Občasné záchvaty pláče ze spaní

472
6.9.07 12:59

Občasné záchvaty pláče ze spaní

Ahojky,
naše holčička usíná bez problému sama. Jediné co si neumím vysvětlit je, že občas (není to pravidlem každý den) ze spaní začně z ničeho nic strašně plakat. Někdy stačí udělat jen pšš, pšš a spinká dál. Jindy se zase probudí a strašně pláče. Říkám si, že je přece nesmysl, aby se jí už v tak nízkém věku zdály nějaké ošklivé sny.Poradíte mi někdo co to je?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

141
6.9.07 13:20

Já si myslím, že to jsou sny. Lukášek se takhle budí zhruba od 4 měsíců. Jedno období to bylo třeba i každou noc 2×, teď občas.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2733
6.9.07 13:20

Myslím, že je to normální, i takhle malé dětí mívají noční můry, Vítek to taky občas mívá, bylo období, kdy víc, pak skoro ne…taky záleží nauplynulém dni a zážitcích…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Tattiana
6.9.07 14:50

:D :D ahojky, tak přesně tenhle problém řešíme celkem často, ale včera večer se k srdceryvnému pláči přidalo i kategorické volání NE NE … Nechtěl se utišit, tak ho nakonec manžel vzal potmě do náruče a utišil houpáním a tichým mluvením na něj. Malý měl celou dobu oči zavřené …

• Nahlásit
  • Citovat
850
6.9.07 15:15

Ahojky, Kubíček měl první záchvat pláče někdy kolem roku. Tenkrát jsme z toho byli hóódně vyplašení. Držela jsem ho v náručí, mluvila na něj a pořád mamíííí. Nepoznával mě. Díky Bohu za Internet. BYl to noční běs. Nebyl probuzený, dětem se to stává. Obvykle to je po silném zážitku. I 3 noci za sebou, potom dlouho klid (třeba 2 měsíce). Teď už to bezpečně poznáme. Je to takový jiný pláč. Musíme na něj dost nahlas mluvit, maminka, tatínek jsou tady…Probere se koukne na mě, obejme mě a hned usíná. Ovšem já vyškovaná, úplně probraná čumákuju do zdi.

Radka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19249
7.9.07 07:18

Ahoj.
Já si myslím,že tomu se ,bohužel,předejít nedá. :cry: Děti se mi taky občas budí pláčem.Někdy brečí ve spánku.To jsou snadněji utišitelní.Jindy se vzbudí a nejsou k utišení. Někdy je to „jen“ přeležená ruka(noha),jindy asi zlé sny. Ráno si to nejspíš nepamatují.
Buď tam prostě pro ni a uklidňuj.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.9.07 11:22

Me se Emca taky obcas takhle s placem budi,zavreny oci a rev,staci vetsinou ji „vrazit“ do pusinky dudlika a plenicku na tvaricku a spi dal.......

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1493
7.9.07 14:44

Mému synovi před 2 dny začalo podobné období - vždy spal celou noc a najednou se kolem půlnoci vzbudí a brečí, kňourá … sám pak neusne třeba 2 hodiny. Když ho jdu uklidnit, jště víc se rozbrečí :( Spolehlivě ho umlčí jen kojení a pak usne … ale nevím proč, asi půl roku už kojení v noci nevyžaduje a teď najednou jo …

Navíc se už několik měsíců ráno budí s pláčem - a to každý den bez výjimky. Doufám, že to přejde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
75
14.11.07 22:32

Ahoj, náš 2letý Kubík měl asi 4× v průběhu posledního roku takový záchvat, kdy jsem ho tišila třeba i 25min. Vzbudit ho nešlo, jenom plakal ze spaní. Když jsem se zamyslela nad tím, co tomu předcházelo tak měl vždycky předtím přes den nějaký nepěkný zážitek, třeba na něho u babičky z ničeho nic skočil zezadu pes, já jsem se na něho kvůli něčemu rozzlobila a křičela. Pak jsem si přečetla (už nevím jak se ta knížka jmenovala - něco o spinkání malých dětí), že děti si tímto kompenzují stres, který jejich nervová soustava není schopná v bdělém stavu vstřebat. Tak se to pak děje v nevědomí a ve spánku. Dítě se nemá budit jen tišit, prý pokud by se vzbudilo, ten špatný pocit by si pamatovalo, když se nevzbudí je ráno vše OK. Taky pomáhá zamyslet se nad tím jak probíhá den, jestli má dítě dostatek jistoty, například pravidelný denní režim, atmosféra v rodině apod.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Miska1984
22.11.11 22:48

Mala Vanesska

Ani nevim cim zacit mozna ze me trapi situace kterou ted prozivam v pubehu asi uz pul roku neli dele .Moje skoro 4 leta dcera Vanesska ma svuj pokoj se starsi 7 letou dcerou maji krasnej barecnej pokoj zadny strasaci jen panenky a plysaci…ale casto se stava ze se v pokoji probudi klepese nepoznava nas rodice a cela vykulena plaka a krici uz nechci nebo neco podobneho je to sileny nevim co stim v tu chvilku si prijdu bezradna, asi to nejni normlani pak si ji vezmeme k sobe do postele a okamzite nam usne a v pohode spinka az do rana a rano jao by se nic nestalo .Neni to vsak pravidlo kazdy den se to nestava ale trikrat a vice do mesice uz ano…poradte me co to muze byt dekuji nebo co muze byt pricinou…jsme klidna rodina :! :! :! :! :! :! :!

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama