Období vzodoru-nic nezabíra

vertom
8.1.10 15:07

Období vzodoru-nic nezabíra

Dobry den,mame 2,5lete dite a je to uz 5ty mesic co se z naseho andilka postupne stal cert,zacalo to pozvolna prave po tom druhym roce a mam pocit ze je to cim dal tim horsi. Vubec neposloucha a prakticky kazdy den je cca 8situaci kdy dela veci co dosud nedelala, schvalne nici veci, rozhazuje si veci ze skrine, kresli na stul, na stenu, proste kdyz ji minutu nevidim,tak vim ze muzu cekat najekou zkazu. A jako by to nestacilo tak posledni mesic nechce jit spat /na obed ani vecer/misto toho dela neporadek v pokoji, porad vychazi ven..a nejhorsi ze zadny trest na ni nezabira.Vcera to doslo tak daleko ze jsem ji vzala vsechny hracky a dala do spize,ale zda se ze pro ni neni nic opravdovy trest,obcas mi ujedou nervy a placnu ji, ale i to pusobi tak 2minuty. Poradte mi prosim co stim..prejde ji to jednou a bude z ni znovu nase hodne dite??

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
67
8.1.10 15:18

Ahoj,tak u nás je to to samý.Malýmu jsou 2 roky a začal teď pěkně řádit-počmáráný snad všechno co jde(když mu za to vynadám,tak se na mně kouká a dělá naschvál to, za co dostal vyhubováno).Včera naházel asi 6 hraček do krbu,rozbil asi 5 kouliček a namazal si na vlasy asi půlku krému na zadeček. Dnes už stihnul rozbít ovladač.Dát mu na zadek nemá smysl,to ho pak spíš ještě vyburcuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1030
8.1.10 15:19

ahoj,,neboj,je to období vzdoru,Vikča ho měla příííšernééé :zed: taky v těch 2 letech-všude řvala,nechtěla spát-usínala mezi 22-23h,všechno vyhazovala,a opravdu nic nezabíralo-studená sprcha,na zadek,niiiiiiic :roll: bylo to strašné období no a ted?je moc hodná,klidná-když ji to vyprávím,kroutí hlavou :lol: jo a přešlo ji to někdy kolem 3 let-přesně už nevím,vlastně jak se jí narodila sestra,tak byl klid a je dodnes.
Mladší dcera-anděl,vzdor nemá,trošku se vztekne a hned ji to přejde… :palec:
Tak vydrž,trpělivost,i když opravdu vím,že je to o nervy :pankac:
ted mě napadlo!!!když vidím ten sníh!švagrové se taky vztekal syn,tak mu „vymáchala“ pusu ve sněhu-to pomohlo :lol: ted je mu 10 aje taky hodný a tomuhle se směje :dance:
Drž se,jednou tohle období přejde!!!pááá :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4257
8.1.10 15:41

ahoj,
vítej v klubu!!! :wink:
u nás zabírá „mamka nevšímačka“ když jsem mu nadávala ať nevyhazuje hračky,oblečení,tak to dělal schválně. pak jsem ho jednou nechala vyhazovat a jak viděl,že to se mnou nic nedělá,tak toho sám nechal a od té doby to nedělá (nebo jenom otevře šuplík,zkontroluje stav a jde pryč… :dance: )
Pak jsem si uvědomila v jakém je chudák stresu - bo to bylo pořád - Kubo, přestaň, nech to, nesahej tam, neotvírej to… no mě by to taky pěkně štvalo a trucovala bych…
tak jsem si v hlavě sestavila seznam věcí,které jako fakt ne a na těch si trvám…zbytek přejdu a nebo ho jen upozorním,že by to nemusel!!!

Vím,že to největší peklo mám asi ještě před sebou! Ale už teď máme počmárané zdi,obitou omítku (to zvládl za 14 dní po nastěhování se do zrekonstruovaného bytu… :twisted: ) a za sebou pár drsných scének v obchodě (i s válením se po zemi v té břečce… :cert: )

Doufám,že mi dají nějakou pauzu,že nepůjdu ze vzdoru do vzdoru… :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10074
8.1.10 17:14

Také to máme doma :-)

Výrazně se to zlepšilo poté, co jsme se začali řídít radami podle knížky Jak mluvit, aby nás děti poslouchaly, Jak naslouchat, aby nám děti důvěřovaly od Adele Faber, Elaine Mazlish (
http://knihy.cpress.cz/…-duverovaly/)

Zkus najít diskuse na téma „respektovat a být respektovat“ To je podobný přístup.

Tobík moc nemluví. A tak se mi osvědčilo dávat mu na výběr. Příklady: Obejdeš tu kaluž zleva nebo zprava? (místo nešlápni do kaluže), Chceš k snídami rohlík neo chceba? Chceš čaj do červeného nebo modrého hrnečku? atd. Docela fugnuje vyhnout se NE - to je jak, červený hadr na býka. :-) ANo, pustíme pohádku, ale až se naobědváš …

Výsledek se samozřejmně neprojevil hned, ale až tak za 3-4 měsíce. A neustále se to zlepšuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2199
8.1.10 18:11

Taky to prožíváme, každým dnem je to horší a horší. Rady nemám, protože zatím sama trochu tápu. Snažím se být pozitivní, tzn. hodně chválit pěkné chování a vše co dělá dobře. Většinou do oběda to ještě zvládám, odpoledne taky,ale k večeru už jsem z toho všeho nějak přetažená a to pak stačí málo a já vypěním.
Kolikrát si připadám jak nějaká matka potvora, že jí pořád něco vyčítám,ale přece jí nenechám dělat věci, které fakt nesmí (mohla by si tím ublížit). Za některé věci dostane na zadek nebo po ruce,prostě si myslím,že v některých chvílích je to účinnější než jí to vysvětlovat.
Mám pořád oči a uši na šťopkách a bojím se,že jednou na něco zapomenu a stane se neštěstí,protože bere věci z linky, točí knoflíky na troubě a sporáku a já mám obavy, že na lince zapomenu nůž nebo něco horkého a troubu,že zapomenu zamknout bezpečnostní pojistkou.
Co se týče pomalovaných zdí…ani mi nemluvte, jsem tu ještě s bříškem malovala obrázek v pokojíčku na zeď dělala jsem to asi měsíc a ona mi to jednoho rána komplet přemalovala.....to jsem i obrečela a to před ní, prostě jsem se neovládla. :oops:
Nezbývá než nám všem držet palce ať to ve zdraví přežijeme a ať druhá puberta má mírnější průběh než tahle první.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Kik
1802
8.1.10 20:37

ahoj, u nás máme to samé :-) A když jsem jí začala vyhazovat neuklizené hračky do koše, tak mi přišla ještě pomoct :-D Házení s hračkama, vyhazování věcí ze skříně…to je na denním pořádku. A teď máme novinku, všechno je fuj. Když se strojíme ven- mikina je fuj, kalhoty jsou fuj, boty jsou fuj- a scéna, že si to prostě nevezme. Jsou dny, kdy je to lepší, ale když to na ní příjde, tak to stojí za to. Nepomáhá ani ignorování. Většinou dopoledne je hodná, ale po obědě (už od 2 let) nechce chodit spát a to pak odpoledne právě začínají tyhle scény.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12980
8.1.10 20:42

Pokud nezabírala ignorace ( dokud se neuklidníš, nebudeš hodná holčička, tak za mnou nechod, nechci tě vidět, nemluvím s tebou..) tak studená sprcha pomohla. Stačilo jednou dvakrát a potom už se uklidnila už cestou do koupelny..Je to drsný sprchovat jí hlavu a v oblečení, ale zabralo to :mrgreen: :mrgreen:
No a samozřejmě z toho nakonec vyroste :dance:
Držím palce a hodně sil.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
vertom
8.1.10 21:42

Dekuji za vase pripominky, jsem rada ze mam "normalni " dite:-)))
Rikam si, ze mozna je to i tym, ze zarli, mame 2mesicniho chlapecka,i kdyz se snazim se jim obema venovat stejne (v ramci moznosti samozrejme) ale tomu zarleni jsem zrejme uplne nezabranila. Vzdy kdyz mne poradne vytoci, tak si rikam, ze to snad jednou (kdyz budeme mit stesti tak ve 3letech ) prejde. Ta studena sprcha mi pripada dost drsny reseni ,ale odlozim si ji jako krajni moznost, treba to zabere. A s temi hrackami, presne jak nekteri psali, taky to bere tak, ze je davam pryc a jeste mi dnes ukazala ze jsem na 2hracky zapomela ze je mam taky vzit, kdyz uz beru vsechny pryc. No, dokazou nas ty deti pekne vytocit, ale asi je to normalni, vidim ze kazdy si tim musi projit. Preji vam vsem krasny a klidny vikend :lol:

• Citovat
  • Nahlásit
2420
8.1.10 22:27

O tom žárlení je tu spousta diskuzí, zkus je najít. Jde o to, že dětem se vpodstatě nemůžeš věnovat stejně, měla by ses teď věnovat staršímu víc. Víc ho zaměstnat v péči o mimčo, hodně chválit, najít si činnost, kterou s ním děláš nejen když mladší spí. Jak píše jedna psycholožka, mladší dítě se narodilo do rodiny, kde už je sourozenec, proto mu nevadí, že se staršímu věnuješ, starší byl ale dlouho sám a musí se s novou situací dlouho vyrovnávat. Hodně pomáhá mu dávat na výběr co k jídlu, co dělat, jakou pohádku, jaké oblečení si vezme, aby se cítil důležitý.
Chce to hodně ho zaměstnat, dávat mu najevo hodně lásky, pořád ho nenapomínat.
Když přijde návštěva, měla by se nejdřív přivítat s ním, pak s miminkem, pokud přinese dárek miminku, měla by přinést i jemu, aby se necítil odstrčený.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama