Je tu někdo, kdo dělá obchodního zástupce ve stavebnictví?

211
21.2.21 12:38

Obchodní zástupce - stavebnictví

Ahoj, je tu někdo, kdo dělá obchodního zástupce ve stavebnictví? Pracuji už 12 let jako OSVČ jako daňový poradce. Ale potřebuju ven mezi lidi a komunikovat. Kancelář mě už dusí. Stavebnictví a jiné technické obory jsou mi blízké a naskytla se nabídka obchoďáka pro stavebniny. Nikdy jsem tuhle práci nedělala, ani nemám nikoho z přátel v tomto oboru. Zajímá mě, jak je to časově náročné a celkově nějaké plusy a mínusy? :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
41
21.2.21 13:16

Ahoj, já jsem nedělala přímo OZ pro stavebniny, ale pro výrobce střešních oken a mým úkolem bylo spolupracovat práce s OZ z různých stavebnin. Co vím, tak hodně záleží, pro jakou konkrétní firmu bys pracovala, jsou v tom opravdu velké rozdíly. Od toho se odvíjí jak tvoje pracovní náplň, tak pracovní podmínky. Z mé zkušenosti je to tak 60/40 ježdění po zákazníkách a sezení v kanceláři ( tvoření nabídek, různá školení apod.). Z mého pohledu je to práce na delší dobu, než si vybuduješ bližší vztah s odběrateli, což je v konečném důsledku nejdůležitější. Stavebniny se předhánějí v rozdílu pár korun a je to hodně konkurenční prostředí. Já jsem tu práci, co jsem dělala měla docela ráda, ale podotýkám, že jakožto ženská v převážně mužském prostředí to nebuď mít lehké si vybudovat respekt. 😊

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
211
21.2.21 13:36
@VeroF píše:
Ahoj, já jsem nedělala přímo OZ pro stavebniny, ale pro výrobce střešních oken a mým úkolem bylo spolupracovat práce s OZ z různých stavebnin. Co vím, tak hodně záleží, pro jakou konkrétní firmu bys pracovala, jsou v tom opravdu velké rozdíly. Od toho se odvíjí jak tvoje pracovní náplň, tak pracovní podmínky. Z mé zkušenosti je to tak 60/40 ježdění po zákazníkách a sezení v kanceláři ( tvoření nabídek, různá školení apod.). Z mého pohledu je to práce na delší dobu, než si vybuduješ bližší vztah s odběrateli, což je v konečném důsledku nejdůležitější. Stavebniny se předhánějí v rozdílu pár korun a je to hodně konkurenční prostředí. Já jsem tu práci, co jsem dělala měla docela ráda, ale podotýkám, že jakožto ženská v převážně mužském prostředí to nebuď mít lehké si vybudovat respekt. 😊

S těmi chlapy je mi to jasné :-) Zabývám se mmj auty a je pravda, že se často setkávám s takovým tím přístupem - zeptám se po telefonu, jaké má auto a pán tvorstva mi odpoví..velký :lol: Ale potřebuji komunikovat a ideálně v technickém prostředí. ideálně bych chtěla dělat v oblasti nákladních, nebo i osobních aut, ale tam jdem jště nikdy skrze to, že jsem žena, bohužel neprorazila. Dveře se hned zavřely. Ještě mě zajímá časově, mám 3 leté dítko..dá se?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
211
21.2.21 13:37

@VeroF BTW, proč jsi skončila?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu