Období vzdoru - pojďme se podpořit

314
31.12.20 09:06

Období vzdoru - pojďme se podpořit

Ahoj, téma na odlehčení a pobavení. S naším dvouleťákem momentálně dost silně mlátí období vzdoru a se mnou dost silně mlátí chutě roztrhnout ho vejpůl, nejmíň 50× za den :mrgreen: Kdo máte teď aktuálně stejné super období, pojďte se tu vzájemně podpořit, že v tom nejste sami a třeba i napsat, čím nám ty naši miláčci cuchají nervy a co se jim zase podařilo vymyslet za geniální nápad, kterým nás chtějí poslat rovnou do Bohnic.

U nás klasika, nejdřív nechce ven, pak nechce domu. Doma je na zabití, pořád dělá bordel, milionkrát za den vysype kocourovi granule po celém bytě, vylívá vodu, vyhazuje kočkolit ze záchoda, pokreslil podlahu pastelkama, kvůli všemu se vzteká. Chce jíst, jak dostane jídlo, tak jíst nechce. Neustále demoluje vánoční stromek, tahá za ozdoby, už jich pár zničil. Mohla bych pokračovat dlouho, prostě normální batole. Miluju ho, ale poslední cca půl roku je to fakt o nervy :lol: a je mi jasný, že bude ještě mnohem mnohem hůř :pankac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1568
31.12.20 09:20

Podpořím. Bude hůř, bude mnohem hůř. Ale uklidnění spočívá v tom, že po „terrible twos“ vás čeká pár úžasných let. Pak to půjde až do dospělosti jen a jen z kopce, a pak, pokud to zas tak moc nepokazíte, už to bude jen a jen lepší. Užijte si dvouleťáka i s jeho náladami, protože… bude hůř! :mrgreen:

Vím, že jste to nechtěla slyšet, ale je to čistá pravda! :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
149
31.12.20 09:26

Ehm…synek má období vzdoru od narození :lol: Jsou mu tři a nehodlá se oblékat, nic nejí, za ruku nepude, všude se válí, všude zakopne, všechno rozbije, u ničeho nevydrží. V obchodě na všechno sahá a když něco zakážu, válení po zemi to jistí :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
890
31.12.20 09:44

Mam 4 leteho a rocni… zatim tuk tuk ani u jednoho nic z toho neznam, ale ja jsem celkem prisna, takze u nas naznak vzteku a konec… drzte se holky :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
314
31.12.20 11:22
@Callamaika píše:
Podpořím. Bude hůř, bude mnohem hůř. Ale uklidnění spočívá v tom, že po „terrible twos“ vás čeká pár úžasných let. Pak to půjde až do dospělosti jen a jen z kopce, a pak, pokud to zas tak moc nepokazíte, už to bude jen a jen lepší. Užijte si dvouleťáka i s jeho náladami, protože… bude hůř! :mrgreen:Vím, že jste to nechtěla slyšet, ale je to čistá pravda! :)

Já vím že bude mnohem hůř, proto jsem to psala už v úvodu 😂 ale už se teda těším na ty úžasný roky :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
314
31.12.20 11:23
@Kocourek333 píše:
Ehm…synek má období vzdoru od narození :lol: Jsou mu tři a nehodlá se oblékat, nic nejí, za ruku nepude, všude se válí, všude zakopne, všechno rozbije, u ničeho nevydrží. V obchodě na všechno sahá a když něco zakážu, válení po zemi to jistí :D

To stejné u nás. Už se válí i venku, teď v té zimě a blátě je to super, peru denně 🙄

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
314
31.12.20 11:24
@llida píše:
Mam 4 leteho a rocni… zatim tuk tuk ani u jednoho nic z toho neznam, ale ja jsem celkem prisna, takze u nas naznak vzteku a konec… drzte se holky :mavam:

Jak to děláš? Nějaké tipy? Taky jsem si vždycky říkala, že moje děti se takhle vztekat nenechám, že se nikde válet nebudou. Ale nevim jak jim to jako zakázat 🤦🏼‍♀️ 😂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
890
31.12.20 14:58

@Joyeee ja vlastne ani nevim, ja byla vychovavana,,ucitelkou,, ( nemciny ), takze uz asi samo ve me je nejaky rad/chovani a to same proste vyzaduji od deti uz uplne od malicka… takze tulit/smat/brebentit/behat muzou vzdy a vsude, kricet/byt rozjivene/brecet ale uz ne… manzel to se starsim prevzal take, doplnil to po svem - ze se chlapsky domluvi a kdyz to splni jeden musi i ten druhy :mrgreen: u malickych vztekajicich jsem objala a drzela, a drzela a septala do ouska, celkem rychle pochopili, ze kdyz se budou smat a poprosi, daji mi pusu, tak vetsinou dosahnou cile… a ja i manzel vymeknem :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17262
31.12.20 16:04
@Callamaika píše:
Podpořím. Bude hůř, bude mnohem hůř. Ale uklidnění spočívá v tom, že po „terrible twos“ vás čeká pár úžasných let. Pak to půjde až do dospělosti jen a jen z kopce, a pak, pokud to zas tak moc nepokazíte, už to bude jen a jen lepší. Užijte si dvouleťáka i s jeho náladami, protože… bude hůř! :mrgreen:Vím, že jste to nechtěla slyšet, ale je to čistá pravda! :)

Naprostej blábol :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17262
31.12.20 16:09

Se teda omlouvám, jestli tohle měla být nějaká ha ha diskuze, každopádně u nás funguje všechno dopředu ohlásit, vyvarovat se chyb z minula typu odemykat dveře musím já a ne tatínek, dveře do auta chci otevřít sám… A těch pár situaci, který zbydou, tak chytit a odnést, ta převaha tu ještě pár let bude :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
66316
31.12.20 16:15

@llida to je o diteti. Skoro sestileta mi delala sceny 5 let v kuse a zacala presne v roce. Malej 14 mesicu se vztekat neumi vubec, ten je naprosto v klidu, nerozhodi ho nic. Je to povahou

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1257
31.12.20 16:31

NeMyslím si, že bude hůř. Neříkám, ze v pubertě, to nedokážu posoudit, ale syn byl v roce a půl podobný. Prostě ocistec..
Teď mu je za měsíc 5 let a od 2.5 je zlatý kluk. Nepoznala bych ho, úplně někdo jiný, rozumný, slušný, na (téměř) všem se domluvíme. Teď mám i skoro tříletého a měl období ve 2 a čtvrt, kdy sem tam vzdoroval, ale už hodně hodně dlouho se nestala žádná scéna.(pár jich měl, ale nic, co by mě vynervovalo nějak moc) Na všem se dokážeme domluvit.. Je to fakt lepší a lepší a já si oba kluky moc užívám. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1568
2.1.21 12:28
@Bubla Bůčková píše:
Naprostej blábol :roll:

Pojďme si o tom popovídat, až vašim dětem bude cca 20 let, jo?!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat