Reklama

Občerstvení na oslavu 2. narozenin

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Stune
Ukecaná baba ;) 1946 příspěvků 18.07.11 15:42
Občerstvení na oslavu 2. narozenin

Tak a zase prosím o radu :)
za cca 14 dní budeme slavit 2. narozeniny naší dcery, máme zahradu, takže to bude venku se soudkem piva. A tak tápu, co udělat na stul :) aby to nebylo moc náročné a bylo to chutné.

Koupím buřty a klobasky a kdo bude chtít, muže si opect, ale nechci aby manža stál celej den u grilu a otáčel maso,…

Díky za zkušenosti a rady.

Reklama

Reakce:

Gina108
Generální žvanilka 23862 příspěvků 18.07.11 15:56

U nás se vždy osvědčily šneky z listového těsta, můžeš připravit den předem (rozválet těsto, poklást šunkou, sýrem, stočit do roládky, nakrájet, dát na plech pomazat vajíčkem, posypat kořením, např. provensálským a upéct) nebo jen tyčinky z list. těsta (vyválet, nařezat, potřít kořením, posypat kmínem, sezamem, provensálským, grilovacím) Prostě lepší než kupované chipsy :wink:

zoubky
Neúnavná pisatelka 17224 příspěvků 18.07.11 16:08

Šneci a slané pečivo z listového těsta je fakt super, dávám je pro větší návštěvy ve více podobách(sýr, slanina, niva, jen koření, jen kmín, nebo i nasladko). Ze sladkého jídla dělám pudink do kelímků nebo zmrzku s ovocem. Jo, výborné jsou nové pečené brambory ve slupce - nakrájet na měsíčky, slupkou položit na vymazný plech nebo pečící papír, pomazat rozetřeným česnem v oliv.oleji a dát péct. můžeš i jen osolit.

Iduska
Zasloužilá kecalka 891 příspěvků 18.07.11 16:16

Olejovou bábovku ale na plech (vše smícháš chvíli šleháš a šup na plech, když tak dám recept, pokud bude zájem) nebo bublaninu, pečený piškot s ovocem a želatinou.
Když tak třeba koupit i nějaké ovoce např. hrozny nebo meloun nakrájený na kousky a podávaný ve vydlabaném melounu pro dospělé i s alkoholem.

Šneky a tyčinky taky děláme.

zuzulenda
Závislačka 3910 příspěvků 18.07.11 16:29
:wink:

Příspěvek upraven 12.12.11 v 17:51

Gina108
Generální žvanilka 23862 příspěvků 18.07.11 16:31
zuzulenda píše:
Dcera je tedy narozena v dubnu 09, takže 2.narozeniny jsme slavili letos, ovšem až v květnu a ještě ke všemu doma.
Kdybychom slavili venku, rozhodně bychom grilovali maso. Jednou tvého muže nezabije, když bude chvíli stát u grilu. Netrvá to zase až tak dlouho a pokud máš pozvaných pár lidí, tak nebude třeba ani nijak velké množství.
Jinak my děláme obložené „mísy“, kde mám několik druhů salámu, klobásek, sýrů, apod. K tomu samozřejmě čerstvá zelenina, pečivo. Loni jsme měli chlebíčky. Letos jsem nachystala jen z bagetek „očka“ se zvláštní, „neokoukanou“ pomazánkou. Pak nějaké zákusky, dort. Blbosti jako brambůrky, tyčinky, křupavé kolečka, oplatky.
A každý rok také dělám šneky z listového těsta, na několik způsobů a tyčinky. Ty jsou pryč raz dva.
I když nám vždy něco zůstane. Nelituji, raději toho vždy mám víc, než něco pak na poslední chvíli shánět, dokupovat nebo omlouvat se, že už bohužel není :wink:

Hoď sem prosím recept na neokoukanou pomazánku, ať máme nějakou inspiraci.

zuzulenda
Závislačka 3910 příspěvků 18.07.11 16:47
:wink:

Příspěvek upraven 12.12.11 v 17:50

Stune
Ukecaná baba ;) 1946 příspěvků 18.07.11 22:13

Hm, na šneky jsem uplně zapomněla, super nápad. Taky jsem si vzpomněla na sýrové tyčinky (kolik sýra, tolik mouky, máslo a červ. papriky, rozválet, nařezat posypat kmínem, sezamem, lněným semínkem,…) jsou děsně žravé :)

Díky za rady, ze sladkého bude dort :)

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Příběh Aloise Rašína: Jak se z radikálního nacionalisty stal zakladatel Československa?

Mluví se o něm málo, v souvislosti se vznikem Československa mnohem častěji... číst dále >

Drsný porotce StarDance Zdeněk Chlopčík: V osobním životě jsem měkkota

Ačkoliv ho mnozí nazývají katem, dnes už si bez něj nelze StarDance... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >