Občasné zvracení kojence

66
24.4.11 10:04

Občasné zvracení kojence

Ahoj, mám doma 10ti denní holčičku, je plně kojená. Občas se stane (v průměru tak jednou za den), že se mi pozvrací - zvrací již natrávené mléko a nikdy to není po kojení. Dnes v noci to ale byla síla - letělo to z ní i nosíkem a bylo to snad všechno, co zrovna v bříšku měla :-( Máte s tím někdo zkušenosti? Neumím si vysvětlit čím to může být a jak jí pomoct :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

10120
24.4.11 10:13

…nemohla si jen špatně odříhnout? Malej to taky občas má

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
66
24.4.11 10:27
Škurpice píše: …nemohla si jen špatně odříhnout? Malej to taky občas má

je pravda, že odříhnout se nám vždycky nepodaří :nevim: První dítě jsem měla absolutně neříhací a neblicí, takže v tomto mám zkušenosti omezené. Zkusím se na to zaměřit… Kéž by to bylo tímto.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13852
24.4.11 10:36

ještě bych zkusila zvednou záhlaví postýlky, aby bylo mimčo hlavičkou výš. viktor mi taky ublinkával. jak po jídle, tak i třeba po dvou hodinách… u něj to bylo tím, že se přejídal. s postupem času je to čím dál lepší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11692
24.4.11 11:07

A ještě je dobré polohovat miminko na bok, aby se náhodou nepřidusila, když zvrací. Je to samá radost s těmi našimi dětmi :lol: A jinak občasné ubliknutí nevadí, horší by bylo, kdyby zvracela po každém jídle.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4990
24.4.11 11:50

urcite davej na bok. malemu slo prvni mesic mlicko take ven nosem, vecne ho mel plny. Asi to bude tim prejidanim. mimco ze zacatku nevi, co ho trapi, jestli hlad, prdiky nebo krkani, je tezky zjist, co zrovna potrebuje, po kazde to vypada, jako kdyz ma hlad. ja kojila snad v jednom kuse. :roll: Nejlepe je, nejdriv zjistit, jestli neni jiny problem nez hlad, zacvicit s nozickama, zkusit dat odkrknout a pak az znovu kojit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
žirafííí
24.4.11 12:18

ahojky malá mi taky zvracela ještě zvrací :roll: natrávené mlíko i třeba 3 hodiny po jídle :roll: někdy se mi s toho uplně začala dusit a to jsem měla i zvedlou matraci.zvracela teda šíleně,jestli ti bude zvracet víc a častěji tak se domluv s dr. nám hodně pomohl nutriton :wink: stím už je to o něco lepší :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
say
1461
24.4.11 12:21

Taky se přikláním k zvednutí záhlaví postýlky, mi to měli takhle zvedlé do 6M než se začal přetáčet na bříško… protože malej blinkal vždycky a že toho bylo kvanta :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
343
24.4.11 15:29

Nám jsou 4 týdny a VELKÉ zvracení máme za sebou tak aspoň 12×. Někdy hned po kojení, někdy později. Malá je napolohovaná, odříhnutá, ale prostě to sem tam vyhodí. Úplně všechno. A většinou u mě v posteli :-( . Zatím to neřešíme, protože to nedělá každý den, a přibírá dost pěkně. Tipovala bych, že prostě je přepitá a vyhodí to, když tlačí. A je tedy pravda, že se také vyděsím, když to stříká i nosem. No a ona si pak jen tak decentně kýchne a je spokojená.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
66
24.4.11 16:20

Holky, díky za reakce. Na bok ji ukládám vždycky, budu se snažit z ní vždycky nějak dostat to říhnutí, ale je to často fuška… :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1927
25.4.11 07:59

žirafíí vám dr doporučila přejít z MM na UM kvůli zvracení?? Přibírala malá?? Máme ten samý problém, nejhorší je to v noci, to téměř nemůže dýchat a špatně se mu přisává k prsu…nic méně přibírá dobře.Poslední týden celé noci jen chrochtá a chrčí…kolikrát má problém to prodýchnout. A zvrací denně, jsem ráda když se nám povedou dvě koja za sebou bez toho aby si ublinknul, někdy i hodí vyloženě šavli.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4990
25.4.11 12:15

ne ona psala Nutriton, ne Nutrilon, osobni zkusenost nemam, ale co vim, tak Nutriton se dava pred kojenim na lzicce a zahusti mlicko v brise

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
žirafííí
25.4.11 15:38
MAR01 píše: žirafíí vám dr doporučila přejít z MM na UM kvůli zvracení?? Přibírala malá?? Máme ten samý problém, nejhorší je to v noci, to téměř nemůže dýchat a špatně se mu přisává k prsu…nic méně přibírá dobře.Poslední týden celé noci jen chrochtá a chrčí…kolikrát má problém to prodýchnout. A zvrací denně, jsem ráda když se nám povedou dvě koja za sebou bez toho aby si ublinknul, někdy i hodí vyloženě šavli.

ne to vůbec,právě naopak malá mi nepřibývala a dr furt at kojim, 2 měsíce chudinka nic nenabrala a tak jsem sama šla na UM a těd je to baculka.Kdybych poslechla doktorku mam asi už mrtvé dítě :zed:
Jinak jak píše lucie.t NutRiton je určen pro kojence který ublinkávají do 100 ml mlíka se dává 1 odměrka a nebo můžes před kojením na tu lžíčku ,nevim přesně jaký poměry čeho :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
22512
25.4.11 22:13

Mně se to už také stalo, asi 3×. Všechno vyletělo ven. Je¨dnou to bylo asi z rýmy(malá se kuckala), pak se přetočila na bříško hned po jídle a divočela a pak jednou z ničeho nic v noci. Ale to se prý stává. A ublink¨ávání je normální. Neše malá někdy ublinkává víckrát za den,. jindy zase vůbec… Asi sní víc než má a pak to jde ven no

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6095
27.10.11 20:38

Ahoj holky, koukam, ze uz starsi diskuze, chtela jsem se zeptat, jestli to ublinkavani s pribyvajicim vekem ustanulo, muj kubik je taky blinkaci, moc nekrka, a obcas ublinkne.. ze mu trocha vytece, obcas se mu podari hodit peknou savli.. spis teda ale ublinkava… dr. rikala, ze je to ok, ani o nutritonu nemluvila.. tak nevim, pry se to urovna, tak me zajima, jestli kdyz jsou ditka vetsi, je to lepsejsi…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama