Obec chce odkoupit pozemek se studní

Anonymní
31.5.17 21:32

Obec chce odkoupit pozemek se studní

Nevím, do které kategorie dotaz vložit, tak snad sem.

Ptám se za kamarádku.
Ona vlastní pozemek, na kterém je studna. Ta studna tam je snad odjakživa, ale není nikde zakreslená, nijak povolená. Ze studny odebírá sousední obec pitnou vodu. Nikdo nikomu za to neplatí. Prostě je to tak taky snad odjakživa.
Teď za kamarádkou přišel starosta té obce, že by obec chtěla odkoupit kousek pozemku, na kterém ta studna je, aby jí nějak zrenovovali, opravili, prostě to chce ta obec dát dokupy. A ať si kámoška řekne cenu, za kolik by to prodala.

Jí je ta studna fuk, bydlí úplně jinde, studnu nikdy nijak nevyužívala a využívat nebude. Starosta jí řekl, ať si řekne cenu, že zaplatí co bude chtít.
A teď otázka. Za kolik byste tu studnu prodali? Kolik si má říct? Neví, čeho se chytit, co je moc, a co je málo. nebo snad prodávat nemá?

Prosím o zachování anonymu, abych přes tuhle věc nemohla být spojována se svým nickem.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

2484
31.5.17 21:42

Ja osobne jsem takova, ze bych to darovala. A nechala zaplatit jen naklady s tim spojene. Ted jsem darovala takhle cestu obci. :mrgreen: Zdedila jsem ji, nevyuzivam ji, obec ji chtela odkoupit, darovala jsem ji…slouzi to vsem, je to proste pro verejny blaho. Zadnou cenu pro me ta cesta nemela, ani pro mou rodinu, nevidela jsem duvod, proc se na tom obohacovat. Jinak si obec nechala udelat odhad, potrebovali to, i kdyz slo o dar. Jako vyraz vdeku po me tu cestu pojmenovali. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
31.5.17 21:48

@Ter85 No taky možnost, alůe jen bych to asi nenazvala obohacováním. je to její, tak obohacování zní jakoby to chtěla někomu vzít.

Jinak jestli tu ještě někdo napíšete názory, tak díky, link dám kámošce, aby si to tu přečetla.

• Nahlásit
  • Citovat
12515
31.5.17 21:51

Nejschůdnější by bylo, aby si kamarádka vzala na stanovení ceny soudního znalce a dohodla se s obcí, aby odhad zaplatili spolu s kupní cenou pozemku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Pandulka
31.5.17 21:54

Nechala bych si rozhodně udělat znalecký posudek a pozemky prodala za cenu z posudku + ostatní náklady(přepis, cena znaleckého posudku apod). Přijde mi to nejférovější.

• Nahlásit
  • Citovat
5938
31.5.17 22:20

Zjistit, jak se pohybují ceny za metr pozemku, vynásobit to počtem metrů. Ale pořádně si ujasnit, že tím odprodejem nevznikne třeba problém se na zbytek pozemku dostat a podobně. Nechat udělat odhad tržní ceny od soudního znalce a optimálně se poradit s právníkem, který se zabývá nemovitostmi. Tyhle náklady přenést na kupující stranu. To je nutno smluvně ošetřit předem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Smazaný anonym
31.5.17 22:31

Pozemek je hodnotnější se studnou, zejména pokud je to stavební pozemek.

• Citovat
  • Upravit
26162
31.5.17 22:32

A nebylo by řešení to „pronajímat“ symbolicky za 1 Kč ročně?
Zdroje pitné vody bych se nezbavovala…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Saatine
31.5.17 22:35
@Malaga píše:
A nebylo by řešení to „pronajímat“ symbolicky za 1 Kč ročně?
Zdroje pitné vody bych se nezbavovala…

Jestli to chtějí nějak opravovat, tak to musí vlastnit, ta obec nemůže dělat investice do cizího majetku, to by ji obohatili.

• Citovat
  • Upravit
Anonymní
31.5.17 22:37
@monrom píše:
Pozemek je hodnotnější se studnou, zejména pokud je to stavební pozemek.

Stavební není. Je to orná půda. Jinak tu ornou pronajímá, což by pro prodej nevadilo. A do budoucna se prodejem připraví o nájemné. teď teda nevím, o kolik metrů čtverečních celkově jde, ale asi málo, takže ty peníze z nájmu, o které by přišla, budou asi v řádu desítek korun ročně. takže zanedbatelný.

• Nahlásit
  • Citovat
26162
31.5.17 22:38
@Saatine píše:
Jestli to chtějí nějak opravovat, tak to musí vlastnit, ta obec nemůže dělat investice do cizího majetku, to by ji obohatili.

asi máš pravdu, ale i tak - prostě v dnešní době bych se zdroje pitné vody nezbavovala, ale samozřejmě každý může mít jiný pohled ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Saatine
31.5.17 22:45
@Malaga píše:
asi máš pravdu, ale i tak - prostě v dnešní době bych se zdroje pitné vody nezbavovala, ale samozřejmě každý může mít jiný pohled ;)

Já jsem neřekla, že nám nějaký pohled, jen že ta obec buď musí vyřešit vodu jinak nebo pokud chce upravit současnou studnu, potřebuje ji vlastnit. Mého názoru tam není ani zbla :)

• Citovat
  • Upravit
7493
31.5.17 22:47
@Malaga píše:
asi máš pravdu, ale i tak - prostě v dnešní době bych se zdroje pitné vody nezbavovala, ale samozřejmě každý může mít jiný pohled ;)

Ani já bych se nezbavovala…nadejde doba, kdy se voda bude platit zlatem

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
578
31.5.17 23:51

Já bych si i zjistila kolik stojí zhotovení studny. O to cena pozemku stoupá a i voda není zadarmo, obzvlášť když je pitná.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2685
1.6.17 03:10

Kamarádce vyřiďte, nechť neprodává. Je velký rozdíl vlastnit půdu se studní nebo bez ní. Spíš by si měla do budoucna s obcí vyjasnit na základě čeho jí využívá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama