Obchodní akademie, dobrý výběr?

14
5.2.21 20:53

obchodní akademie, dobrý výběr?

Ahoj, tak jsem se nakonec rozhodla, přeci jenom zkusit podat přihlášku i na obchodní akademii. Je to soukromá škola.
Slyšela jsem špatné odezvy, ne o škole, ale o oboru. Že je “nezvladatelný” některé slečny dokonce psali něco jako, že je to “dobrovolná sebevražda” neboli hra o přežití.
Tak, těm kdo má nějaké zkušenosti, jak to tam chodí?
Koupala jsem na pár výukových videí zatim jen z účetnictví, ale chci se zeptat někoho kdo má přímé zkušenosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5.2.21 21:06

Já nemám zkušenost osobní, ale pár spolužaček na obchodku šlo, a rozhodně nebyly obzvlášť nadaný ani chytrý. Ale uměly se učit a nebyly líné, takže, v pohodě dokončily. Pokud vím, Mordor ani peklo na zemi to nebylo, ale učit se musely. Fakt si myslím, že jestli procházíš základku s dvojkama, měla bys být úplně v pohodě, s trojkama budeš muset dost zabrat, a čtverce hybaj na učňák

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4373
5.2.21 21:09

Obchodní akademii jsem studovala před 20ti lety a určitě to nepovažuju za nic nezvladatelného. Nebyla jsem zrovna studijní typ, ale i tak to bylo v pohodě. Pro ekonomii a účetnictví je třeba mít teda trochu logické myšlení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5787
5.2.21 21:15

Obchodní akademie patří k těm méně náročným školám. Ty co nezvládají budou zřejmě slečny které měly na ZŠ ctyrky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3474
5.2.21 21:25

Též jsem před 20 lety studovala OA, jako pokud se budeš učit od začátku, tak to v pohodě dáš. Pokud ale nepochytíš základy, můžeš to rovnou zabalit. Já si potom už při práci dodělala bakaláře v oboru Finanční řízení podniku. Státnicovala jsem s měsíc a půl starým miminkem. Samozřejmě to chce mít logické myšlení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14
5.2.21 21:29

@berusa.m Mám obavy, protože nemám nejlepší známky, a všichni říkají ať táhnu na učňák, ale já na obchodku opravdu chci, vím nějak tak o co jde, jelikož příbuzní v tom taky jedou. Myslíte, že tam vydrzim kdyz mam ted na základce ne moc hezke známky? ale uplne líná nejsem, dokážu se i učit.. @berusa.m

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3827
5.2.21 21:30
@ssofiex píše:
@berusa.m Mám obavy, protože nemám nejlepší známky, a všichni říkají ať táhnu na učňák, ale já na obchodku opravdu chci, vím nějak tak o co jde, jelikož příbuzní v tom taky jedou. Myslíte, že tam vydrzim kdyz mam ted na základce ne moc hezke známky? ale uplne líná nejsem, dokážu se i učit.. @berusa.m

Záleží na tobě jestli školu zvládneš, a na tvojí motivaci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5787
5.2.21 21:43

@ssofiex Co znamená, že nemáš nejlepší známky? Významenani na obchodku nepotřebuješ, ale jestli máš 4 i v současné době distanční vyuky, tak opravdu nemáš na střední co dělat.. Protože pokud nejsi líná jak píšeš, tak učit se a snazit můžeš už i teď na ZŠ.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2183
5.2.21 21:43

@ssofiex Co přesně znamená ne moc hezké známky? A proč je máš? Nebaví tě se učit, nerozumíš učivu, nebo proč? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3267
5.2.21 22:03

Zkus si cvičně vyplnit testy všeobecných studijních předpokladů, pak budeš vědět jak moc jsi studijní typ…

třeba na scio…

podle mě není obchodka těžká škola, ale musíš najít motivaci se učit, asi jako všude, na vejšce jsme měli předmět účetnictví a co vím holky z obchodky říkaly, že to, co jsme se učili ve 2 semestrech ony braly celé 4 roky…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14
5.2.21 22:17

@Alušáček právě teďka to pololetí jsem zkazila, uznávám že jsem se flákala docela.
Teď jsem zase mákla. Kdyz nepočítám toto pololetí, jsem takovy průměrný žák, do 3 většinou, ale mam velikou motivaci na obchodku.. tak nevim.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
387
6.2.21 08:40

Záleží, co máš za základku. Úrovně nejsou srovnatelné, tvoje trojky by jinde mohly být dvojky… nebo naopak.
Pak strašně záleží na samotné obchodce. Třeba v Praze jedničkářky chodí na Dušní nebo Heroldovy sady, holky, co mají na výzu trojky/čtyřky přihlásí se na anoa.
Studovat na průměrné obchodce může průměrné dítě, to není lyceum.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
559
6.2.21 14:58

@ssofiex hlavně si dobře rozmysli jaké budeš mít uplatnění v oboru. V dnešní době je ucnak mnohdy víc než vysoká. Lidí co se živý rukama je čím dál míň a je to čím dál lépe placené ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat