Oběť je oběť, nikdy ne spoluviník!

1.12.19 13:04

Oběť je oběť, nikdy ne spoluvinik!

Milé ženy, vím, že na toto téma již bylo napsáno mnoho, ale pořád mě dokáže pěkně vytočit, když slyším, že za znásilnění si může oběť sama. Založila jsem na FB skupinu Byla jsem znásilněna, kde vkládám povzbudivé články, diskutuji a hlavně vyvracím mýty. Společnost Vám může dát spoustu argumentů, proc (si za to může sama) a já je postupně bourám. Pokud máte ve Vašem okolí někoho, kdo si trauma prožil, nebo jste Vy samy prožili tento otřesný zážitek a chtěli byste se svěřit se svou zkušenosti, nebo jen přečíst můj názor, neváhejte a připojte se ke sledování stránek, či skupině. Mým cílem je na základě anonymních výpovědi spolu s mým článkem vytvořit knihu, která by jasně říkala, že oběť je oběť, nikdy ne spoluvinik. A to je, myslím si, důležité vědět. Ráda bych v budoucnu oslovila třeba psychology, kteří by mohli na stránkách pomoct.
Některym se možná můj nápad může zdát nesmyslný, jiní ho možná můžou i soudit. Vím, že nejsem odborník, a s tím cílem jsem taky stránky nezalozila. Ale vím, že s nadsázkou stačí někdy i tak málo, jako je popovídat si a třeba dostat odvahu například k udání pachatele na policii.

Hezký den všem a děkuji za pozornost :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1244
1.12.19 13:23

Přijde mi to divný, řšit toto a sdílet na sociálních sitích, jak chceš vyřešit anonymitu, ty ženy si budou zakládat duplicitní fb, ne každá bude chtít aby to o ni každý věděl, poznal ji.. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4368
1.12.19 13:25
@StastnaMaminka1410 píše:
Milé ženy, vím, že na toto téma již bylo napsáno mnoho, ale pořád mě dokáže pěkně vytočit, když slyším, že za znásilnění si může oběť sama. Založila jsem na FB skupinu Byla jsem znásilněna, kde vkládám povzbudivé články, diskutuji a hlavně vyvracím mýty. Společnost Vám může dát spoustu argumentů, proc (si za to může sama) a já je postupně bourám. Pokud máte ve Vašem okolí někoho, kdo si trauma prožil, nebo jste Vy samy prožili tento otřesný zážitek a chtěli byste se svěřit se svou zkušenosti, nebo jen přečíst můj názor, neváhejte a připojte se ke sledování stránek, či skupině. Mým cílem je na základě anonymních výpovědi spolu s mým článkem vytvořit knihu, která by jasně říkala, že oběť je oběť, nikdy ne spoluvinik. A to je, myslím si, důležité vědět. Ráda bych v budoucnu oslovila třeba psychology, kteří by mohli na stránkách pomoct.
Některym se možná můj nápad může zdát nesmyslný, jiní ho možná můžou i soudit. Vím, že nejsem odborník, a s tím cílem jsem taky stránky nezalozila. Ale vím, že s nadsázkou stačí někdy i tak málo, jako je popovídat si a třeba dostat odvahu například k udání pachatele na policii.Hezký den všem a děkuji za pozornost :srdce:

Silene, ze si jeste v r.2019 toto nekdo mysli..Za zadnych okolnosti si obet za svoji ujmu nemuze, ano samozrejme existuje rizikove chovani…chodit opustenymi misty v noci nebo navazovat nahodile znamosti u baru, ale Nic z toho neomlouva nadilnika za jeho ciny, nejsme simpanzi, abychom nedokazali ukocirovat sve emoce!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6197
1.12.19 13:37

Tomu se říká sekundární viktimizace. Bohužel stále častý jev.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1.12.19 13:41
@PAN66 píše:
Přijde mi to divný, řšit toto a sdílet na sociálních sitích, jak chceš vyřešit anonymitu, ty ženy si budou zakládat duplicitní fb, ne každá bude chtít aby to o ni každý věděl, poznal ji.. :nevim:

Rozdíl je v tom, že skupina je uzavřena a jsou tam tudíž opravdu jen,, oběti. '' stránky jako takové jsou zpřístupněny všem. Pokud někdo nechce psát na zeď skupiny, aby se o něm vědělo, ale přesto chce sdělit svou zkušenost, napíše mi soukromé do zpráv a já pak s jeho souhlasem příspěvek zveřejním. Žádné jméno, místo, nic, jen hole svědectví… A zatím to kupodivu funguje…
:oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1.12.19 13:42

@lilith1 děkuji! Jsem ráda, že nejsem sama, kdo má takový názor :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1.12.19 13:43

@Kfětoslava

O tom jsem četla a to mě právě strašně štve. Kdyby to přesvědčilo aspoň pár lidí, věřím, že to mělo smysl… :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5302
1.12.19 14:51

Něco tu bylo jako Me Too, nebo jak se to jmenovalo, ale pak se to zvrhlo, když si nějaké hollywoodské celebrity vzpomněly, že kvůli kariéře vlezly dobrovolně nějakému mocnému produkčnímu do postele a za to dostaly filmovou roli. Tak samozřejmě, že šlo ze strany produkčního o zneužití moci, bez něj by si nakonec ta herečka ani neškrtla. Ale hlady by asi neumřela. Akorát by musela být skromná. Tak zas by to pro ni nemělo tak až fatalní následky, kdyby to prase odmítla. Jsou však i jiné případy, kdy ženy jsou tlačeny do sexu, který teoreticky není znásilnění, ale jedná se o zneužití moci. Jak v tomto případě definujete toto jednání?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1.12.19 14:58
@StastnaMaminka1410 píše:
Některym se možná můj nápad může zdát nesmyslný, jiní ho možná můžou i soudit. Vím, že nejsem odborník, a s tím cílem jsem taky stránky nezalozila. Ale vím, že s nadsázkou stačí někdy i tak málo, jako je popovídat si a třeba dostat odvahu například k udání pachatele na policii.Hezký den všem a děkuji za pozornost :srdce:

Nějak sem z toho nepochopila, jestli si i ty byla touto obětí?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.12.19 15:31

@Trnečka137
Ano, bohužel, i moje zkušenost přispěla k tomu, abych se rozhodla stránky založit 😥

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
1.12.19 15:58

Znasilnena a skoro zabita jsem byla, bohužel. Tenkrát toho byla plná média. Já koza si tenkrát po pár dnech přečetla diskuzi na Novinkách. I když zuřivě pátrali po něm z kriminálky, dokonce z Prvního oddělení, tak v komentářích tam jsem byla kurv A, co si to zavinila sama. Strašně mi to ublizilo.

• Citovat
  • Nahlásit
6197
1.12.19 16:08
@Anonymní píše:
Znasilnena a skoro zabita jsem byla, bohužel. Tenkrát toho byla plná média. Já koza si tenkrát po pár dnech přečetla diskuzi na Novinkách. I když zuřivě pátrali po něm z kriminálky, dokonce z Prvního oddělení, tak v komentářích tam jsem byla kurv A, co si to zavinila sama. Strašně mi to ublizilo.

Zásada č. 1, nečíst diskuze a zrovna na Novinkách. cz. Tam je to naprosto dno společnosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1.12.19 16:49
@Božislava píše:
Něco tu bylo jako Me Too, nebo jak se to jmenovalo, ale pak se to zvrhlo, když si nějaké hollywoodské celebrity vzpomněly, že kvůli kariéře vlezly dobrovolně nějakému mocnému produkčnímu do postele a za to dostaly filmovou roli. Tak samozřejmě, že šlo ze strany produkčního o zneužití moci, bez něj by si nakonec ta herečka ani neškrtla. Ale hlady by asi neumřela. Akorát by musela být skromná. Tak zas by to pro ni nemělo tak až fatalní následky, kdyby to prase odmítla. Jsou však i jiné případy, kdy ženy jsou tlačeny do sexu, který teoreticky není znásilnění, ale jedná se o zneužití moci. Jak v tomto případě definujete toto jednání?

Nevím, jak jinak vnímat znásilnění, než Kdyz se do toho tzv.,, tlačí '' i na stránkách PČR je to dobře definováno. Za mě není žádné teoreticky není znásilnění…ne nadarmo se říká, že zneužití se trestá. Pokud žena podlehne psychickém tlaku, a ze strachu se podrobí, i to je pro mě znásilnění..

Me too znám, a kdyby mě někdo nutil do sexu, proto, abych natočila úžasný spot, tak bych prostě odmítla. Mě tělo je mě tělo a na něj mám právo jen já a ten, komu ho chci dát…

Nevím, zda jsem na Vas dotaz odpověděla, neznám to dopodrobna ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1.12.19 16:54
@Anonymní píše:

Děkuji za důvěru a chci se zeptat, zda mohu sdílet anonymně v knize? Nenávidím zasrany bulvár, jak se snaží udělat z obětí spodinu, jen proto, aby zrovna jejich článek byl zajímavý a zajistili si tak místo na výsluní.
Kamarádka měla podobnou zkušenost. Teda aspoň s policií… Prý nechápala, proč jim to vůbec přišla říct… 😥 😤

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3336
1.12.19 17:04

Osobně si myslím, že mindset „oběť NIKDY není spoluviník“ může být v extrémních případech i nebezpečný.
Už jsem narazila na lidi, kteří odmítali snížit riziko vlastní viktimizace, jen aby tím neuznali, že minimálně nad malou jeho částí mají kontrolu.
Tyhle ode zdi ke zdi přístupy škodí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat