Obec rozhodla, občan na vlastní náklady vybuduje přípojku

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.08.19 19:55
Obec rozhodla, občan na vlastní náklady

Prosím o zachování anonymu a o vyjadřování přímo k tématu od lidí buď co podobnou věc řešili, nebo i od těch co dělají na úřadě, starostu, místo tarostu, nebo sedí v zasedání, děkuji.
Před 4 lety jsme postavili nový dům v obci tzv na zelené louce, v obci není kanalizace, takže jsme si musel k domu pořídit vlastní ČOV, máme bio ČOV kdy voda z ČOV je užitková a vsakuje se na náš pozemek, nebydlíme u hlavní cesty ale u tzv připojené ulici. Obec rozhodla, že bude dělat novou kanalizaci, což schvaluji protože lidi své septiky vyváží všude možně, vypouští v noci do řeky a místního potoka a opravdu to není nic voňavého. Každopádně ti co nejsou na hlavní ulici se musí připojit taky, ale na vlastní náklady, což jaksi samozřejmě je momentálně peklo, my bysme na vlastní náklady měli zrušit ČOV která nás stála s projektem 50 000. Udělat si jímku a čerpadla, protože jsme pod úrovní cesty, které bude náš odpad vhánět do kanalizace, rozkopat si terasu, průjezd který má 20 metrů a to vše na vlastní náklady, protože obec rozhodla? :think: jsem z toho taková nijaká, sedím doma a přemýšlím jak to udělat a celkem by mě zajímalo jak obec donutí přilehlé ulice kde je v každé cca 20 baráků aby se ty rodiny na vlastni náklady připojili na kanalizaci.

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Šáruší
Kelišová 5137 příspěvků 29.08.19 20:01

Asi ti moc neporadím, ale ty jo, to ti jako můžou přikázat, přestože máš kolaudaci a čističku? 8o

NerozhodnaBedulinka
Stálice 51 příspěvků 29.08.19 20:05

V naší obci není povinné se na kanalizaci připojit. Když se nenapojim budu muset obci na požádání prokázat, co jsem s odpadem udělala (doklady o vyvezeni septiku, prokázat, že mám cisticku).

Micaella22
Ukecaná baba ;) 1864 příspěvků 29.08.19 20:06

U nas to bylo stejne jak s vodou tak s kanalizaci. Proste udelali hlavni tah a kdo chtej pripojku, musel k tem hlavnim rouram z hlavni ulice vykopat douru na vlastni naklady. Tak kdo na to mel, pozval delniky, my si vzali krumpace do ruky a tech 15m vycutali… asi je to jak kde… a to nejsme zadnej novej barak na okraji ale normal stara zastavba uprostred vesnice. Vlastni COV mame taky. Jsme pripojeni jen kvuli tomu, ze jsme museli a kdyz se cisticka pose*e a bude mesic mimo provoz treba. Taky to vycistime a pak se tim zaleva.

P4ja
Extra třída :D 11023 příspěvků 29.08.19 20:08

Ale houby. Jsou pěkně vycurani. Oni potřebují, abyste se připojili, protože se kanalizace dělá na dotace. Ale nikdo vás nutit nemůže. Máte řádně připojenou a zkolaudovanou. Covku. Ano většinou si všichni platí připojení od hranice pozemku. A taky nenechte si namluvit, že musíte mít na zahradě věčné břemeno, pokud tam povede nějaká hlavní větev, protože to je starost obce.

Jinak bych se zeptala, jak to s tou přečerpávací stanicí myslí, že jí za svoje zaplatíte a potom? Budete se o to starat a nebo to převedete obci nebo jak.

Ale základ je stejně to, že nemáte povinnost se připojit. Pokud to nebylo někde v podmínkách stavebního povolení atd.

Janli
Extra třída :D 10154 příspěvků 29.08.19 20:19

@P4ja nechci ti brát iluze, ale u nás to tak skutečně bylo. I ten, kdo měl zkolaudovanou čističku se musel na kanalizaci připojit. U nás to tedy na hranici pozemku platila obec, včetně přečerpávací stanice.
Zakladatelko, dojdi se poradit na stavební úřad.

P4ja
Extra třída :D 11023 příspěvků 29.08.19 20:21
@Janli píše:
@P4ja nechci ti brát iluze, ale u nás to tak skutečně bylo. I ten, kdo měl zkolaudovanou čističku se musel na kanalizaci připojit. U nás to tedy na hranici pozemku platila obec, včetně přečerpávací stanice.
Zakladatelko, dojdi se poradit na stavební úřad.

A na základě čeho to určovali? Vím, že spousta obcí na to tlačí právě kvůli dotacím, ale oporu v zákoně to dle mého nemá žádnou.

Tak jsem našla edit: v odduvodnenych případech to lze vymáhat, ale je tam ekonomické hledisko, a jestli to v původním projektu bylo navrženo tak, že se dům výhledově připojíhttps://ekolist. cz/cz/zelena-domacnost/dotazy-a-odpovedi/prepojeni-domaci-cov-na-obecni-kanalizaci

My to třeba u novostavby měli, že domovní ČOV je dočasná a že se ke kanalizaci budeme připojovat

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.08.19 21:09

Tak jsem vzala složku a v souhlasu se stavbou ani v kolaudaci jak domu tak ČOV není žádná poznámka od obce skrz povinné napojení nějaké budoucí kanalizace. Vyměnil se nám starosta a popravdě ten před ním o kanalizaci mluvil, ale řekl že je to tak šíleně náročné i finančně že pochybuje že se toho vůbec dožijem :nevim: no a je to tady.

mota
Kecalka 268 příspěvků 29.08.19 21:22

Nějak pochybuji, že když máte čističku, zkolaudovano, že se musíte připojit. Co když na to nejsou peníze? Jak můžeš někoho donutit se připojit za vlastní náklady, když ty peníze na to třeba nemá? To mi hlava nebere, fakt… Kór, když nemáte u domu nějaký trativod a načerno nepoustite třeba do potoka…

P4ja
Extra třída :D 11023 příspěvků 29.08.19 21:22
@Anonymní píše:
Tak jsem vzala složku a v souhlasu se stavbou ani v kolaudaci jak domu tak ČOV není žádná poznámka od obce skrz povinné napojení nějaké budoucí kanalizace. Vyměnil se nám starosta a popravdě ten před ním o kanalizaci mluvil, ale řekl že je to tak šíleně náročné i finančně že pochybuje že se toho vůbec dožijem :nevim: no a je to tady.

Tak potom to bude o tom, jak to vyargumentuji. Jako pochopila bych, že si zaplatíte připojení domu k hlavní větvi, ale povinnost vybudovat přečerpávací stanici u vás na pozemku, je dle mého blbost. Pokud se tam bude stavět dál a nebo by to využívali i ostatní, pak je to v zájmu obce. Ale pokud tam jste sami, pak bych to vůbec neřešila. To si měli vyřešit dřív než podali projekt.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.08.19 21:31

No uvidím jak to bude, samozřejmě se nedám jen tak opít vodou. Celkem hodně věcí jsem si musela vyloženě vydřít, protože jeden ze sousedů dělal peklo protože jsem později zjistila že měl zálusk na náš pozemek, ale prostě jsme byli rychlejší, takže celkem dost stavebních věcí jsem si dokázala obhájit a vybojovat, jen jsem nevěděla jak je to a protivníkem jménem obec. Každopádně to zkusím domluvou tak jalo vždy a když to nepomůže, přijdou na řadu úřady. Vůbec nemáme tucha jak moc se dá nebo nedá a novým starostou domluvit, to teprv poznáme. Každopádně kousek nad námi mají taky novostavbu a ČOV a taky určitě budou bojovat… Každopádně to co by po nás chtěli by bylo minimálně za 50 000 Kč, ne li víc, já na mateřské a jsme rádi že žijeme a stačí hypotéka, ještě abysme si brali kvůli obci půjčku, to by mě švihlo.

P4ja
Extra třída :D 11023 příspěvků 29.08.19 22:03
@Anonymní píše:
Tak jsem vzala složku a v souhlasu se stavbou ani v kolaudaci jak domu tak ČOV není žádná poznámka od obce skrz povinné napojení nějaké budoucí kanalizace. Vyměnil se nám starosta a popravdě ten před ním o kanalizaci mluvil, ale řekl že je to tak šíleně náročné i finančně že pochybuje že se toho vůbec dožijem :nevim: no a je to tady.
Tak potom to bude o tom, jak to vyargumentuji. Jako pochopila bych, že si zaplatíte připojení domu k hlavní větvi, ale povinnost vybudovat přečerpávací stanici u vás na pozemku, je dle mého blbost. Pokud se tam bude stavět dál a nebo by to využívali i ostatní, pak je to v zájmu obce. Ale pokud tam jste sami, pak bych to vůbec neřešila. To si měli vyřešit dřív než podali projekt.
@Anonymní píše:
No uvidím jak to bude, samozřejmě se nedám jen tak opít vodou. Celkem hodně věcí jsem si musela vyloženě vydřít, protože jeden ze sousedů dělal peklo protože jsem později zjistila že měl zálusk na náš pozemek, ale prostě jsme byli rychlejší, takže celkem dost stavebních věcí jsem si dokázala obhájit a vybojovat, jen jsem nevěděla jak je to a protivníkem jménem obec. Každopádně to zkusím domluvou tak jalo vždy a když to nepomůže, přijdou na řadu úřady. Vůbec nemáme tucha jak moc se dá nebo nedá a novým starostou domluvit, to teprv poznáme. Každopádně kousek nad námi mají taky novostavbu a ČOV a taky určitě budou bojovat… Každopádně to co by po nás chtěli by bylo minimálně za 50 000 Kč, ne li víc, já na mateřské a jsme rádi že žijeme a stačí hypotéka, ještě abysme si brali kvůli obci půjčku, to by mě švihlo.
@Anonymní píše:

No, my třeba měli přímo v projektu domu, že se připojíme až bude kanalizace. Jinak, pokud opravdu nejste někde na samotě, ale je vás víc na jedné větvi, pak tyhle věci jdou za obcí. Ne, že se rozhodne, že musíte zaplatit přečerpání. A hlavně si myslím, že vás ani nikdo nemůže nutit mít to na pozemku. Vždyť se to musí kontrolovat.

Premek_Orac
Kelišová 5598 příspěvků 29.08.19 22:07
@Anonymní píše:
Prosím o zachování anonymu a o vyjadřování přímo k tématu od lidí buď co podobnou věc řešili, nebo i od těch co dělají na úřadě, starostu, místo tarostu, nebo sedí v zasedání, děkuji.
Před 4 lety jsme postavili nový dům v obci tzv na zelené louce, v obci není kanalizace, takže jsme si musel k domu pořídit vlastní ČOV, máme bio ČOV kdy voda z ČOV je užitková a vsakuje se na náš pozemek, nebydlíme u hlavní cesty ale u tzv připojené ulici. Obec rozhodla, že bude dělat novou kanalizaci, což schvaluji protože lidi své septiky vyváží všude možně, vypouští v noci do řeky a místního potoka a opravdu to není nic voňavého. Každopádně ti co nejsou na hlavní ulici se musí připojit taky, ale na vlastní náklady, což jaksi samozřejmě je momentálně peklo, my bysme na vlastní náklady měli zrušit ČOV která nás stála s projektem 50 000. Udělat si jímku a čerpadla, protože jsme pod úrovní cesty, které bude náš odpad vhánět do kanalizace, rozkopat si terasu, průjezd který má 20 metrů a to vše na vlastní náklady, protože obec rozhodla? :think: jsem z toho taková nijaká, sedím doma a přemýšlím jak to udělat a celkem by mě zajímalo jak obec donutí přilehlé ulice kde je v každé cca 20 baráků aby se ty rodiny na vlastni náklady připojili na kanalizaci.

Uplne si nedokazu predstavit normu, na zaklade ktere vas k tomu prinuti. Odpadni vodu likvidujete v souladu se zakonem… To urcili obecni vyhlaskou, ci jak? Kdyztak prosim odkaz do sz.
Jinak lidi, co pusti septik do potoka jsou s prominutim hovada, protoze tim udusej ryby…

P4ja
Extra třída :D 11023 příspěvků 29.08.19 22:23

A ještě technická. Není váš problém, že jste níž než kanalizace. To je problém projektu. Projektant to musí spočítat taky aby ta větev byla vyspadovanáa všichni se mohli připojit samospádem. Prostě se musí hlavní potrubí v té ulici vykopat dostatečně hluboko. To jsme taky řešili, že to firma odflakla a někomu tekly sra..ky domů. Takže to zase předělávali. No a pokud je ta větev níž než ČOV, pak se řeší výtlačné a přečerpávací stanice. Takže to je blbost, aby si každý dům pod úrovní pořizoval na vlastní náklady čerpadlo. Zažila jsem budování kanalizace na dvou místech a vždycky to projektanti se starostou obcházeli a domlouvali s lidmi, jak a kde se to dá vést, a kde to bude pro všechny nejpřijatelnější.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.08.19 07:08

Ano s největší pravděpodobností budeme jakoby pod úrovní kanálu protože jsme ood cestou… Každopádně si nedokážu představit jaká by to byla mega díra abysme bylo samospádem… Fakt jsme v ďolíku. Já už to vidím. My totiž s manželem máme asi štěstí jen na sebe, protože jinak nám hladce nic moc nevychází a jedinej problém bude náš barák :roll:

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama