Obchodní zástupce a sociální fobie

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.02.19 15:31
Obchodní zástupce a sociální fobie

Nemám klasickou soc. fobii, že by mi bylo vyloženě nepříjemné být mezi lidmi. Spíš mám občas problém s nimi komunikovat. Teď jsem např. půl roku dělala v kolektivu asi 20 žen a vůbec jsem se s nima nebavila, jen to nejdůležitější pracovní. Když jsem dělala prodavačku, tak komunikovat se zákazníky mi nevadilo, tam jsem jen odpovídala na otázky a nomusela rozhovory iniciovat. Teď mám ale nastoupit na pozici obchodního zástupce a hlavní náplň práce bude navštěvat klienty a udržovat s nimi přátelské vztahy, což je něco, co si vůbec neumím představit. Práci jsem dostala proto, že je to v oboru, který mám vystudovaný a mám v něm praxi, a nic lepšího jsem nenašla a hlavně je to za celkem slušné peníze, což je v mém případě poprvé. Tak jsem si řekla, že to prostě budu muset nějak překonat. Myslíte, že se to dá?
Podle psycholožky můj problém pramení z nízkého sebevědomí. Tedy by to asi chtělo nějak zapracovat na tom. Pořád ale nějak nevím jak.

Reakce:
Lalelale
Závislačka 4136 příspěvků 26.02.19 15:36

Myslím si, že křest ohněm leckdy člověku prospěje. Zároveň obchodní zástupce je pozice, na kterou člověk musí mít povahu. Ale třeba se v ní najdeš. Zkus a uvidíš. Kdo nic nedělá nic nezkazí, ale ani nezíská.

Micaella22
Ukecaná baba ;) 1244 příspěvků 26.02.19 15:46

Jak si vezmi stylistku, kosmeticku. At te daji dokupy a sebevedomi budes mit o 100% lepsi. Ja mela problem stejnej. Pak zmena vizaze a nebala jsem se niceho. Jinou radu nemam, jen osobni zkusenost

Kazimíra Olejovka
Kecalka 444 příspěvků 26.02.19 15:54
@Anonymní píše:
Nemám klasickou soc. fobii, že by mi bylo vyloženě nepříjemné být mezi lidmi. Spíš mám občas problém s nimi komunikovat. Teď jsem např. půl roku dělala v kolektivu asi 20 žen a vůbec jsem se s nima nebavila, jen to nejdůležitější pracovní. Když jsem dělala prodavačku, tak komunikovat se zákazníky mi nevadilo, tam jsem jen odpovídala na otázky a nomusela rozhovory iniciovat. Teď mám ale nastoupit na pozici obchodního zástupce a hlavní náplň práce bude navštěvat klienty a udržovat s nimi přátelské vztahy, což je něco, co si vůbec neumím představit. Práci jsem dostala proto, že je to v oboru, který mám vystudovaný a mám v něm praxi, a nic lepšího jsem nenašla a hlavně je to za celkem slušné peníze, což je v mém případě poprvé. Tak jsem si řekla, že to prostě budu muset nějak překonat. Myslíte, že se to dá?
Podle psycholožky můj problém pramení z nízkého sebevědomí. Tedy by to asi chtělo nějak zapracovat na tom. Pořád ale nějak nevím jak.

Psycholožka ti řekla, že to pramení z nízkého sebevědomí…hm, a co dál? Pracuje s tebou nějak, nebo k ní už nechodíš? Najdi si dopbrého psychoterapeuta a choď k němu pravidelně. Já se zbavila panické hrůzy ze psů…normálně na mě každej pes vyjížděl, a jako dost ostře…já viděla z dálky psa a už jsem přemýšlela, jak se mu vyhnout. Hodně mě to omezovalo, přestala jsme kvůli tomu i běhat. A najednou je to fuč…už půl roku potkávám pejsky a nic mi to nedělá.

Nízké sebevědomí, problém se prosadit, mluvit…teď jsem úplně jinde. Chce to na sobě pracovat. Sebrala jsi odvahu a vrháš se do takové práce, už to je krok dopředu, teď si sežeň terapeuta a dotáhni to do konce.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.02.19 15:55

Treba ta soc.fobie bude obrovske plus. Sama pises, ze tvym ukolem bude udrzovat pratelske vztahy s klienty, ale kolik klientu o to stoji? Pracovala jsem na stravovacim provozu, kam chodili obchodni zastupci a musim rict, ze mi to jejich lezeni do zadku neskutecne pilo krev. Kazdy se snazil spratelit, vyptaval se na deti, manzela, konicky, kam pojedem na dovolenou… vsichni jak pres kopirak. :zed: Pak samozrejme mleli o sobe, svych rodinach, koniccich, dovolenych. Opravdu me to nezajimalo a nemela jsem na to ani cas. Teprve po povinne „pratelske“ konzervaci nasledovala nabidka produktu. Stylem jsme kamaradi, tak si urcite neco objednate. :mrgreen: Nejradsi jsem mela obchodacku, co sla rovnou na vec. Maximalne jsme si zanadavaly na praci.
Nebo to muzes vzit za opacny konec a byt umyslne za tu divnou. Jedna obchodacka mi porad vypravela, jak ma o 20 let mladsiho milence a jak po ni jede i jeho kamarad a pul vesnice. Byla to fakt oskliva zenska, silene vlasy, makeup, obleceni… Ta kdyz prisla, tak se chtely „pratelit“ i vsechny kolegyne. :mrgreen:

Uživatel je onlineMartha03
Zasloužilá kecalka 705 příspěvků 26.02.19 16:16

Dělala jsem OZ více než 10 let. Nyní MD, je to práce náročná, protože prodáváš, s klienty sice udržuješ dobre vztahy, ale primárně jde o byznys a ne každý tě přivítá s otevřenou náručí a koupí od tebe… Je třeba si uvědomit, že to není práce jak se máte, ale budeš něco prodávat zboží, služby a je třeba se připravit i na lidi, kteří na tebe nemají čas, náladu, nic nechtějí. Ty je budeš muset přesvědčit a když se ti to nepovede budeš muset vysvetlit šéfovi proč neplníš. Tahle práce je plná konfrontaci. Takže pokud chceš práci typu „hodit do řeky a naučit se plavat“ ve smyslu tvé fobie vybrala sis dobře. Jestliže ale máš problém v konfrontacich a neumíš si prosadit svou není to pro tebe vhodný směr…

Váš příspěvek
Reklama