Zkažené jídlo a těhotenství

Anonymní
28.11.20 08:14

Oběd snezeny večer ,bakterie

Ahoj, asi ze sebe udělám blbce ale zkusím to… udělala jsem oběd vývar a upekla jsem krkovici s bramborem, dala jsem jídlo do trouby, neboť bylo ještě teplý a odešli jsme. Večer jsme to samozřejmě vše zhltala a až pak mě napadlo jestli se tam neudělali třeba Listerie… jsem 20 TT těhotenství a pořád nad tím přemýšlím. Diky za názory. :(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
16251
28.11.20 08:15

Nepřemýšlej nad tím, nic tomu nebylo…ničeho se neboj ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6217
28.11.20 08:21

By pomrela vetsina lidstva, kdyby to tak bylo…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
825
28.11.20 08:54

Klídek, nic tomu nebylo, také jsem se všeho bála, dokonce i vypitého toniku :)))teď se tomu směju, ale v tom těhotenství jsem to fakt brala jako konec svetap

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.11.20 08:59
@alialiali píše:
Klídek, nic tomu nebylo, také jsem se všeho bála, dokonce i vypitého toniku :)))teď se tomu směju, ale v tom těhotenství jsem to fakt brala jako konec svetap

Taký dobrý :D No je to fakt na palici, v noci jsem kvůli tomu nespala, všude píšou že oběd má být při pokojové teplotě max dvě hodiny a on tam byl do večera a já si nenazranosti nemohla pomoct. :roll:

• Citovat
  • Nahlásit
12664
28.11.20 09:06

Když peču jídlo v troubě večer, dětem na druhý den na oběd, tak v troubě či na lince zůstane do rána, než vychladne a ráno dávám do lednice, takže se ničeho neboj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4376
28.11.20 09:14

Neboj, za tu dobu se ti upečené/uvařené jídlo nezkazí. A listerie tam nenalezou, ty, co by tam byly (v krkovici s bramborem nejspíš žádné, v polévce taky) jsou taky upečené/uvařené. A ostatní nemají nožičky, aby tam nalezly. Na to, aby se to kontaminovalo vzduchem a zkazilo by bylo potřeba delší dobu a navíc bys to cítila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.11.20 09:18
@Havlova píše:
Neboj, za tu dobu se ti upečené/uvařené jídlo nezkazí. A listerie tam nenalezou, ty, co by tam byly (v krkovici s bramborem nejspíš žádné, v polévce taky) jsou taky upečené/uvařené. A ostatní nemají nožičky, aby tam nalezly. Na to, aby se to kontaminovalo vzduchem a zkazilo by bylo potřeba delší dobu a navíc bys to cítila.

Díky jsem nějaká úzkostná v těhotenství a vše dezinfikuju, už mi asi hrabě… :roll:

• Citovat
  • Nahlásit
4376
28.11.20 09:35
@Anonymní píše:
Díky jsem nějaká úzkostná v těhotenství a vše dezinfikuju, už mi asi hrabě… :roll:

Tak se snaž dezinfikovat co nejméně, sterilní prostředí ti taky neprospívá a miminku po narození už vůbec ne. Tím neříkám, že máš mít doma nepořádek, ale většina věcí stačí umýt. Zkus se před použitím dezinfekce zamyslet, jestli je to nutné a co by se ti mohlo stát, když tu věc nevydezinfikuješ a podle toho se rozhodnout.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
282
28.11.20 09:48
@Anonymní píše:
Ahoj, asi ze sebe udělám blbce ale zkusím to… udělala jsem oběd vývar a upekla jsem krkovici s bramborem, dala jsem jídlo do trouby, neboť bylo ještě teplý a odešli jsme. Večer jsme to samozřejmě vše zhltala a až pak mě napadlo jestli se tam neudělali třeba Listerie… jsem 20 TT těhotenství a pořád nad tím přemýšlím. Diky za názory. :(

Ježíš, na 99,99 % tomu nic nebylo, zbytečně hysterčíš. Stres dítěti uškodí více. Já v těhotenství jedla x-krát jídlo ohřívané, grilované, dokonce játra a chilli!!! A malému se nic nestalo. Pro příště, vychladlé jídlo nech převařit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat