Obchůdek na menším městě

Anonymní
6.5.13 16:42

Obchůdek na menším městě

Ahoj, chci se zeptat těch, kteří mají už delší dobu obchůdek (s čímkoliv) na menším městě. U nás ve městě je 1700 obyvatel, obchůdků je tu sice dost(menší Terno, kde je téměř vše, ale drahé, pak second Hand 2×, drogerie a kosmetika, lékárna, hračky a papír), ale chtěla bych si tu taky jeden obchůdek otevřít a to s regionálními potravinami(med, ovčí sýry…) a dárkovým zbožím, ale jen tak zjišťuji, jestli bych se vůbec uživila. Nepotřebuji mít 20 000 měsíčně čistého, ale aspon něco málo. Můžete mi prosím napsat, kolik lidí denně cca k vám do obchůdku chodí a kolik cca si čistého vyděláte? Klidně anonymně, taky se omlouvám za anonym, ale chodí sem známí a nechci aby mě poznali podle jména a hned by to rozkecali všude kolem.
Moc děkuju vám všem

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
6.5.13 17:01

To je hrozně těžko takto srovnávat, pokud nemá někdo vyloženě stejný sortiment ve stejném místě. V rodině jsme měli obchůdek se sportovním zbožím (město cca 37 tis), a vydělal měsíčně 7000,–.

Dárkové předměty se podle mě dobře neprodávají (ale nevím co tím přesně myslíš), med je super kšeft ale myslím, že jen pokud to prodává včelař. Když nakoupíš medy od včelaře, už tam nemůžeš dát takovou přirážku aby to lidi kupovali (a zároveň to něco vyneslo). Totéž s ovčím sýrem. Asi taky záleží jestli je to městečko (pro mě spíše vesnička :lol: ) „bohatá“ (např. satelitní městečko, kde se stěhují boháči) nebo „chudá“, kde si radši lidi dojedou do města a vezmou med, ovčí sýr a dárkové předměty v hypáči při cestě aby ušetřili.

Moc jsem Ti zřejmě nepomohla :oops:.

• Nahlásit
  • Citovat
napresdrzku
6.5.13 17:03

Kde to menší město je? Pokud třeba na Moravě, nedokážu si představit, že se s tímto sortimentem obchod prosadí. I tak je daný počet obyvatel malá kupní síla. Jako třeba dobře řeznictví nebo něco takového, kam budou jezdit i lidí z okolí proč ne, ale tuctovost není co by prorazilo.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
6.5.13 17:12
@Anonymní píše:
To je hrozně těžko takto srovnávat, pokud nemá někdo vyloženě stejný sortiment ve stejném místě. V rodině jsme měli obchůdek se sportovním zbožím (město cca 37 tis), a vydělal měsíčně 7000,–.

Dárkové předměty se podle mě dobře neprodávají (ale nevím co tím přesně myslíš), med je super kšeft ale myslím, že jen pokud to prodává včelař. Když nakoupíš medy od včelaře, už tam nemůžeš dát takovou přirážku aby to lidi kupovali (a zároveň to něco vyneslo). Totéž s ovčím sýrem. Asi taky záleží jestli je to městečko (pro mě spíše vesnička :lol: ) „bohatá“ (např. satelitní městečko, kde se stěhují boháči) nebo „chudá“, kde si radši lidi dojedou do města a vezmou med, ovčí sýr a dárkové předměty v hypáči při cestě aby ušetřili.

Moc jsem Ti zřejmě nepomohla :oops:.

Díky. Tady sice pár „boháčů“ je, ale je fakt, že všichni jezdí spíš o města do práce (30 km odtud) a spíš si nakoupí tam a dárky asi taky.Nebo objednanjí na netu.Tak to asi vzdám

• Nahlásit
  • Citovat
4334
6.5.13 17:12

A máte tam u vás alespoň nějakou turistickou atraktivitu, která do městečka přiláká i další lidi? Nebo jestli přes vás aspoň vede jediná silnice k blízké turistické atrakci jako třeba zámek, zoo, nebo třeba nějaká přírodní zajímavost? Aby to bylo aspoň na uživení se.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
6.5.13 17:13
@napresdrzku píše:
Kde to menší město je? Pokud třeba na Moravě, nedokážu si představit, že se s tímto sortimentem obchod prosadí. I tak je daný počet obyvatel malá kupní síla. Jako třeba dobře řeznictví nebo něco takového, kam budou jezdit i lidí z okolí proč ne, ale tuctovost není co by prorazilo.

Jihovýchodní čechy

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
6.5.13 17:13
@Samy píše:
A máte tam u vás alespoň nějakou turistickou atraktivitu, která do městečka přiláká i další lidi? Nebo jestli přes vás aspoň vede jediná silnice k blízké turistické atrakci jako třeba zámek, zoo, nebo třeba nějaká přírodní zajímavost? Aby to bylo aspoň na uživení se.

Máme tu hrad, v létě je tu celkem živo, ale jen v létě pár turistů no

• Nahlásit
  • Citovat
23860
6.5.13 17:20
@Anonymní píše:
Díky. Tady sice pár „boháčů“ je, ale je fakt, že všichni jezdí spíš o města do práce (30 km odtud) a spíš si nakoupí tam a dárky asi taky.Nebo objednanjí na netu.Tak to asi vzdám

Vymysli něco originálnějšího. Ale mně se neptej, kdybych věděla, jdu do toho sama :mrgreen: ale řekla bych, že spíš pofrčí služby - třeba hospoda :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
6.5.13 17:23
@Gina108 píše:
Vymysli něco originálnějšího. Ale mně se neptej, kdybych věděla, jdu do toho sama :mrgreen: ale řekla bych, že spíš pofrčí služby - třeba hospoda :mrgreen:

Do hospody bych šla hned, to by mě i hrozně moc bavilo, ale k tomu zas nemám tak velké prostory, bohužel :( To je menší místnost jen :(

• Nahlásit
  • Citovat
4334
6.5.13 17:24

No jestli u vás podobný obchůdek není, tak by to třeba šlo, ale nečekala bych velké výdělky, snažila bych se být něčím originální, udělat si reklamu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9950
6.5.13 17:26

1700 obyvatel…to je spíš vesnice, né? :D..promiň ;)..no neviděla bych to valně a co takhle bazar, né sekáč s hadrama, ale normoš elektro..nejlépe komisní způsob…investice téměř žádná ;)..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9950
6.5.13 17:28
@Deníííí píše:
1700 obyvatel…to je spíš vesnice, né? :D..promiň ;)..no neviděla bych to valně a co takhle bazar, né sekáč s hadrama, ale normoš elektro..nejlépe komisní způsob…investice téměř žádná ;)..

nebo do komise brát ruko výrobu..keramiku, malby, proutěné věci, aj.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
841
6.5.13 17:51
V městečku velkém asi jako to vaše, je na náměstí taková maringotka a tam od jara od podzimu prodávají vynikající točenou zmrzlinu. Před maringotkou mají dva stolky se slunečníkem a pokaždý, když tím městečkem projíždíme, tak tam někdo nakupuje a my též tam pokaždý zastavíme, protože zmrzku tam mají tedy parádní a za poměrně málo korun. Je to vyhlášený místo po okolí, od nás je to cca 10 km a vím, že nejsme sami, kdo si tam v létě zajede s dětma jen tak na zmrzku. Lidi si berou i do chladících tašek sebou. Takhle tu zmrzku tam prodávají už několik let, takže se jim to musí vyplatit. Důležitý je:
poloha - jsou ve středu vesnice (městečka) poblíž hlavní silnice
kvalita - výborná smetanová zmrzka, velký porce
cena - veliká točená zmrzka stojí 20 Kč, točí ještě malou za 10 a střední za 15 Kč.
Nemají moc druhá, každý den dva a z nich míchanou. Co něco takovýho vymyslet a malinko rozšířit, mít kšeft po část roku a v zimě klid?
@Anonymní píše:
Ahoj, chci se zeptat těch, kteří mají už delší dobu obchůdek (s čímkoliv) na menším městě. U nás ve městě je 1700 obyvatel, obchůdků je tu sice dost(menší Terno, kde je téměř vše, ale drahé, pak second Hand 2×, drogerie a kosmetika, lékárna, hračky a papír), ale chtěla bych si tu taky jeden obchůdek otevřít a to s regionálními potravinami(med, ovčí sýry…) a dárkovým zbožím, ale jen tak zjišťuji, jestli bych se vůbec uživila. Nepotřebuji mít 20 000 měsíčně čistého, ale aspon něco málo. Můžete mi prosím napsat, kolik lidí denně cca k vám do obchůdku chodí a kolik cca si čistého vyděláte? Klidně anonymně, taky se omlouvám za anonym, ale chodí sem známí a nechci aby mě poznali podle jména a hned by to rozkecali všude kolem.
Moc děkuju vám všem
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31988
6.5.13 17:51
@Deníííí píše:
nebo do komise brát ruko výrobu..keramiku, malby, proutěné věci, aj.

tohle zboží je už vážně za zenitem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
6.5.13 17:54
@aprazanda píše:
V městečku velkém asi jako to vaše, je na náměstí taková maringotka a tam od jara od podzimu prodávají vynikající točenou zmrzlinu. Před maringotkou mají dva stolky se slunečníkem a pokaždý, když tím městečkem projíždíme, tak tam někdo nakupuje a my též tam pokaždý zastavíme, protože zmrzku tam mají tedy parádní a za poměrně málo korun. Je to vyhlášený místo po okolí, od nás je to cca 10 km a vím, že nejsme sami, kdo si tam v létě zajede s dětma jen tak na zmrzku. Lidi si berou i do chladících tašek sebou. Takhle tu zmrzku tam prodávají už několik let, takže se jim to musí vyplatit. Důležitý je:
poloha - jsou ve středu vesnice (městečka) poblíž hlavní silnice
kvalita - výborná smetanová zmrzka, velký porce
cena - veliká točená zmrzka stojí 20 Kč, točí ještě malou za 10 a střední za 15 Kč.
Nemají moc druhá, každý den dva a z nich míchanou. Co něco takovýho vymyslet a malinko rozšířit, mít kšeft po část roku a v zimě klid?

Bohužel už je tu 2. rokem cukrárna, mají tady taky vyhlášenou výbornou zmrzku :?

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama