:55

Občasné "přeskakování" srdce

Ahoj,

chtěla bych se zeptat, jestli někdo máte podobnou zkušenost. Občas se mi stane (nekdy i několikrát za den), že mi jakoby „přeskočí“ srdce - nevím jestli se správně vyjadřuju, já se vždycky šíleně leknu, on je to dost hnusný pocit až je mi z toho slabo. V prosinci jsem byla na ECHO a EKG vše v pořádku, jen mám lehké porevmatické změny aortální chlopně - tomu bych ještě rozumněla, ale ještě lehká trikuspidální insuficience - to opravdu netuším. Je možné, aby se to během pár měsíců zhoršilo? Mám dost problémy s hrudní páteří,dr. to přisuzuje i tomu (ztížené dýchání). Jsem vyplašenka :)

Díky za každý názor
Michaela

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

27205
25.6.09 09:05

Taky mivam… kamos je kardiolog a u mladych lidi jsou tyhle arytmie pry docela caste (obcas srdce bouchne mimo rytmus - extrasystola), nic zavaznyho. chtela jsem, aby me vysetril :-). trikuspidalni insuficience se bude tykat trojcipe chlopne, ta je mezi pravou srdec. sini a komorou. Insuficience je nedostatecnost. Nejsem dr. tak nereknu co presne to znamena, jestli nedomykavost…to nevim…

Jinak Holter pry obvykle tyhle arytmie ani nezachyti, vetsinou jak naschval ten den, kdy bys mela Holtra, nebudes mit extrasystoly zadny :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35296
25.6.09 10:15

Nejspíš supraventrikulární extrasystola (SVES) - běžná věc i u mladých. Klasicky to vypadá tak, že ta vlasní extrasystola cítit není, potom pocit narůstajícího tlaku v hrudi a pak jeden silný úder. Obvykle se lépe cítí v klidu, večer a pod. Nic to není.
Nic není ani pocit silného bušení srdce, pokud je pravidelné a nezrychlené. Špatně by bylo, kdybys měla epizody velmi rychlého bušení srdce (třeba 200/min) nebo delší dobu trvající srdeční nepravidelnost - tzn. ne jediný úder ale třeba minuta nepravidelností - to by pak chtělo dovyšetřit.

S chlopněma nemá nic společného, porevmatické vady chlopní byly běžné spíš dřív, dneska se obvykle angína léčí dobře a porevmatické (= po revmatické horečce - při špatně léčené streptokokové angíně nebo spále) vady u mladých tolik časté nejsou (leda snad u nějakých šílených matek, co mají odpor k antibiotikům za každou cenu). Každopádně mírné chlopenní vady ti teď nijak vadit nebudou, horšit by se neměly, spíš později ke stáru - nejspíš ti na to pak stačí nějaké tabletky. Chlopenní vady nezpůsobují případné poruchy rytmu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4219
25.6.09 10:21

Jojo-taky dobře znám :wink: :lol:
tenkrát jsem s tím běžela na kardiologii-vyfasovala taky Holtera a výsledek-též to samé.........................ale jak píšou holky-nic to není :wink:

je teda zajímavý-že mě to zmizelo jak mávnutím proutku, když jsem vy:,–(ila antikoncepci :roll: :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.6.09 11:13

Holky, všem vam diky, právě, že na mě Dr. nikdy nic nenašel:) Mám kontrolu 14teho, jen pro jistotu.
Jste zlate!

Díky všem, váš plašan:)
Míša

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13496
25.6.09 11:22

Jo jo taky znam :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
25.6.09 11:51

Me to delalo hodne v tehotenstvi,ale silene.Ekg jsem mela v poradku,to jsem se divila :) Ted v normalnim stavu se mi to obcas taky stane,ale uz me to nechava chladnou :)Petra

• Nahlásit
  • Citovat
14597
25.6.09 11:55

Palpitace - extrasystola, moje věrná družka :roll: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.6.09 12:45

Teda musim se priznat, hned mam lepsi naladu, jako, ze v tom nejsem sama. „Verna druzka“ to me fakt pobavilo:)))
Ja jsem to taky mela hooodne v tehotenstvi, dokonce i s tim busenim,180 tepu/min no hnus a ted mi to nejak zustalo, nastesti ted prevazne jen to preskoceni, co nadelam, treba to s vekem odejde :))

Opravdu moc vsem diky, jste skvely!
Míša V.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
25.6.09 13:13

jo to jsem jeste zapomela pripsat,ze mi i hodne busilo,nemohla jsem usnout jak jsem to porad citila kazdej uder :))A spatne se mi z toho dychalo.Ted je to lepsi nez v tehot.,ale porad to neni ono.Ale co uz nadelame.Petra

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
25.6.09 14:33

Taky znám, jednou za dlouhou dobu se mi o stane, prostě najendou se jakoby všechno zastaví a divně překulí :) a pak zas jedeme dál normálně a o srdci nevím. Je to hrozně nepříjemné, člověk si uvedomí, že zrovna teď umřít by bylo blbé :lol: Ale fakt to nic nenormálního není.

Věrka

• Nahlásit
  • Citovat
35296
25.6.09 14:45

tak hlavne nezacit z paniky zhluboka a zrychlene dychat, nejlepsi cesta , jak si privodit mdloby, brneni rukou a dalsi paniku:-)))

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1209
25.6.09 16:29

Ahoj, já to mám taky, prý za to může stres :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7
16.9.09 14:26

Tayk se mě to občas stává. Pocit jako, že e nemůžu nadechnout … moc často se to enstává naštěstí, takže je to v pohodě. z Vyšetření u kardiologa jsem mývla šelest na srdci, ale ta je již slabá, ale může to způsobovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
IMI
2766
28.9.09 16:53

Taky mi udela nekdy srdce kotrmelec. Myslim, ze to je celej zivot zatim stejny, v normalnim stavu i v jinym stavu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama